هفته چهارم مه، نگاه به گذشته و آینده

هفته چهارم مه، نگاهی به گذشته و آینده

معاملات قبل از تعطیلات: خوش بینی سقف بدهی باعث افزایش دارایی های ریسک می شود

در نگاهی به هفته آینده، انتظار می رود هفته با آرامش نسبتاً آرام آغاز شود و تعطیلات رسمی در بریتانیا و ایالات متحده منجر به بسته شدن مراکز تجاری کلیدی در روز دوشنبه شود. جلسات با نقدینگی پایین می‌توانند هم بی‌صدا و هم بی‌ثبات باشند، زیرا یک کاتالیزور کوچک می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر بازارهایی که کمتر معامله می‌شوند داشته باشد. با این حال، خوش‌بینی پیرامون افزایش سقف بدهی منجر به افزایش شدید دارایی‌های ریسکی، از جمله نزدک و اس اند پی 500، قبل از آخر هفته طولانی شده است. علاوه بر این، هفته پیش رو حاوی اطلاعات کلیدی اقتصادی مانند داده های نهایی PMI برای آسیا، اروپا و ایالات متحده و همچنین داده های مهم تورم برای استرالیا است که بر احساسات بازار تأثیر می گذارد.

نگرانی های بازار با توجه به پیشرفت مذاکرات مربوط به سقف بدهی

با نگاهی به هفته چهارم می، نیمه اول هفته گذشته شاهد بحث های طولانی در مورد افزایش سقف بدهی بود که منجر به افزایش نگرانی ها در بازارهای سهام شد. S&P 500 حتی کاهشی را تجربه کرد و به پایین ترین حد 6 روزه قبل از حمایت در حدود 4100 رسید. با این حال، با پیشرفت هفته، گزارش هایی منتشر شد که حاکی از قریب الوقوع بودن معامله برای افزایش سقف بدهی است که خوش بینی را در بین سرمایه گذاران بازگرداند. در نتیجه، وال استریت در روز جمعه، به دلیل چشم انداز حل مشکل سقف بدهی، رشد قابل توجهی را ثبت کرد. داده های قوی تر ایالات متحده بیشتر به خوش بینی بازار کمک کرد و احتمال افزایش 25 واحدی فدرال رزرو را افزایش داد.

تأثیر تعطیلات عمومی: حجم کمتر، نوسانات احتمالی

تعطیلات رسمی دوشنبه در ایالات متحده و بریتانیا، اگرچه رویدادهای تجاری مستقیم نیستند، انتظار می‌رود که بر بازارها تأثیر بگذارد. بسته شدن صرافی های کلیدی و کاهش حجم معاملات، به ویژه در بازارهای فارکس و برخی بازارهای آتی، ممکن است منجر به کاهش نوسانات و انتشار اطلاعات اقتصادی محدود شود. با این حال، در صورت وقوع یک رویداد کلان مهم، محیط نقدینگی پایین‌تر نیز می‌تواند نوسانات بیشتری ایجاد کند. یکی از موضوعات بالقوه ای که معامله گران از نزدیک بر آن نظارت خواهند کرد، نتیجه مذاکرات سقف بدهی است، با این فرض که آنها قبل از آخر هفته حل و فصل نشوند.

S&P تحت فشار در میان خوش بینی سقف بدهی

سطح بالای شرط‌بندی‌های نزولی روی S&P 500 با چالش‌های بالقوه‌ای مواجه است زیرا امیدها برای افزایش سقف بدهی اعتبار پیدا می‌کنند. سه‌شنبه گذشته، قرار گرفتن در معرض خالص سهام در S&P 500 به بالاترین حد خود در 12 سال گذشته رسید و خرس‌ها را در برابر یک رالی کوتاه‌مدت آسیب‌پذیر کرد. با نزدیک شدن S&P 500 به بالاترین حد خود در سال تا به امروز و به سطح حیاتی 4200، حرکت صعودی می تواند تشدید شود زیرا سرمایه گذاران نزولی تلاش می کنند تا ضرر را به حداقل برسانند و به حرکت صعودی قیمت کمک کنند.

روی داده های اشتغال ایالات متحده و گزارش تورم استرالیا تمرکز کنید

معامله گران و سرمایه گذاران همچنان به نظارت دقیق داده های اشتغال و ارقام اقتصادی ایالات متحده ادامه می دهند، زیرا احتمال افزایش فدرال رزرو در ژوئن افزایش یافته است. داده‌های کلیدی، از جمله فرصت‌های شغلی JOLTS، اخراج‌های Challenger، و گزارش اشتغال ADP، قبل از گزارش مشتاقانه پیش‌بینی‌شده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه منتشر خواهند شد. ارقام مثبت در این شاخص‌های اشتغال احتمالاً از درک بازار کار فشرده حمایت می‌کند، به نفع دلار آمریکا و تقویت انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ‌ها. علاوه بر این، گزارش تورم آتی استرالیا، به دنبال تصمیم اخیر بانک مرکزی استرالیا برای افزایش نرخ بهره و تمرکز آنها بر فشارهای تورمی، حائز اهمیت است.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}