تلاش طلا در میان نگرانی های قدرت و بدهی دلار

تلاش طلا در میان نگرانی های قدرت و بدهی دلار

XAU/USD در حال حاضر حول مرز 2030 دلار در نوسان است و تلاش می کند تا از سودهای ثبت شده در دو جلسه معاملاتی گذشته حفاظت کند. افزایش اخیر در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، ناشی از کاهش ترس از بحران بانکی در ایالات متحده، منجر به افزایش اندک دلار آمریکا شده و بر قیمت طلای دلار آمریکا فشار وارد کرده است.

بدهی ایالات متحده با وجود چشم انداز فدرال رزرو، ضرر را محدود می کند

علی‌رغم رویکرد سخت‌گیرانه‌تر فدرال رزرو برای افزایش نرخ‌ها و قیمت‌گذاری بازارها برای کاهش نرخ‌ها در اواخر سال جاری، نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی و محدودیت بدهی ایالات متحده به عنوان باد مخالفی برای گاوهای دلار عمل می‌کند. این باید به محدود کردن هر گونه نزولی معنادار برای طلا، دارایی سنتی امن، حداقل در حال حاضر کمک کند.

معامله گران منتظر داده های تورم ایالات متحده برای طلا هستند

معامله گران تمایلی به شرط بندی تهاجمی قبل از انتشار آخرین ارقام تورم مصرف کننده در ایالات متحده ندارند، که بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی ارائه می شود. هر گونه نشانه ای از کاهش بیشتر فشارهای تورمی، مجدداً انتظارات را برای یک فدرال رزرو کمتر جنگ طلبانه تایید می کند و برای گرینبک منفی خواهد بود. با این وجود، گزارش مهم شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) باید بر انتظارات بازار در مورد حرکت سیاست بعدی فدرال رزرو تأثیر بگذارد و به تعیین مسیر کوتاه مدت طلا کمک کند.

چشم انداز فنی طلا

از منظر فنی، هر اسلاید بعدی احتمالاً حمایتی در نزدیکی منطقه 2014 دلار پیدا می‌کند و به‌طور نزدیک با علامت روانی 2000 دلار دنبال می‌شود. با این حال، شکست به زیر 2000 دلار ممکن است باعث فروش فنی شود و قیمت طلا را برای تسریع کاهش آن آسیب پذیر کند. از طرف دیگر، منطقه 2040-2050 دلاری ممکن است به عنوان یک مانع قوی فوری عمل کند. برخی از خریدهای متعاقب این پتانسیل را دارد که قیمت طلا را به بالاترین سطح تاریخ خود بازگرداند، در حدود 2078 تا 2079 دلار منطقه که پنجشنبه گذشته لمس شد.

پس زمینه بنیادی همچنان به نفع معامله گران صعودی است

علیرغم عدم قطعیت در مورد محدودیت بدهی ایالات متحده و افزایش اندک اخیر دلار آمریکا، به نظر می رسد که پس زمینه اساسی همچنان به نفع معامله گران صعودی متمایل است. قیمت طلا به عنوان پناهگاه سنتی ممکن است از نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی و انتظارات از یک فدرال رزرو کمتر جنگ طلب حمایت شود. با این حال، معامله گران منتظر ارقام تورم مصرف کننده ایالات متحده برای یک انگیزه جهت دار جدید هستند.

بازار فارکس طلا را در میان عدم قطعیت ایالات متحده نظارت می کند

بازار ارز در بحبوحه ابهامات اخیر در مورد محدودیت بدهی ایالات متحده و تاثیر آخرین ارقام تورم مصرف کننده ایالات متحده، از نزدیک قیمت طلا را زیر نظر دارد. قدرت متوسط دلار آمریکا و نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی همچنان بر XAU/USD فشار می آورد. با این حال، به نظر می‌رسد که پس‌زمینه بنیادی همچنان به نفع معامله‌گران صعودی است، با این که دارایی سنتی امن احتمالاً در میان این بادهای مخالف حمایت می‌کند. از منظر فنی، هر افت قیمت طلا احتمالاً در نزدیکی منطقه 2014 دلار حمایت خواهد شد، اما شکستن زیر 2000 دلار ممکن است آن را در برابر نزول بیشتر آسیب پذیر کند. منطقه 2040 تا 2050 دلار احتمالا به عنوان یک مانع قوی برای قیمت طلا عمل می کند، با برخی خریدهای بعدی این پتانسیل را دارد که آن را به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی حدود 2078 تا 2079 دلار برساند. به طور کلی، بازار فارکس به دقت قیمت طلا و واکنش آن به عدم قطعیت مداوم و انتشار داده های اقتصادی را زیر نظر دارد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}