آموزش بازار مالی فارکس

در چند سال اخیر که نام بورس بیش ‌از پیش بر سر زبان‌ها افتاده‌ است و بسیاری از مردم به سمت سرمایه‌گذاری در بورس رفته‌اند، آگاهی و تمایل مردم به بازارهای مالی بیشتر از قبل شده ‌است. اگر شما جزو کسانی باشید که در بورس فعالیت می‌کنید و یا به این قبیل از بازارهای مالی علاقه‌مند هستید، حتماً نام فارکس را نیز شنیده‌اید. فارکس یک بازار جهانی است که سرمایه‌گذاران از سرتاسر جهان، می‌توانند در این بازار سرمایه‌گذاری کند. آشنایی با آموزش فارکس به شما کمک میکند که بتوانید در این بازار فعالیت کننید. با آموزش فارکس از صفر با استفاده از روش های نوین از کارگزاری فارکسر می توانید با این بازار آشنا شوید.

بازار فارکس به ‌علت گستردگی بالایی که دارد، می‌تواند یک بازار بسیار سودآور برای سرمایه‌گذاران مختلف باشد. این بازار یکی از گسترده‌ترین و بزرگ‌ترین بازارهای جهانی است که روزانه مبلغ زیاد سرمایه در آن تبادل می‌شود. روزانه افراد زیادی سرمایه‌گذاری‌های کلانی را در این بازار انجام می‌دهند و با حضور در این بازار سرمایه خود را چند برابر می‌کنند. همچنین روزانه افراد زیادی به دنبال آموزش فارکس هستند. احتمالاً شما نیز اگر با مزایای این بازار آشنا باشید، وسوسه شده‌اید که در این بازار سرمایه‌گذاری کنید. اما سرمایه‌گذاری درست‌ در بازار فارکس، نیاز به آموزش‌ فارکس مناسب درباره این بازار دارد.

 در صورتی‌که شما با دانش ناقص و بدون اطلاعات و آموزش فارکس وارد این بازار شوید، ممکن است که نتیجه‌ای مناسب در این بازار نگیرید و حتی سرمایه خود را نیز از دست دهید. به‌ همین ‌علت است که دریافت آموزش‌ فارکس برای ورود به این بازار امری ضروری است. در این مقاله قصد داریم به آموزش فارکس بپردازیم و همچنین ویدیو و بسته های آموزش فارکس مناسب را برای ارائه آموزش فارکس به شما ارائه دهیم.  مطالعه این مقاله باعث می‌شود که شما دید خوبی از بازار فارکس و نحوه ورود به آن پیدا کنید. یک آموزش فارکس مناسب تمامی موارد مهم برای ورود به بازار فارکس را در اختیار شما قرار میدهد.

افتتاح حساب دمو

آموزش فارکس چیست؟

قبل‌از بررسی هر موضوعی در زمینه آموزش فارکس، لازم است به این مساله بپردازیم که آموزش فارکس چیست. آشنایی با ماهیت فارکس، باعث می‌شود که شما بهتر بتوانید آموزش‌ فارکس را درک کنید و راحت‌تر با این بازار مالی آشنا شوید. شیوه کار در این بازار مالی بر مبنای مبادله ارز‎های مختلف است. در این بازار این امکان فراهم ‌شده است که شما بتوانید تمامی ارز مختلف را معامله کنید. ارزهای مختلف در بازار فارکس به نسبت هم دارای یک نرخ تبدیل هستند این نرخ تبدیل به این معناست که در ازای مقدار مشخصی از یک ارز چه ارز دیگری را می‌توان خریداری کرد.

 یک آموزش فارکس مناسب به شما کمک می‌کند تا بتوانید با نرخ ارز ها آشنا شوید. همچنین به ظهور ارزهای دیجیتال و محبوب شدنشان در بین مردم، امروزه شما می‌توانید ارزهای دیجیتال را نیز در بازار فارکس خریداری و معامله کنید. بازار فارکس، یک بازار با پتانسیل بالا است که شما در صورت فراگیری مناسب آموزش فارکس، می‌توانید از این پتانسیل بالا برای سرمایه‌گذاری استفاده کنید.

 بازار فارکس، یک بازار مالی با حجم معاملاتی بسیار بالا است که شما در صورت آموزش فارکس مناسب می‌توانید از پتانسیل‌های این بازار به‌ خوبی استفاده کنید.  در بازار فارکس ارز‌های مختلفی جا به‌ جا می‌شوند و مشتریان می‌توانند هر کدام از این ارز‌ها را خریداری کنند. فراگیری یک آموزش فارکس مناسب به شما این امکان را می‌دهد که معاملات پر سودی را در این بازار تجربه کنید.
 

