قیمت گذاری گزینه های FX منعکس می شود

قیمت گذاری گزینه های FX منعکس می شود

 بازار گزینه های FX در آستانه تصمیم سیاست بانک ژاپن

بازار آپشن های FX نشانه هایی از افزایش احتیاط را پیش از تصمیم سیاست بانک ژاپن (BOJ) نشان می دهد. معامله گران به دنبال محافظت در برابر تغییرات بالقوه در سیاست BOJ هستند، زیرا قیمت های بالاتر گزینه نشان دهنده تمایل به پرداخت بیشتر برای گزینه هایی است که می توانند در برابر این خطر محافظت کنند. پس از اظهارنظرهای کذب هفته گذشته از سوی فرماندار BOJ، نوسانات ضمنی گزینه های مرتبط با ین پس از کاهش کوتاه مدت تصمیم منقضی می شود. با این حال، این هفته پس از مقاله FT که هشدارهای بانک های بزرگ در مورد احتمال افزایش اقدامات BOJ را برجسته می کرد، دوباره بازگشت.

با نزدیک شدن تصمیم BOJ، حق بیمه نوسانات ضمنی برای تماس های ین افزایش می یابد

نوسانات ضمنی گزینه FX با تاریخ کوتاه‌تر انقضا (IV) به بالاترین حد اخیر و بلندمدت رسیده است. به ویژه قابل توجه است که حق بیمه ضمنی نوسانات برای فراخوان‌های JPY نسبت به قرارها - گزینه‌هایی که حق خرید JPY در مقابل فروش آن را اعطا می‌کنند. قراردادهای معکوس ریسک با انقضای یک هفته ای نشان می دهد که حق بیمه ریسک نوسان نزولی USD/JPY در مقابل اعتصاب صعودی از سطوح تصمیم گیری قبل از 10 مارس BOJ فراتر رفته و در حدود 4.3 به بالاترین حد خود در 3 سال اخیر رسیده است.

درک نوسانات ضمنی (IV) برای معامله گران فارکس/کریپتو

برای معامله گران فارکس/کریپتو، نوسانات ضمنی یک معیار مهم است که پیش بینی بازار از نوسانات آتی در یک ابزار مالی، مانند USD/JPY را در این زمینه منعکس می کند. نقش مهمی در قیمت گذاری آپشن ایفا می کند و از قیمت آپشن ناشی می شود. اصطلاح " ضمنی" نشان می دهد که نوسان مستقیماً مشاهده نمی شود، بلکه از هزینه اختیار استنتاج می شود. در اصل، نوسانات ضمنی تخمین می‌زند که بازار چقدر معتقد است قیمت USD/JPY می‌تواند در طول عمر قرارداد اختیار نوسان داشته باشد. نوسانات ضمنی بالاتر نشان دهنده نوسانات بیشتر مورد انتظار قیمت است، در حالی که سطوح پایین تر نشان دهنده ثبات بیشتر است. قابل توجه است که نوسانات ضمنی با احساسات بازار تغییر می کند و تحت تأثیر عواملی مانند رویدادهای آتی (مانند جلسه BOJ) است که می تواند بر قیمت ارز، عرضه و تقاضای گزینه ها و شرایط کلی بازار تأثیر بگذارد.

تاثیر و ملاحظات بازار فارکس

با نزدیک شدن به تصمیم سیاست BOJ، معامله گران فارکس به دقت افزایش نوسانات ضمنی گزینه های USD/JPY را زیر نظر دارند. افزایش تقاضا برای گزینه هایی برای محافظت در برابر تغییرات سیاستی بالقوه توسط BOJ نشان دهنده افزایش عدم اطمینان در بازار است. معامله گران فارکس باید به حق بیمه ضمنی نوسانات برای فراخوان های ین در فروش توجه داشته باشند، که به بالاترین حد خود رسیده است، زیرا نشان دهنده علاقه قوی تر به خرید JPY و محافظت در برابر ریسک های نزولی بالقوه است. احساسات بازار پیرامون ین می تواند به طور قابل توجهی بر حرکات قیمت USD/JPY تأثیر بگذارد، و این امر برای معامله گران فارکس ضروری است که هوشیار بمانند و استراتژی های خود را بر این اساس تطبیق دهند.

افتراق نوسانات ضمنی از نوسانات تاریخی

معامله گران فارکس باید نوسانات ضمنی را از نوسانات تاریخی تشخیص دهند. در حالی که نوسانات تاریخی حرکت های قیمتی گذشته را در یک دوره خاص اندازه گیری می کند، نوسانات ضمنی آینده نگر است که نشان دهنده انتظارات بازار در مورد تغییرات قیمت در آینده است. با نزدیک شدن به تصمیم BOJ، نوسانات ضمنی همچنان تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله به روز رسانی اخبار، انتشار داده های اقتصادی و رویدادهای ژئوپلیتیکی قرار خواهد گرفت. معامله گران فارکس باید به سطوح نوسان ضمنی در حال تحول توجه داشته باشند، زیرا می تواند بر قیمت گذاری گزینه ها و تصمیمات معاملاتی تأثیر بگذارد و بینش ارزشمندی را در مورد احساسات و انتظارات بازار ارائه دهد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}