Untitled Document

       Terra (LUNA)

 

Terra یک بلاک چین است که در ژانویه 2018 تأسیس شد و شبکه اصلی خود را در آوریل 2019 راه اندازی کرد. این شبکه با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده است و بر ایجاد استیبل کوین تمرکز دارد. توکن بومی Terra (LUNA) به عنوان وثیقه برای استیبل کوین‌های Terra عمل می‌کند که قابل تبدیل مجدد به LUNA هستند. این روش با استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات یا بیش از حد وثیقه که معمولاً می بینیم متفاوت است.

لونا همچنین برای پرداخت هزینه‌های شبکه، مشارکت در پروتکل مدیریت بلاک چین و مشارکت در مکانیسم اجماع اثبات سهام Terra استفاده می‌شود. با استفاده از Terra Station، می توانید LUNA خود را به اشتراک بگذارید و ذخیره کنید و در اداره شبکه شرکت کنید. این برنامه کیف پول و داشبورد رسمی شبکه بلاک چین Terra است.

برای چسباندن یک استیبل کوین Terra، سازنده باید آن را به ارزش فیات LUNA برابر با میخ آن تبدیل کند. به عنوان مثال، یک استیبل کوین یورو می تواند به LUNA به ارزش یک یورو تبدیل شود. این به آربیترترها اجازه می دهد تا زمانی که استیبل کوین از میخ حرکت می کند و در نهایت توکن را با نرخ ثابت خود نگه می دارد سود ببرند.

همچنین می‌توانید با قرار دادن LUNA خود به‌عنوان اعتبارسنجی یا واگذاری آن به اعتبارسنجی دیگری، جوایز LUNA را به دست آورید. سپس جوایز حاصل از افزودن موفقیت آمیز بلوک ها با نمایندگان به اشتراک گذاشته می شود. برای اعتبار سنجی، باید تعداد مشخصی از توکن های LUNA را برای حداقل سه هفته باند کنید. با این حال، اکثر کاربران معمولی تفویض اختیار را آسان‌تر و در دسترس‌تر می‌دانند.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}