آموزش فارکس
 

آموزش فارکس و تاریخچه آن

قبل از بررسی آموزش فارکس خالی از لطف نیست که به تاریخچه این بازار مالی نیز بپردازیم. همچنین آشنایی با تاریخچه بازار فارکس، باعث می‌شود که شما بتوانید درک بهتری از آموزش فارکس داشته باشید. بازار فارکس یک بازار بین‌المللی بزرگ برای تبادل ارزها است که مردم سراسر جهان می‌توانند در آن سرمایه‌گذاری کنند. تبادلات ارزی پس ‌از جنگ جهانی دوم، به یک مسئله مهم برای کشورها تبدیل شد و کشور‌های مختلف جهان دغدغه‌ی تبادلات ارزی داشتند.

فارکس به شکل امروزی، در سال 1971 به‌ وجود آمده است. البته معاملات در آن زمان به شکل امروزی نبود و تنها در اختیار افراد خاصی بود و آموزش فارکس نیز به گستردگی امروز نبود. معاملات مربوط به فارکس در آن سال‌ها تنها با استفاده از تلفن انجام می‌شد. بعد از گذشت چند سال و همه‌گیر شدن وسایل ارتباطات جمعی و اینترنت، انجام معاملات بازار فارکس از طریق  اینترنت انجام می‌شد. از زمانی‌که این معاملات بر بستر اینترنت انجام میشود، آموزش فارکس نیز بیشتر در بین مردم رواج پیدا کرده است و  بیشتر شدن آموزش فارکس باعث شده است که بازار فارکس داوطلبان بیشتری داشته باشد.

پس ‌از این‌که شرکت‌کننده‌ها در این بازار بیشتر از قبل شده‌اند، ارزش این بازار نیز روز به‌ روز بیشتر از قبل شد. امروزه به ‌صورت روزانه حجم زیادی از معاملات ارزی بر بستر این بازار انجام می‌شود و افراد زیادی هستند که سرمایه خود را وارد این بازار کرده‌اند.
 مزایای سرمایه گذاری و آموزش فارکس چیست؟

بازار فارکس دارای مزایا و معایب مختلفی است که آشنایی با این مزایا و معایب، باعث می‌شود که شما دید بهتری نسبت ‌به این بازار داشته باشید و با چشم باز بتوانید وارد این بازار شوید. به‌ همین دلیل است که در مقاله آموزش فارکس، به بررسی مزایا و معایب مختلف این بازار نیز پرداخته‌ایم. در زمان فراگیری آموزش فارکس، مخاطبان این بازار حتما باید با مزایا و معایب این بازار نیز آشنا شوند تا بتوانند با دیدی باز به سمت سرمایه‌گذاری در این بازار بروند.

 • اولین مزیت استفاده از این بازار، انعطاف‌پذیری و ساعت کاری شناور این بازار است. انعطاف‌پذیری به این معنا است که شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز که می‌خواهید در این بازار فعالیت داشته باشید. این ویژگی یک مزیت بسیار مناسب برای افرادی است که می‌خواهند در کنار کار اصلی خود به فعالیت در بازار فارکس نیز بپردازند. حتی شما می‌توانید در زمان های فراغت خود به فراگیری آموزش فارکس بپردازید.
 • مزیت بعدی فعالیت در این بازار، این است که شما می‌توانید در هر زمان و مکانی که می‌خواهید اقدام به انجام معاملات کنید و هیچ محدودیت خاصی برای این امر وجود ندارد. حتی فراگیری آموزش فارکس نیز محدود به زمان و مکان خاصی نیست.
 • مزیت بعدی این بازو برای کسانی است که تازه به این بازار وارد می‌شوند و تازه‌ وارد هستند. کسانی که تازه آموزش فارکس را شروع کرده‌اند و در حال یادگیری هستند، نیاز به فضایی برای تمرین آموزش فارکس خود دارند. بازار فارکس یک فضای تمرینی برای افراد تازه‌کار و مبتدی ایجاد کرده ‌است که این افراد می‌توانند با استفاده از این حساب‌های تمرینی دانش خود در این بازار را به‌صورت عملی امتحان کنند. این حساب‌های تمرینی باعث می‌شود که تازه‌واردها ضرر نکنند و بتوانند در آینده معاملات بهتری را در این بازار داشته باشند.
 • مزیت بعدی این بازار، نقد شوندگی بالای آن است. به علتی که افراد زیادی در این بازار مشغول هستند و روزانه حجم زیادی از معاملات در این بازار انجام می‌شود، نقد شوندگی نیز در این بازار بالا است. نقد شوندگی به این معنا است که افراد هر زمانی‌که بخواهند می‌توانند سرمایه خود را از این بازار خارج کنند و به پول نقد تبدیل کنند. در آموزش فارکس ذکر شده است که چگونه می توانید پول خود را از این بازار خارج کنید.
 • دیگر مزیت این بازار، شفافیتی است که در حساب‌های مالی این بازار وجود دارد. در برخی از بازارهای مالی انحصار معاملات در دسته سهام‌داران کلان است و این سهام‌داران به‌ راحتی می‌توانند وضعیت بازار را دست‌خوش تغییراتی کنند. اما در بازار فارکس انحصار بین چند سرمایه‌گذار خاص وجود ندارد و معمولاً تغییرات بازار بر اساس عرضه و تقاضای تمامی افراد حاضر در این بازار معاملاتی است. این مسئله باعث می‌شود که امنیت سرمایه‌گذاری در این بازار بسیار بیشتر از سایر بازارهای مالی باشد. شما با مطالعه و بررسی یک آموزش فارکس مناسب میتوانید از روند تغیرات در این بازار باخبر شوید.
 • مزیت بعدی این بازی مالی، این است که بازار فارکس تحت نظارت هیچ سازمانی کار نمی‌کند و همین مسئله باعث می‌شود که سیاست‌های کلان هیچ سازمانی بر روی نرخ معاملات در این بازار تاثیر نگذارد. همین مسئله باعث امنیت سرمایه‌گذاری بیشتر در این بازار خواهد شد. شما با بررسی آموزش فارکس میتوانید بیشتر از امنیت این بازار مالی آگاه شوید.
 • آخرین مزیت این بازار مالی، گزینه‌های معاملاتی متعدد است. بازار فارکس زمینه‌های سرمایه‌گذاری متنوعی را در اختیار معامله‌گران خود می‌گذارد همان‌طور که در قسمت‌های قبلی نیز اشاره شد، شما در این بازار می‌توانید انواع و اقسام ارزهای رایج را معامله کنید. شما با استفاده از یک اموزش فارکس خوب میتوانید گزینه های معاملاتی مختلف را فرا گیرید.
   

