نحوه واریز پول به فارکس

 

واریز و برداشت از طریق سامانه همتا به همتا

 • سامانه واریز و برداشت همتا به همتا پس از افتتاح حساب برای مشتریان کارگزاری فارکسر فعال می شود.
 • اولین واریزی متقاضیان افتتاح حساب معاملاتی، با هماهنگی تیم پشتیبانی انجام می شود.

واریز و برداشت فارکسسامانه همتا يه همتا (P2P) چیست؟

یک سامانه شبه صرافی است که این امکان را به مشتریان کارگزاری فارکسر می دهد که مستقیما بتوانند واریز و برداشت حساب معاملاتی فارکس خود را کنترل نمایند. از این طریق می توانید که بدون دخالت مستقیم کارگزاری فارکسر انجام می شود مشتری کارگزاری می تواند با نرخ پیشنهادی خود واریز و برداشت انجام دهد.

نکته: لازم به ذکر است، تنها نقش کارگزاری فارکسر در اجرای این طرح " فراهم کردن پلتفرم و سامانه همتا به همتا (P2P)" و مهمتر از آن " تضمین موجودی فروشنده در معاملات" می باشد.

واریز و برداشت فارکسر هدف از اجرای طرح سامانه همتا به همتا (P2P) چیست؟

اجرای این طرح با هدف ایجاد سهولت در انجام واریز و برداشت های مشتریان با بهترین نرخ و بدون دخالت کارگزاری فارکسر بوده است.

واریز و برداشت حساب معاملاتی فارکس بازارگردانان این بازار چه کسانی هستند و بایستی دارای چه شرایطی باشند؟


کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با داشتن شرایط زیر در این بازار نقش داشته باشند و فعالیت کنند.

شرایط:

1.متقاضی بایستی فرم ثبت نام در کارگزاری فارکسر را پر کند. (متقاضی بایستی ایمیل و شماره تماس خود را به درستی ثبت نماید)
2. متقاضی بایستی اطلاعات ورود به سامانه پورتال را داشته باشد.
3. متقاضی بایستی در کارگزاری فارکسر حساب معاملاتی واقعی داشته باشد.
4. جهت ثبت معاملات فروش، مشتری بایستی موجودی آزاد در حساب معاملاتی واقعی خود داشته باشد. (مشتری تا سقف موجودی آزاد می تواند ثبت سفارش فروش انجام دهد.)
5. چنانچه در یک معامله ، هر یک از خریدار یا فروشنده، پس از تأِییدیه اولیه و قبول شرایط توسط طرفین ، از ادامه معامله انصراف دهد و یا جهت تکمیل معامله تسویه انجام ندهد، کارگزاری فارکسر حساب معاملاتی وی را مسدود می نماید و او در آینده قادر به انجام معامله نخواهد بود.
 

تماس با فارکسر

واریز در فارکس نکات مهم در ثبت سفارشات خرید و فروش:

 1. ثبت سفارش خرید و یا ورود به یک معامله فروش، جهت انجام واریز به حساب معاملاتی انجام می پذیرد. این بدان معناست که در سامانه P2P، خریدار قصد واریز وجه به حساب معاملاتی خود را دارد.
 2. ثبت سفارش فروش و یا ورود به یک معامله خرید، جهت انجام برداشت از حساب معاملاتی انجام می پذیرد. این بدان معناست که در سامانه P2P، فروشنده قصد برداشت وجه از حساب معاملاتی خود را دارد.
 3. لازمه ی ثبت سفارش در سامانه P2P، داشتن حساب معاملاتی در کارگزاری فارکسر می باشد. 
 4. در ثبت سفارشات فروش و یا ورود به معاملات خرید به عنوان فروشنده، مشتری بایستی موجودی آزاد کافی در حساب معاملاتی خود داشته باشد.
 5. با تأیید و تکمیل هر سفارش، مبلغ ارز فروشی در معاملات فروش ( مبلغ ارز درخواستی در معاملات خرید)، از حساب معاملاتی فروشنده در فارکسر کسر می گردد و حساب معاملاتی خریدار با همان مبلغ شارژ می شود و این تکمیل و تأییدیه منوط به پرداخت مبلغ تسویه توسط خریدار و تأییدیه تحویل و دریافت توسط طرفین معامله می باشد.
 6. در این سامانه جدید، مشتریان می توانند با یکدیگر وارد معامله شوند و با مذاکره در مورد نرخ به توافق برسند. (در این حالت دو مشتری می توانند متقابلا بدون دخالت کارگزاری واریز و برداشت انجام دهتد.)
 7. در این سامانه مشتری می تواند جهت واریز و برداشت خود با بهترین نرخ وارد مذاکره شود و با  نرخ دلخواه خود ثبت سفارش انجام دهد.
 8. با استفاده از این سامانه، امکان واریز و برداشت در ساعات و روزهای غیر اداری نیز برای مشتریان فراهم شده است.
 9. ثبت مبلغ، ارز تسویه، نحوه تسویه و مهلت تسویه مواردی هست که به انتخاب ثبت کننده سفارش می باشد و مشتری این امکان را دارد که علاوه بر زمان تسویه، نحوه تسویه و ارز مورد نظر خود را انتخاب کند. انتخاب ارز تسویه هیچ محدودیتی ندارد.

برداشت سود در فارکس تضمین معاملات واریز و برداشت فارکس:

 1. تضمین معاملات فروشنده: فروشنده جهت ثبت سفارش جدید، و یا ورود به یک معامله بایستی حداقل به میزان مبلغ معامله موجودی آزاد داشته باشد. زیرا کارگزاری جهت تضمین معاملات وی به مقدار مبلغ معامله موجودی وی را مسدود می کند.
   
 2. تضمبن معاملات خریدار: چنانچه در یک معامله، پس از تأِییدیه اولیه و قبول شرایط توسط طرفین، از ادامه معامله انصراف دهد و یا جهت تکمیل معامله تسویه انجام ندهد، کارگزاری فارکسر حساب معاملاتی وی را مسدود می نماید و او در آینده قادر به انجام معامله نخواهد بود.

  از آنجایی که تکمیل معامله، (برداشت مبلغ از حساب فروشنده و شارژ حساب خریدار در کارگزاری فارکسر) با تأییدیه تحویل توسط طرفین انجام می پذیرد، فروشنده بایستی طی 24 ساعت کاری از زمان تأییدیه پرداخت وجه توسط خریدار، تأییدیه تحویل را ثبت کند. در غیر اینصورت، کارگزاری فارکسر، پس از گذشت 5 روز کاری، معامله را تکمیل خواهد کرد. (آخرین تأییدیه توسط فروشنده انجام می گردد)
درآمد از فارکس نحوه ثبت و تکمیل سفارشات خرید (واریز) و فروش(برداشت)

مشتری که درخواست واریز و برداشت حساب معملاتی فارکس مبلغ را دارند، از دو روش می تواند درخواست خود را ثبت کند:

الف) ثبت سفارش جدید (برداشت:فروش واریز: خرید)
ب) انتخاب یک سفارش از لیست سفارشات موجود و ورود به معامله

توضیحات کامل نحوه ثبت سفارش و یا ورود به یک معامله در لینک زیر به مشتریان ارائه شده است:

 

آموزش نحوه ثبت و تکمیل سفارشات

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}