Untitled Document

            سولانا (SOL)

 

 

سولانا یک بلاک چین است که در سال 2017 توسط آناتولی یاکوونکو با مکانیزم اجماع اثبات سهام منحصر به فرد تأسیس شد. شبکه Solana بر توان عملیاتی بالا و زمان پردازش سریع متمرکز است. از طریق فناوری Proof of History خود به این امر دست می یابد. سولانا ادعا می کند که می تواند حدود 50000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند، که آن را به یکی از سریع ترین ها در صنعت تبدیل می کند.

بلاک چین سولانا به صورت خطی تراکنش ها را هش می کند تا یک نظم قابل تایید از تمام فعالیت های شبکه برای رسیدن به این سرعت ها ایجاد کند. به همین دلیل، نیازی به تکیه بر مهر زمانی ایجاد کننده بلوک یا اعتبار سنجی شبکه برای بررسی انجام تراکنش ها به ترتیب صحیح وجود ندارد.

SOL توکن بومی سولانا در درجه اول برای هزینه های سهام و تراکنش استفاده می شود و عرضه نامحدودی دارد. با این حال، بلاک چین 50 درصد از SOL مورد استفاده در هر کارمزد تراکنش را می سوزاند تا سطح تورم سال به سال را حفظ کند. هر کسی که دارای SOL کافی باشد می‌تواند به اعتبار شبکه تبدیل شود و از فرآیند اجماع مورد نیاز برای اجرای بلاک چین پشتیبانی کند. این مکانیسم برای کاربرانی که در حمایت از بلاک چین مشارکت دارند، پاداش ایجاد می کند.

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}