آموزش فارکس

بازار مالی فارکس دارای چه معایبی است؟

در ادامه بررسی آموزش فارکس، لازم است که به معایب سرمایه‌گذاری در این بازار نیز بپردازیم. حتما لازم است که در آموزش فارکس معایب سرمایه‌گذاری در این بازار نیز ذکر شود تا معامله‌گران بتوانند با دید بازتری این بازار را بررسی کنند.

 اولین عیب سرمایه‌گذاری در بازار فارکس، خطر زیان زیاد در این بازار است. در بازار فارکس، کارگزاری‌های مختلف برای معامله‌گران خود نرخی به نام ضریب اهرم در نظر می‌گیرد. ضریب اهرم نشان دهنده‌ میزان سود و ضرر شما در معاملات مختلف است. زمانی‌که ضریب اهرم کم باشد، میزان سود و ضرر نیز در بازار فارکس کم است. اما زمانی که  ضریب اهرم در این بازار  زیاد باشد می‌تواند سود زیادی را برای معامله‌گران به دنبال داشته باشد. اما ضریب اهرم زیاد می‌تواند باعث شود که شما به یکباره میزان زیادی از سرمایه خود را از دست بدهید. برای جلوگیری از به‌ وجود آمدن مشکلات، بهتر است که معامله‌گران مبتدی از ضریب اهرم کم استفاده کنند و حتما آموزش فارکس در زمینه ضریب اهرم را مطالعه کنند.

از دیگر معایب این بازار نوسان پذیری بالای قیمت‌ها است. قیمت ها در بازار فارکس دائما در حال تغییر است و معمولاً شدت این تغییرات زیاد است و همین مسئله می‌تواند باعث شود که معامله‌گر بتواند سود زیادی را از معاملات خود کسب کند. البته همین مسئله می‌تواند باعث ضرر و زیان‌های زیادی نیز برای معامله‌گران باشد. به‌ علت این نوسان پذیری بالا، ریسک سرمایه‌گذاری در بازار فارکس زیاد است. برای جلوگیری از ضرر در این بازار، حتماً باید قبل ‌از ورود به این بازار به ‌دنبال آموزش فارکس مناسبی باشید. بهره گیری از آموزش فارکس مناسب تا حد زیادی از ضرر دادن شما جلوگیری میکند.

برای جلوگیری از پیش‌آمدن مشکل در بازار فارکس افراد باید بیشتر از هر مسئله‌ای به این بازار تسلط داشته باشند. تسلط بر بازار فارکس نیز تنها با استفاده از یک آموزش فارکس مناسب و تجربه به دست می‌آید اگر شما جزو کسانی هستید که به ‌تازگی می‌خواهید وارد این بازار شوید، حتماً باید به‌ دنبال یک آموزش فارکس مناسب برای خود باشید.

