دوج کوین

قیمت دوج کویندوج کوین (Doge) در کارگزاری فارکسر

 

LOW

HIGH

CHANGE

PRICE

SYMBOL

0
0
0
0
DOGEUSD

 

 

ارز دیجیتال دوج کوین

Dogecoin در سال 2013 توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس توسعه داده شد، که تصمیم گرفتند یک برداشت ساده از آلتکوین‌ها ایجاد کنند، که در آن زمان به طور پیوسته در بین سفته‌بازان ارزهای دیجیتال محبوبیت پیدا می‌کردند.

دوج کوین به عنوان یک "میم سکه" شروع شد که سر و صدای آلتکوین های جدید وارد بازار را به وجد آورد. بدون شک شما هم در دنیای رمزارز با تصویر جالب یک سگ دوج روبرو شده اید، این سگ بانمک تصویر معرف ارز دیجیتال دوج کوین است. در ابتدا، دوج کوین ارزش چندانی نداشت و در ابتدا به عنوان مکانیزم انعام برای تشکر از کاربران در رسانه های اجتماعی و انجمن های آنلاین مانند Reddit استفاده می شد.

یکی از جنبه‌های قابل توجه دوج کوین این بود که الگوریتم اجماع اثبات کار مبتنی بر رمزنگاری (PoW) را که توسط Luckycoin منقرض شده استفاده می‌شد، قرض گرفت و بسیاری از فناوری خود را از Litecoin قرض گرفت.

این پروژه دوج یک شبکه غیرمتمرکز و متن باز است که برای پرداخت های آنلاین و ترنسفرهای مالی با سرعت بالا استفاده می شود.

مکانیسم‌های PoW با استفاده از شبکه‌ای از رایانه‌هایی که نرم‌افزار را اجرا می‌کنند، اجماع ایجاد می‌کنند. این به هر کسی که یک دستگاه محاسباتی معتبر و اتصال به اینترنت دارد اجازه می‌دهد تا منابع محاسباتی را برای اعتبارسنجی شبکه دوج کوین اختصاص دهد. در ازای آن، اعتبارسنجی‌ها پاداش‌های استخراج را در قالب دوج کوین اضافی دریافت می‌کنند. مکانیسم PoW همچنین تضمین می‌کند که دوج کوین تراکنش‌های سریع و کارمزدهای پایینی را ارائه می‌دهد که به پذیرش آن توسط علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال کمک کرد.

جامعه دوج کوین معروف است و خود را به عنوان "Shibes" می نامند. امروزه از ارز دیجیتال دوج کوین هنوز برای انعام سازندگان آنلاین استفاده می شود. همچنین، دوج به ندرت، برای تجارت الکترونیک استفاده می شود، زیرا کاربران می توانند کالاها و خدمات را با استفاده از دوج در بازرگانان منتخب خریداری کنند.

عرضه دوج کوین

دوج کوین یا دوج با حداکثر عرضه 100 میلیارد دوج راه اندازی شد، اگرچه سقف دوج از آن زمان برداشته شده است و اساساً عرضه نامحدود است. دوج هر دقیقه ای یک بلوک استخراج می شود و دوج کوین هیچ سقف عرضه ای ندارد.

قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین بسیار متأثر هیجانات است. یک توئیت ایلان ماسک در رابطه با دوج کوین می تواند قیمت لحظه ای دوج کوین را به نوسانات شدید بیندازد. در سالهای گذشته قیمت دوج کوین در یک هفته 600 درصد افزایش یافت و به قیمت 0.7376 دلار رسید. در مدت کوتاهی دوج کوین به پنجمین ارز دیجیتال بزرگ دنیا ارتقا پیدا کرد.

معاملات دوج کوین را در کارگزاری فارکسر تجربه کنید!

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}