قیمت طلا در عید پاک

XAU/USD ضررهای روز دوشنبه عید پاک را کاهش می دهد

XAUUSD ضررهای روز دوشنبه عید پاک را کاهش می دهد، قیمت طلا (XAU/USD) از میانگین متحرک نمایی 200 باری جهش کرد، اما در روز دوشنبه عید پاک تحت فشار فروش اندکی قرار دارد، زیرا شمش سعی می کند بالای 1995 دلار نگه دارد. در حالی که XAU/USD اولین افزایش هفتگی در سه هفته اخیر را به ثبت رساند، روحیه کاهش ریسک مرتبط با چین و جهش دلار آمریکا فشاری نزولی بر این فلز گرانبها وارد می‌کند.

تنش های آمریکا و چین و NFP بر طلا تاثیر می گذارد

کره جنوبی در دفاع از تایوان به ایالات متحده پیوست، در حالی که ایالات متحده اعلام کرد که به تایپه کمک تسلیحاتی خواهد فرستاد. شرایط تنش نامشخص است، اما این وضعیت فشار نزولی بر XAU/USD وارد می‌کند. علاوه بر این، چاپ‌های NFP بیش از چیزی که پیش‌بینی‌شده، شرط‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو را تجدید می‌کنند و احتمال افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده را افزایش می‌دهند.

آمار ضعیف ایالات متحده باعث افزایش قیمت دلار شد

در حالی که آمار ضعیف ایالات متحده فشار نزولی بر این فلز گرانبها وارد می کند، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده ضعیف به خریداران طلا اجازه می دهد تا قبل از داده های CPI ایالات متحده و آخرین صورتجلسه سیاست پولی FOMC خوش بین باشند.

هجوم بازار به سمت کوپن های اوراق قرضه معیار فشارهای ریسک-ایمنی

بازده اوراق آتی S&P 500 و اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده همچنان تحت فشار هستند و کوپن های اوراق بهادار معیار زیان روز قبل را افزایش داده است زیرا بازار به سمت ایمنی ریسک در بحبوحه ترس از رکود اقتصادی حرکت می کند. در همین حال، شاخص دلار آمریکا رشد ملایمی را در حدود 102.20 نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا سطوح مقاومت و حمایت را نشان می دهد

XAU/USD خط حمایت صعودی یک هفته ای و EMA 50 باری را در 2007 دلار شکست. 200-EMA و خط مقاومت قبلی از 20 مارس، به ترتیب نزدیک به 1990 دلار و 1982 دلار، می توانند نزول قیمت طلا را به چالش بکشند. حرکت های بازیابی گریزان باقی می مانند مگر اینکه از مانع 50-EMA 2007 دلاری عبور کنید.

معامله گران طلا باید به عناوین ژئوپلیتیکی برای مسیرهای روزانه توجه کنند، در حالی که تورم ایالات متحده و صورتجلسه فدرال رزرو برای یک راهنمای واضح پس از آن بسیار مهم خواهد بود. علاوه بر این، از آنجایی که معامله گران فارکس به دنبال فرصت های معاملاتی بالقوه هستند، ممکن است عملکرد شاخص دلار آمریکا (DXY) و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کنند تا احساسات بازار را ارزیابی کنند و موقعیت خود را بر این اساس تنظیم کنند.

معامله گران فارکس XAU/USD را در میان عدم اطمینان ژئوپلیتیک و اقتصادی نظارت می کنند

معامله گران فارکس در سرتاسر جهان با توجه به اینکه تنش های ژئوپلیتیکی و داده های اقتصادی همچنان بر این فلز گرانبها تأثیر می گذارد، قیمت XAU/USD را زیر نظر دارند. تشدید تنش‌های اخیر آمریکا و چین با پیوستن کره جنوبی به آمریکا در دفاع از تایوان و نشان دادن فروش بالقوه تسلیحات، فشار نزولی بر طلا وارد کرده است. علاوه بر این، چاپ‌های NFP بهتر از حد انتظار، شرط‌بندی‌های فدرال‌رزرو را تجدید کرده و احتمال افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده را افزایش داده است، که می‌تواند بر XAU/USD تأثیر بگذارد. در حالی که آمار ضعیف ایالات متحده فشاری بر این فلز گرانبها وارد کرده است، بازدهی پایین اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به خریداران طلا اجازه خوش بین بودن را داده است. در حالی که معامله گران فارکس احساسات بازار را ارزیابی می کنند، آنها در حال تجزیه و تحلیل عملکرد شاخص دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده هستند تا تصمیمات تجاری آگاهانه اتخاذ کنند. روزهای آینده برای طلا بسیار مهم خواهد بود، زیرا معامله گران فارکس پیگیر هرگونه تحولات مهم ژئوپلیتیکی و انتشار داده های اقتصادی هستند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}