 

آموزش فارکس و معامله در آن چگونه انجام می‌شود؟

در ادامه آموزش فارکس، شما لازم است که دوره آموزش فارکس مقدماتی فارکسر را بگذرانید تا با نحوه معامله در بازار فارکس آشنا شوید و درنهایت بتوانید آموزش فارکس را بهتر درک کنید. در ابتدا برای فراگیری آموزش فارکس و یادگیری شیوه معامله بهتر است که شما از فضاهای تمرینی این بازار مالی استفاده کنید تا متحمل ضرر نشوید. همان‌طور که در قسمت‌های قبل نیز به آن اشاره شد، بازار فارکس بازاری است که در آن می‌توانید ارزهای رایج را معامله کنید. برای شروع معامله در بازارهای فارکس، لازم است که در ابتدا دو جفت ارز مختلف را برای انجام معامله انتخاب کنید.

 شیوه کار در این بازار مالی، به این صورت است که این ارز‌ها به یکدیگر تبدیل می‌شوند. هنگامی‌که شما ارزها را برای معامله انتخاب می‌کنید، یک ارز، ارز پایه و ارز دیگر ارز متقابل نامیده می‌شود. در آموزش فارکس توضیحات کامل راجب ارز پایه و مقابل کاملا ذکر شده است. در تبدیل ارزها برای یک ارز ضریب یک گرفته می‌شود. ارزی که دارای ارزش بیشتری است ضریب یک گرفته می‌شود. به ‌طور مثال شما در ازای هر صد یورو می‌توانید صد و سیزده دلار دریافت کنید. پس در معامله بین یورو و دلار، یورو ارز پایه و دلار ارز متقابل نامیده می‌شود. همچنین نرخ تبدیل این دو ارز به یک 1.13 است. از بالا و پایین شدن ارزش ارزها، شما می‌توانید سود بدست بیاورید.

به ‌همین دلیل لازم است که شما دائماً به‌دنبال رصد قیمت ارزها باشید تا بتوانید معاملات موفقی را داشته باشید. پیش‌بینی درست تغییرات قیمت ارزها، یکی از بخش‌های مهم در آموزش فارکس است. همچنین شما در زمان فراگیری آموزش فارکس، باید به نکات مهم در قیمت‌گذاری ارزها توجه کنید که بتوانید بر اساس اتفاقات روز قیمت ارزها را با یکدیگر مقایسه کنید و پیش‌بینی‌هایی مناسب از نوسانات بازار ارز داشته باشید. به‌طور مثال تغییرات قیمت بازار طلا، مسئله‌ای است که می‌تواند روی قیمت ارزها تاثیر زیادی داشته باشد. شما با در نظر گرفتن این مسائل می‌توانید پیش‌بینی مناسبی از نوسانات قیمت در بازار ارز داشته باشید. در یک آموزش فارکس مناسب توضیحات زیادی درباره نوسانات ارزها گفته شده است.

آموزش رایگان فارکس

آموزش فارکس و کنترل سرمایه به چه صورت است؟

یکی از مسائل دیگری که علاقه‌مندان به بازار فارکس پیش‌ از ورود به این بازار در حین فراگیری آموزش فارکس باید به آن توجه داشته باشند مدیریت درست سرمایه‌شان است. یک معامله‌گر موفق در این بازار، معامله‌گری است که بتواند به‌ درستی سرمایه و سود و ضرر خود را مدیریت کند. یک معامله‌گر بازار فارکس، باید قسمتی از زمان خود را در این بازار به مدیریت سود و ضرر اختصاص دهد تا مدیریت سرمایه‌اش از کنترل خارج نشود.

 برای مدیریت سرمایه در بازار فارکس نیاز به پیگیری آموزش فارکس در این زمینه است. در این قسمت از مقاله آموزش فارکس، می‌خواهیم به بررسی چند نکته مهم در مدیریت سرمایه در این بازار بپردازیم. آشنایی با این نکته باعث می‌شود که شما بهتر بتوانید سرمایه خود را در این بازار مدیریت کنید و آموزش فارکس را فرا گیرید.

