افزایش EUR/GBP در انتظارات افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

افزایش EUR/GBP در انتظارات افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

افزایش EURGBP در انتظارات افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا، در جلسه توکیو، جفت EUR/GBP به بالاترین سطح یک روزه بالاتر از سطح مقاومت بحرانی 0.8830 رسید. سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) ادامه یابد زیرا تورم منطقه یورو در بحبوحه کمبود نیروی کار پایدار است. بانک مرکزی اروپا با اختلالات زنجیره تامین ناشی از جنگ روسیه و اوکراین دست و پنجه نرم کرده است که فشارهای تورمی را برای مدت طولانی افزایش داده است. خیابان بیشتر به دنبال متقابل است و روی تصمیم بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ بهره شرط بندی می کند.

تورم پایدار منطقه یورو در میان کمبود نیروی کار

تورم منطقه یورو در بحبوحه کمبود نیروی کار بسیار پایدار است و منجر به افزایش صورت‌حساب‌های استخدامی شرکت‌ها می‌شود. علاوه بر این، اختلالات زنجیره تامین پس از جنگ روسیه و اوکراین برطرف نشده است و بر فشارهای تورمی افزوده است. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا با موضوع تصمیم گیری در مورد سرعت افزایش نرخ ها مواجه شود، زیرا ادامه افزایش بیشتر نرخ بهره می تواند باعث ترس از رکود شود.

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا نرخ ها را افزایش دهد

نظرسنجی از اقتصاددانان نشان میدهد که اکثر سرمایه گذاران انتظار دارند بانک مرکزی اروپا (ECB) قبل از توقف چرخه انقباض خود، نرخ بهره را 25 واحد پایه (bps) در نشست های سیاستی خود در ماه مه، ژوئن و ژوئیه افزایش دهد. بلومبرگ گزارش داد: «این نرخ سپرده را به 3.75 درصد می‌رساند، جایی که در بقیه سال باقی می‌ماند». انتظار می رود کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، تصمیمی حیاتی در مورد سرعت افزایش نرخ بهره بگیرد، که در صورت ادامه افزایش بیشتر نرخ ها، می تواند باعث ترس از رکود شود.

نیاز به درآمد بیشتر برای افزایش نرخ BoE

در مقابل پوند استرلینگ، داده های میانگین درآمد بالاتر نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره از سوی بانک انگلستان (BoE) را تقویت کرده است. شاخص هزینه کار سه ماهه بالاتر از 6.6 درصد از اجماع 6.2 درصد قرار گرفت، اما مطابق با انتشار قبلی بود. انتظار می رود اندرو بیلی، فرماندار BoE، نرخ ها را بیشتر افزایش دهد تا فشارهای تورمی را بالا نگه دارد. انتظار می رود درآمدهای بالاتر فشارهای تورمی را بالا نگه دارد.

شاخص CPI بریتانیا در آستانه نشست سیاست پولی ماه می بسیار مهم است

داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) انگلستان در آستانه نشست سیاست پولی ماه می اهمیت قابل توجهی دارد. بر اساس اجماع، تورم ماهانه بریتانیا 0.5 درصد در برابر افزایش 1.1 درصدی ثبت شده در فوریه افزایش یافته است. انتظار می رود CPI سالانه نسبت به انتشار قبلی 10.4% به 9.85 کاهش یابد. انتظار می‌رود که CPI اصلی که قیمت نفت و مواد غذایی را در بر نمی‌گیرد، نسبت به انتشار قبلی 6.2% به 6.0% کاهش یابد. داده های تورم ماه مارس آخرین آمار قبل از نشست سیاست پولی ماه می خواهد بود.

افزایش چشمگیر معامله گران فارکس ECB و BoE در میان تورم

جفت EUR/GBP یک جفت ارز اصلی است که نشان دهنده ارزش یورو در برابر پوند استرلینگ بریتانیا است. معامله گران فارکس به دقت تصمیم بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ را دنبال می کنند زیرا این تصمیم بر ارزش یورو تأثیر می گذارد. پیش بینی تداوم افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا باعث شده است که جفت یورو/GBP به بالاترین سطح یک روزه بالای 0.8830 برسد. تصمیم بانک مرکزی انگلیس برای افزایش نرخ نیز بر ارزش پوند استرلینگ تأثیر می گذارد. از این رو، معامله گران فارکس نیز داده های تورم بریتانیا را زیر نظر دارند که پیش از نشست سیاست پولی ماه می اهمیت زیادی دارد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}