معامله دلار ین در قیمت 133.20

USD/JPY در حدود 133.20 معامله می شود زیرا بازدهی افزایش یافته و Ueda BoJ از سیاست پولی آسان دفاع می کند

USD/JPY در حدود 133.20 معامله می شود زیرا بازدهی افزایش یافته و Ueda BoJ از سیاست پولی آسان دفاع می کند (13آوریل)

USDJPY در معاملات اولیه اروپا در روز پنجشنبه در حدود 133.20 نسبتاً بدون تغییر باقی ماند. این به دلیل بهبود ملایم بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و حمایت کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن (BoJ) بود که از سیاست پولی بسیار آسان بانک مرکزی دفاع کرد.

Ueda BoJ سیاست پولی آسان را در گردهمایی G7 تکرار کرد

Ueda از BoJ در سخنرانی خود در گردهمایی کشورهای گروه هفت (G7) در واشنگتن اظهار داشت که بانک تا زمانی که هدف قیمت ثابت و پایدار باشد به تسهیل پولی ادامه خواهد داد. او همچنین اشاره کرد که تورم مصرف کننده ژاپن حدود 3 درصد است، اما احتمالا به زودی کاهش می یابد.

سود خفیف در بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده در حالی که USD/JPY در حاشیه باقی می ماند

بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده اندکی افزایش یافت و به ترتیب حدود 3.41 درصد و 3.98 درصد افزایش یافت. با این حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده یک روند صعودی سه روزه با زیان ملایم به حدود 3.40 درصد را تجربه کرد، در حالی که همتای دو ساله نیز با ثبت اولین منفی روزانه در پنج روز به 3.96 درصد کاهش یافت.

شانس چرخش سیاست فدرال رزرو آمریکا در میان داده های تورم نزولی و دقایق غیر قابل توجه FOMC افزایش می یابد

شانس چرخش سیاست فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) پس از آمارهای تورم ضعیف ایالات متحده و دقایق غیر قابل توجه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) افزایش یافت. این به نوبه خود، بازده دلار و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را در روز گذشته، به ویژه در بحبوحه مشکلات رکود، غرق کرد.

در روز چهارشنبه، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) به پایین ترین سطح از ماه می 2021 کاهش یافت و از 6.0 درصد قبل و در مقابل 5.2 درصد پیش بینی بازار به 5.0 درصد در ماه مارس رسید. با این حال، CPI سالانه، یعنی CPI سابق غذا و انرژی، در طول ماه مذکور به 5.6% سالانه بهبود یافت در حالی که با پیش‌بینی‌های قبلی مطابقت داشت و از 5.5% پیشی گرفت.

در همین راستا، صورتجلسه آخرین نشست سیاست پولی FOMC نیز با بیان اینکه انتظارات برای افزایش نرخ بهره به دلیل آشفتگی در بخش بانکی کاهش یافته است، شاهین های فدرال رزرو را به چالش کشید. علاوه بر این، آخرین اظهارنظرهای سیاستگذاران فدرال رزرو، از جمله مری دالی، رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو و توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، نشان می دهد که تورم و چالش ها برای فدرال رزرو جنگ طلب و همچنین دلار آمریکا کاهش یابد.

در میان این نمایش‌ها، S&P 500 Futures علی‌رغم بسته شدن ضعیف وال استریت، سودهای ملایمی را چاپ می‌کند، در حالی که Nikkei 225 ژاپن 0.60 درصد در طول روز با نوشتن ما افزایش یافت.

اگرچه یک تقویم سبک و خلق و خوی ترکیبی، حرکت‌های اخیر USD/JPY را محدود می‌کند، اما شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) امروز ایالات متحده برای ماه مارس و قرائت‌های اولیه شاخص احساسات مصرف‌کننده میشیگان در ماه آوریل می‌تواند معامله‌گران جفت ین را سرگرم کند.

تحلیل تکنیکال

شکست‌های مکرر در عبور از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA)، در حدود 133.75 تا زمان انتشار، خرس‌های USD/JPY را برای رسیدن به خط حمایت سه هفته‌ای، حداکثر نزدیک به 131.30 تحریک می‌کند.

تاثیر بانک ژاپن و فدرال رزرو ایالات متحده بر تجارت فارکس

بازار فارکس از نزدیک شاهد تحولات ایالات متحده و ژاپن است که بازیگران اصلی اقتصاد جهانی هستند. تصمیم بانک مرکزی ژاپن برای حفظ سیاست پولی فوق‌العاده آسان، تأثیر قابل‌توجهی بر ین دارد که یکی از ارزهای اصلی معامله شده در بازار فارکس است. به طور مشابه، تصمیمات سیاست پولی فدرال رزرو ایالات متحده و انتشار داده های اقتصادی، مانند کاهش اخیر CPI، می تواند باعث نوسانات دلار آمریکا شود و بر نرخ مبادله USD/JPY تأثیر بگذارد. در نتیجه، معامله گران فارکس این رویدادها را زیر نظر دارند تا از فرصت های بالقوه در بازار استفاده کنند.

 

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}