 • اولین نکته مهم در مدیریت سرمایه و آموزش فارکس نگاه واقع‌ بینانه به سرمایه‌ای است که دارید. شما باید مقداری را در این بازار سرمایه‌گذاری کنید که در صورت نبود آن پول در زندگی‌تان، زندگی شما دچار اخلال نشود. بسیاری از افراد در دنیای وجود دارند که تمام دارایی زندگیشان و یا پول‌های قرضی را در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند. این شیوه سرمایه‌گذاری در بازار مالی فارکس غلط است و معمولاً به ‌علت استرس سرمایه‌گذار به نتیجه مناسبی منتهی نمی‌شود. با فراگیری یک آموزش فارکس مناسب میتوانید تا حد زیادی از سرمایه گذاری های استرس آور دور شوید.
 • مسئله مهم بعدی در مدیریت سرمایه‌ در آموزش فارکس، کنترل سود و ضرر است. شما و قبل ‌از ورود به این بازار، با توجه به میزان سرمایه و میزان تجربه‌تان در این بازار باید حد ریسک و حد ضرری برای خود مشخص کنید. بعد از مشخص کردن این حد ریسک و ضرر، شما باید خودتان را ملزم به رعایت حد کنید. رعایت این حد ضرر و حد ریسک باعث می‌شود که شما متحمل ضررهای زیادی در این بازار نشوید. فراگیری یک آموزش فارکس خوب به شما کمک می‎کند که بتوانید حد سود و ضرر را به خوبی مشخص کنید.  
 • مسئله دیگری که در انجام معاملات و فراگیری آموزش فارکس باید به آن توجه داشته باشید این است که لازم نیست شما در تمامی ساعات مشغول به انجام معاملات باشید. انجام معامله‌ خوب مستلزم این است که شما در شرایط جسمی و روحی‌ روانی خوبی باشید. تا بتوانید تمامی مطالب مربوط به یک معامله را تحلیل کنید. زمانی‌که شما در حال خوبی نباشید، ممکن است که تصمیمات اشتباه زیادی را بگیرید و همین تصمیمات باعث ضررهای مالی هنگفت برای شما شود. در زمان‌هایی که از کار جسمی و روحی خوبی برخوردار نیستید به خود اجازه دهید که در این بازار معامله نکنید. یک آموزش فارکس مناسب به شما یاد میدهد که در زمان های مناسب به دنبال معامله باشید.
 • ضریب اهرم در بازار فارکس مسئله‌ای است که به شما اجازه می‌دهد سود زیادی را کسب کنید. همین مسئله باعث می‌شود که بسیاری از افراد چشم‌بسته به سمت استفاده از ضریب اهرم بروند و فکر کنند که قرار است تا چندین برابر سرمایه خود سود کنند. اما زمانی می‌توان از این ابزار در دنیای فارکس استفاده کرد و سود برد که بتوان به‌ درستی آن را مدیریت کرد. ضریب اهرمی بالا، همان ‌طور که می‌تواند باعث سود زیاد شما شود، می‌تواند باعث شود که شما متحمل ضررهای هنگفتی نیز شوید.
 • فراگیری یک آموزش فارکس مناسب در این زمینه از ضرر کردن شما جلوگیری میکند. پس به همین علت است که در بازار فارکس لازم است که حتما به‌ دنبال ضریب اهرمی مناسب و معقول باشید و همچنین به دنبال فراگیری مطالب مربوط به ضریب اهرمی از یک آموزش فارکس مناسب باشید. اگر شما جزو کسانی هستید که در زمینه معامله تازه‌کار و مبتدی هستید بهتر است از ضریب‌های اهرمی کم استفاده کنید تا دچار ضررهای بزرگ نشوید.
 • مسئله مهم بعدی که در مدیریت سرمایه مهم است این است که هیچ‌گاه طمع نکنیم. زیرا معمولاً نتیجه عکس می‌دهد و باعث می‌شود که سودی را که به دست آورده‌ایم به ‌راحتی از دست بدهیم. برای جلوگیری از این مشکل، مشخص کردن حد سود می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. شما قبل‌از انجام هر معامله‌ای می‌توانید یک حد سود مناسب برای خودتان تعیین کنید و به آن وفادار باشید. این موارد را حتما در هنگام فراگیری آموزش فارکس با خود تمرین کنید تا تبدیل به عادت شود.
 • مسئله بعدی که در مدیریت سرمایه لازم است به آن بپردازیم، این است که هیچ‌گاه قوانین خود را نقض نکنید. هر قانونی که پیش‌از شروع معاملات برای خود می‌گذارید را بی‌هیچ نشکنید. معمولا تجربه نشان داده است که نقض قانون‌ها به دلیل هیجانات و احساساتی است که برای جبران ضررها به وجود می‌آیند. معمولاً این هیجان‌ها باعث ضررهای هنگفت برای شما می‌شوند. پس قبل‌از شروع معاملات حتما این مسئله را در نظر داشته باشید که هیچ‌گاه قوانین خود را نقض نکنید. یک آموزش فارکس مناسب، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید قوانینی مناسب قبل ‌از شروع معامله برای خود مشخص کنید.
 • مسئله بعدی که باید در مدیریت سرمایه‌ها و آموزش فارکس به آن توجه داشته باشید و بتوانید با آن کنار بیایید، این است که به خود اجازه اشتباه کردن بدهید و خود را ببخشید. ضرر کردن برای یک معامله‌گر در دنیای فارکس، امری اجتناب‌ناپذیر است پس شما در پس ذهنتان همیشه باید این مسئله را داشته باشید که ممکن است شما هم یک روز در این بازار مالی متحمل ضرر شوید. بسیاری از افراد پس ‌از این‌که در این بازار مالی دچار ضرر می‌شوند، نمی‌توانند خود را ببخشند و تا مدت‌ها خود را سرزنش می‌کنند.
  این مسئله باعث می‌شود که شما نسبت ‌به این بازار دلسرد شوید و درنهایت حتی نتوانید ضررهای خود را جبران کنید. پس ‌از اینکه در این بازار دچار ضرر شدید، اتفاق پیش‌آمده را قبول کنید و پس ‌از مدتی کوتاه به ‌دنبال دلیل ضرر کردنتان باشید و آموزش فارکس مناسبی را در این زمینه فرا گیرید. پس ‌از مدتی که شما به تحلیل حرکت‌های خود در بازار بپردازید، با تجربه‌تر می‌شوید و حالا می‌توانید معاملات بهتری را تجربه کنید.
 • مسئله آخری که آگاهی از آن می‌تواند به فراگیری آموزش فارکس کمک کند، آگاهی از میزان بهینه بودن حرکت‌هایتان در بازار مالی است. این مسئله به این معنی است که شما درک درستی از حرکت‌هایی که در بازار سرمایه انجام می‌دهید داشته باشید و بتوانید پیش‌بینی کنید که هر کدام از حرکت‌های شما می‌تواند تا چه حد سود و یا ضرر برای شما بدنبال داشته باشند. شما اگر یک آموزش فارکس مناسب را فراگیری کنید، تا حد زیادی می‌توانید حرکات خود را پیش‌بینی کنید. پیش‌بینی میزان سود و ضرر، می‌تواند به شما در زمینه مشخص کردن حد ریسک در معاملات کمک کند.

