عدم اطمینان اقتصادی سرمایه گذاران را به دارایی های امن هدایت می کند

عدم اطمینان اقتصادی سرمایه گذاران را به دارایی های امن هدایت می کند

سرمایه گذاران فارکس به سمت دارایی های امن هدایت و هجوم آورده اند تا از پرتفوی خود در میان عدم اطمینان اقتصادی جهانی محافظت کنند. طلا، با ویژگی‌های پناهگاه امن خود، اخیراً از افزایش قیمت برخوردار بوده است و معامله‌گران فارکس طلا را به عنوان یک سرمایه‌گذاری جایگزین برای بازارهای تورمی بالقوه معامله می‌کنند.

عواملی که باعث افزایش قیمت طلا می شود

در دوران عدم اطمینان اقتصادی، قیمت طلا با بازده واقعی و دلار آمریکا رابطه معکوس دارد. معامله گران فارکس اغلب از تقاضای طلا حمایت می کنند، زیرا آنها به دنبال سرمایه گذاری جایگزین فارکس هستند که می تواند علیرغم یک محیط تورمی سود ایجاد کند. به طور مشابه، زمانی که دلار آمریکا ضعیف است، برای معامله گران فارکس که دارایی ها در سایر ارزها هستند، ارزان تر می شود. این امر تقاضا برای طلا را افزایش می دهد و در نتیجه قیمت فارکس نیز افزایش می یابد.

بانک مرکزی و طلا

بانک های مرکزی برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود و کاهش مواجهه با دارایی های فارکس که ممکن است در برابر نوسانات بازار آسیب پذیرتر باشند، به طلا روی می آورند. معامله گران فارکس باید ذخایر ارزی بانک های مرکزی و تقاضای آنها برای طلا را زیر نظر داشته باشند، که می تواند تقاضا برای طلا را به شدت افزایش دهد و در نتیجه بر قیمت های فارکس تأثیر منفی بگذارد.

افزایش قیمت اخیر طلا

افزایش اخیر طلا را می توان با چرخه های تهاجمی افزایش نرخ بهره مورد علاقه تقریباً همه بانک های مرکزی بزرگ توضیح داد که به نظر می رسد به پایان خود نزدیک می شود و بر بازارهای فارکس تأثیر می گذارد. با چشم انداز کاهش نرخ بهره، معامله گران فارکس به دنبال طلا به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین در بازار ارز هستند. علاوه بر این، معامله گران فارکس برای دفاع در برابر فروش احتمالی بازار سهام در صورت رکود بیشتر رشد، به طلا روی آورده اند.

چشم انداز آینده طلا

تحلیلگران فارکس پیش‌بینی می‌کنند که طلا در سال 2023 به بالاترین حد خود خواهد رسید، زیرا معامله‌گران فارکس به دنبال یک دارایی امن فارکس در میان ترس از رکود و ریسک‌های ارزش‌گذاری بازار سهام هستند. اگر بانک‌های مرکزی احساس کنند که برای محافظت از رشد باید نسبت به نرخ‌های بهره سخت‌تر عمل کنند، طلا می‌تواند بیش از 20 درصد افزایش یابد که بر بازارهای فارکس تأثیر می‌گذارد. در همین حال، به نظر می رسد که تورم در سراسر جهان بیشتر از حد انتظار خواهد بود، بنابراین طلا همچنان از تقاضای معامله گران فارکس که به دنبال محافظت از قدرت خرید هستند، با افزایش قیمت فارکس برخوردار خواهد بود.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}