آینده نزولی طلا

یک تحلیلگر آینده نزولی را برای طلا و iShares Gold Trust Micro ETF پیش بینی می کنند

آینده نزولی را برای طلا و iShares Gold Trust Micro ETF (11 آوریل)، به گفته یک تحلیلگر، چشم انداز قیمت طلا در آینده نامطلوب است و سرمایه گذاران باید به فکر کاهش موقعیت خود در دارایی هایی باشند که روند قیمت فلز زرد را دنبال می کنند، مانند iShares Gold Trust Micro (NYSEARCA:IAUM). انتظار می‌رود بازار فعلی طلا که تحت تاثیر عوامل روانی است، به زودی به پایان برسد. به نظر می رسد ترس از یک بحران مالی گسترده تر به دنبال ورشکستگی بانک های منطقه ای و رکود اقتصادی به دنبال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده برای مبارزه با تورم بالا، بیش از حد است.

تردید در رکود اقتصادی و ورشکستگی بانک ها

اگرچه نشانه‌هایی از کندی جزئی در فعالیت‌های اقتصادی وجود دارد، اما با توجه به افزایش هزینه وام‌گیری، تعجب‌آور نیست. با این حال، منطقی نیست که بگوییم اقتصاد به شدت در حال کوچک شدن است. بازار کار، هدف تشدید سیاست فدرال رزرو، همچنان به افزایش شغل‌ها ادامه می‌دهد، که نمونه‌ای از یک اقتصاد کند نیست. در حالی که بازارها از یک بحران مالی گسترده‌تر به دنبال ورشکستگی بانک‌های منطقه‌ای بیم دارند، یک ماه پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر (OTC:SBNY) هیچ بحران بانکی دیگری رخ نداده است. اطمینان‌های گسترده از سوی صاحب‌نظران داخلی در مورد ثبات سیستم بانکی نیز نشان می‌دهد که ترس از بحران عمیق‌تر بیش از حد است.

تحلیلگران کاهش قیمت طلا را پیش بینی می کنند

تحلیلگران انتظار دارند که قیمت طلا از 2006 دلار در هر اونس فعلی که از طریق قراردادهای آتی طلا - 23 ژوئن (GCM3) مذاکره شده بود، کاهش یابد تا به قیمت هدف تخمینی 1779.15 دلار قبل از پایان سال 2023 برسد که کاهش 11.3 درصدی را تعیین می کند. با توجه به پایان اجتناب ناپذیر بازار صعودی فعلی طلا، سرمایه گذاران باید به فکر کاهش موقعیت خود در اوراق بهاداری باشند که به دنبال این فلز گرانبها هستند.

iShares Gold Trust Micro: ابزاری ارزشمند برای پوشش تورم

iShares Gold Trust Micro یک راه ارزان‌تر و ساده‌تر برای شرکت در بازار طلا در مقایسه با سرمایه‌گذاری در طلای فیزیکی است. این صندوق نشان دهنده راهی برای مشارکت در تغییرات قیمت طلا از طریق بازار سهام ایالات متحده است، نه مستقیم. iShares Gold Trust Micro نسبت هزینه 0.09% را نشان می دهد که نشان می دهد این وسیله سرمایه گذاری تا حد زیادی ارزان ترین خودروی مشابه خود است. صندوق ابزار ارزشمندی برای دستیابی به تنوع پرتفوی و بالا بردن مانع تورم است.

ریسک ارزش گذاری بیش از حد برای سهام خرد iShares Gold Trust

در حالی که ارزش طلا در ماه مارس 2022 در حدود 1955 دلار در هر اونس با توجه به چشم انداز پوشش در برابر اوج تاریخی تورم در ژوئن 2022 منطقی تلقی می شد، ارزش گذاری های فعلی که بالاتر از یک سال قبل است، ممکن است منعکس کننده روند کاهش تورم در حال انجام نباشد و بنابراین احتمالاً محتمل است. نامناسب بودن این یک ریسک اضافه ارزش گذاری برای سهام iShares Gold Trust Micro ایجاد می کند که در حال حاضر بسیار بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه 17.87 دلار، میانگین متحرک ساده 100 روزه 18.59 دلار و میانگین متحرک ساده 50 روزه 18.99 دلار معامله می شوند. سهام همچنین بالاتر از نقطه میانی 18.23 دلار از محدوده 52 هفته ای 16.17 تا 20.29 دلار است.

تحلیلگر آینده نزولی را برای تاثیر بازار طلا و فارکس پیش بینی می کند

بازار ارز یا فارکس ارتباط تنگاتنگی با قیمت طلا دارد، زیرا سرمایه گذاران اغلب در مواقع عدم اطمینان بازار به سمت فلز زرد به عنوان دارایی امن می روند. از آنجایی که چشم انداز قیمت طلا نزولی می شود، بازار فارکس ممکن است تغییری در احساسات سرمایه گذاران تجربه کند. جفت ارزهایی مانند USD/JPY و USD/CHF که به طور سنتی به عنوان ارزهای امن تلقی می شوند، ممکن است در برابر ارزهای پرخطر مانند AUD و NZD تقویت شوند. علاوه بر این، افزایش نرخ های فدرال رزرو با هدف مبارزه با تورم بالا ممکن است منجر به تقویت دلار شود که می تواند بر بازار ارز تأثیر بیشتری بگذارد. به این ترتیب، سرمایه گذاران باید به نحوه واکنش بازار فارکس به چشم انداز نزولی طلا توجه کنند و استراتژی های سرمایه گذاری خود را بر این اساس تنظیم کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}