 

اسپرد در آموزش فارکس به چه معنا است؟

یکی از اصطلاحات معروف در بازار فارکس اسپرد است. آشنایی با مفهوم این اصطلاح باعث می‌شود که شما بهتر بتوانید آموزش فارکس را فرا بگیرید. شما قبل از انتخاب جفت ارزها برای معامله و همچنین مشخص کردن میزان حجمی که می‌خواهید در بازار فارکس سرمایه‌گذاری کنید، حتماً نیاز است که اسپرد ارزهای مختلف را در نظر بگیرید. هنگامی‌که شما برای خرید ارز به یک صرافی مراجعه می‌کنید متوجه می‌شوید که قیمت فروش و قیمت خرید یک ارز با هم برابر نیست و دارای تفاوت است.

 قیمت خرید یک ارز از مشتری، معمولاً کمتر از قیمت فروش آن به مشتری است. تفاوت قیمت خرید و فروش یک ارز در بازار فارکس اسپرد نامیده می‌شود. در آموزش فارکس مطالب مختلف زیادی درباره اسپرد ذکر شده است. شما در هنگام معاملات در بازار فارکس، حتماً باید به شاخص اسپرد نیز توجه داشته باشید. عوامل متعددی وجود دارند که بر نرخ اسپرد تأثیر می‌گذارند. در قسمت بعدی مقاله آموزش فارکس، به عوامل مؤثر بر شاخص اسپرد خواهیم پرداخت. آشنایی با این عوامل باعث می‌شود که شما ارز‌های مناسب‌تری را برای انجام معاملات انتخاب کنید. همچنین مطالعه یک آموزش فارکس مناسب به شما کمک میکند که ارز های مناسبی را انتخاب کنید.

 

آموزش فارکس و چه مواردی بر نرخ اسپرد ارزها تاثیر میگذارد؟

عوامل بسیاری در بازارهای مالی وجود دارند که بر نرخ اسپرد ارزها تاثیر می‌گذارند. آشنایی با این موارد در آموزش فارکس، باعث می‌شود که شما بهتر بتوانید ارزهای سود ده را انتخاب کنید. اولین عامل تاثیرگذار بر نرخ اسپرد معاملات، حجم معاملات یک جفت ارز است. زمانی‌که یک جفت ارز با حجم بالا در بازار فارکس معامله شود، عرضه و تقاضا برای این جفت ارز زیاد می‌شود. همین مسئله باعث می‌شود که درنهایت نرخی اسپرد این جفت ارز به کمترین حالت خود برسد.

