امکان اصلاح قیمت نفت وجود دارد

امکان اصلاح قیمت نفت وجود دارد

امکان اصلاح قیمت نفت وجود دارد، قیمت نفت پس از کاهش 2 درصدی در روز چهارشنبه به روند نزولی خود ادامه داد و قیمت‌ها به پایین‌تر از پایین‌ترین سطح چند هفته قبل پس از کاهش اوپک پلاس رسید. اعلام ناگهانی این کاهش خلأ ایجاد کرد که نفت اکنون وارد آن شده است. این سوال باقی می‌ماند که آیا این شکاف پر می‌شود، زیرا بالاترین قیمت روز جمعه گذشته فقط 76 دلار در WTI و 78 دلار در برنت بود که نیاز به افت تقریباً 3 درصدی داشت. با این حال، این فقط قیمت را به وسط محدوده ای که نفت ماه ها قبل از سقوط SVB در آن معامله می شد، برمی گرداند.

بازگشت طلا، افزایش احتمالی فدرال رزرو

پس از کاهش مجدد به 1970 دلار، قیمت طلا در روز چهارشنبه افزایش یافت و به بالای منطقه 1940 تا 1960 دلار رسید که سطح حمایت قابل توجهی است. اگرچه در صورت ادامه افزایش بازدهی، احتمال فشار نزولی بیشتر وجود دارد، اما به دلیل جهش های اخیر، بازار با رکود اندکی مواجه شده است. با توجه به تطبیق بازارها با پیامدهای بحران بانکداری کوچک از ماه گذشته، بدیهی است که ما هنوز از روشن بودن فاصله داریم. با آشکار شدن پیامدهای کامل بحران در بازار اعتبار و اقتصاد، ممکن است شاهد تعدیل قابل توجهی در انتظارات نرخ بهره، بازارهای اوراق قرضه و قیمت طلا باشیم.

آینده قیمت نفت

آینده قیمت نفت همچنان نامشخص است زیرا همچنان شاهد اصلاح قیمت ها هستیم. در حالی که پر کردن شکاف ممکن است، نفت را تنها به وسط محدوده ای که ماه ها قبل از سقوط SVB در آن معامله می کرد، برمی گرداند. اثرات کاهش اوپک پلاس و واکنش بازار به آن، قیمت نفت را در برابر اصلاح آسیب پذیر کرده است. قیمت ها تا حد زیادی به نحوه واکنش بازار در هفته های آینده بستگی دارد.

آینده قیمت طلا

آینده قیمت طلا به دلیل بحران اخیر بانکداری کوچک که در ماه گذشته رخ داد نامشخص است. بازار همچنان در حال تطبیق با پیامدهای کامل بحران در بازار اعتبار و اقتصاد است که ممکن است منجر به تغییرات قابل توجهی در انتظارات نرخ بهره، بازارهای اوراق قرضه و قیمت طلا شود. اگر تعدیل‌ها منجر به نرخ‌های بسیار پایین‌تر شوند، ممکن است رکوردهای بالاتری قابل دستیابی باشند.

رابطه نفت و فارکس

معامله گران فارکس باید قیمت نفت را به دقت زیر نظر داشته باشند، زیرا تغییرات قیمت نفت تأثیر قابل توجهی بر ارزش ارز دارد. همبستگی بین قیمت نفت و ارزش ارزها همیشه مستقیم نیست، اما به طور کلی، افزایش قیمت نفت منجر به افزایش ارزش پول در کشورهای تولیدکننده نفت می شود و کاهش قیمت نفت منجر به کاهش قیمت می شود. ارزش این ارزها علاوه بر این، نوسانات قیمت نفت اغلب منجر به تغییر در تورم و نرخ بهره می شود که تأثیر قابل توجهی بر بازارهای فارکس دارد. به این ترتیب، برای معامله گران فارکس ضروری است که قیمت نفت را زیر نظر داشته باشند تا تصمیمات معاملاتی آگاهانه بگیرند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}