 زمانی‌که یک جفت ارز در بازار به میزان کمی معامله شود و میزان عرضه و تقاضا برای این جفت ارز کم باشد، نرخ اسپرد به این معامله به میزان بالایی می‌رسد. آشنایی با اسپردها از طریق مطالعه آموزش فارکس امکان پذیر است.

مسئله بعدی که بر نرخ اسپرد ارزها در بازار فارکس تاثیر می‌گذارد، میزان نوسانات بازار فارکس است. فارکس بازار بزرگی است که دست‌خوش نوسانات بسیار زیادی می‌شود. به ‌همین‌ علت نرخ اسپرد نیز در این بازار پیوسته درحال تغییر است. همچنین بالا و پایین‌های بازارهای اقتصادی بزرگ دنیا همچون آمریکا و چین نیز بر نرخ اسپرد ارزها تاثیر بسزایی دارد.

آخرین مسئله‌ای که بر نرخ اسپرد‌ها تاثیر بسزایی دارد، حجم معامله‌ای است که انجام می‌گیرد. هر چقدر که حجم معاملات بزرگ‌تر و بیشتر باشد نرخ اسپرد نیز برای شما کمتر خواهد شد. هر چقدر دارایی کمتری در یک معامله جابجا شود، نرخ اسپرد نیز در این معامله بیشتر خواهد بود. فراگیری نکات مربوط به نرخ اسپرد در آموزش فارکس باعث می شود که شما معاملات بهتری را داشته باشید.
 

معرفی انواع جفت ارز های پایه در آموزش فارکس

همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره شد، مبنای معاملات در بازار فارکس جفت ارزها هستند. جفت ارزها دارای دسته‌بندی‌های مختلفی هستند که لازم است در آموزش فارکس به معرفی این دسته‌بندی‌ها نیز بپردازیم. جفت ارزها دارای سه دسته‌بندی مختلف هستند. شما قبل از اینکه تصمیم بگیرید که در چه زمینه‌ای از جفت ارزها فعالیت کنید، لازم است که آموزش فارکس در این زمینه را فراگیرید.

 • جفت ارز اصلی اولین دسته از انواع جفت ارزها است. به دست‌بندی از ارزها جفت ارز اصلی گفته می‌شود که یکی از ارزهای معاملاتی آن دلار باشد. زیرا دلار اصلی‌ترین ارز در جهان است و از سایر ارزها دارای قدرت معاملاتی بیشتری است. همچنین دلار به علت فراگیری که دارد، حجم نقدینگی زیادی را نیز در سرتاسر جهان دارد که همین مسئله باعث قدرت دلار به نسبت سایر مرزها می‌شود. معمولاً به ‌علت شناخته شدن بیشتر دلار به نسبت سایر ارزها، پیش‌بینی بازار نوسانات دلار از سایر ارزها راحت‌تر است. همچنین منایع آموزش فارکس زیادی برای این ارزها وجود دارد. به ‌همین دلیل است که بسیاری از مردم تمایل دارند برای انجام معاملات خود از جفت ارزهای اصلی استفاده کنند.
 • دسته‌بندی دیگر از جفت ارز‌ها که در آموزش فارکس می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، جفت ارزهای نوظهور است. بسیاری از ارزها هستند که در بازارهای معاملاتی جهانی دارای تاثیر زیادی نیستند و حجم نقدینگی آن‌ها به نسبت ارزهایی مثل دلار بسیار پایین است. به این ارزها ارزهای نوظهور گفته می‌شود. به ‌طور مثال ارزهایی همانند روپیه و دینار ارزهای نوظهور هستند. زمانی‌که این ارزها تشکیل یک جفت ارز با دلار می‌دهند، جفت ارزهای نوظهور نامیده می‌شوند.
 • دسته‌بندی دیگر جفت ارزها که در آموزش فارکس حتما باید به آن‌ها نیز آشنا شوید، جفت ارز کراس است. به غیر از دلار آمریکا ارزهای دیگری در جهان وجود دارند که دارای ارزش زیادی هستند و از حجم نقدینگی زیادی نیز برخوردار هستند. به معامله دو ارز که هر دو از ارزهای مطرح و قدرتمند جهان هستند اما دلار آمریکا در آن معامله وجود ندارد، جفت ارز کراس گفته می‌شود. به ‌طور مثال یورو و پوند یک جفت ارز کراس معروف و قدرتمند است. آموزش فارکس در فضای اینترنت وجود دارند که اطلاعات تخصصی تری درباره این ارزها در اختیار شما قرار می‌دهند.
   

آموزش فارکس صفر تا صد

چه جفت ارز هایی در آموزش فارکس از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؟/span>

در فراگیری آموزش فارکس، حتماً لازم است که شما با جفت ارزهای مهم بازار آشنا شوید. در صورتی‌که شما در آموزش فارکس تان با این جفت ارزها آشنا نشوید آموزش فارکس شما ناقص است و نمی‌تواند کمک زیادی در انجام معاملات به شما کند. قبل ‌از اینکه شما اقدام به خرید ارزها در بازار مالی فارکس کنید، لازم است که با جفت ارزهای مختلف آشنا شوید و بتوانید مشخص کنید که می‌خواهید چه حجمی از این ارزها را خریداری کنید.

 • اولین جفت ارز معروف در بازار فارکس که میخواهیم در آموزش فارکس به آن اشاره کنیم، جفت ارز دلار به یورو است. این جفت ارز بیشترین حجم معاملاتی در بازار فارکس را به خود اختصاص داده است و بیشتر بار مالی گردش این بازار به گردن این جفت ارز است. هم‌اکنون بیست و سه درصد از حجم معاملات در بازار فارکس مربوط به این جفت ارز است. هر دو ارز دلار و یورو مختص به اقتصادهای قوی هستند و معمولاً دچار افت ارزش نمی‌شوند. این جفت ارز در بازار فارکس دارای اسپرد کمی است.
 • جفت ارز معاملاتی بعدی که لازم است در آموزش فارکس به آن بپردازیم، جفت ارز پرطرف‌دار دلار ین است. دلار ارز رایج ایالات متحده، اولین قطب اقتصادی دنیا است و به ‌همین دلیل دارای پشتوانه‌ای بسیار قوی است. ین نیز ارز کشور چین اولین قدرت اقتصادی آسیا و دومین قطب اقتصاد جهان است. این ارز نیز دارای پشتوانه اقتصادی قوی است. به‌ همین دلیل است که جفت ارز دلار ین، جفت ارزی پرطرفدار در بازار مالی فارکس است. این جفت ارز هیجده درصد از کل معاملات در بازار فارکس است. این جفت ارز نیز دارای اسپرد کمی است.
 • جفت ارز محبوب بعدی در بازار فارکس جفت ارز دلار پوند است. پوند ارز رایج در انگلستان است و انگلستان نیز یکی از قدرت‌های اقتصادی دنیا محسوب می‌شود. جفت ارز دلار پوند یکی از  جفت ارز‌های قوی در بازار فارکس است. این جفت ارز تقریباً نه درصد از کل معاملات فارکس را به خود اختصاص داده ‌است. مطالب زیادی در باره این جفت ارز در آموزش فارکس‌ های مختلف وجود دارد.
 • جفت ارز دیگری که جا دارد در مقاله آموزش فارکس به معرفی آن بپردازیم جفت ارز دلار آمریکا به دلار استرالیا است. استرالیا به ‌علت صادرات زیادی که در بازارهای جهانی دارد دارای ارز قدرتمندی است. به‌ همین ‌علت مبادله دلار آمریکا دلار و استرالیا نیز یک معامله‌های محبوب در بازار فارکس است و تقریباً پنج درصد از کل معاملات جهانی در این بازار را به خود اختصاص داده‌ است.
 • آخرین جفت ارزی که در این بخش از آموزش فارکس می‌خواهیم به شما معرفی کنید، جفت ارز دلار آمریکا دلار کانادا است. کانادا نیز جزو کشورهایی است که دارای اقتصاد قدرتمند و شکوفایی است. به ‌همین‌ علت است که جفت ارز دلار کانادا به آمریکا نیز جزء جفت ارز‌های محبوب در بازار فارکس است و تقریباً حجمی برابر با چهار درصد کل معاملات را به خود اختصاص داده ‌است.
   

بروکر یا کارگزار کیست و چه وظیفه ای در بازار فارکس دارد؟

برای کارکردن در بازار فارکس، شما نیاز به ابزاری دارید که بتوانید با استفاده از این ابزار نرخ‌های مختلف بازار را ببینید و همچنین دستورات معاملاتی خود را در بازار اجرا کنید. در مقاله آموزش فارکس لازم است که این ابزار را به شما معرفی کنیم. این ابزار یا وسیله ی ورود شما به بازار فارکس، بروکر یا کارگزار نامیده می‌شود. امروزه شرکت‌های کارگزاری مختلفی به ‌وجود آمده‌اند که خدمات مربوط به بازار فارکس را در اختیار مشتریانشان قرار می‌دهند.

این شرکت‌های کارگزاری که بروکر نامیده می‌شوند، یک واسطه بین مشتری و بازار فارکس هستند. این شرکت‌ها خرید و فروش در بازارهای مالی را انجام می‌دهند و باعث تسهیل معاملات در بازار فارکس می‌شوند. انتخاب یک بروکر یا کارگزار مناسب باعث می‌شود که شما بتوانید راحت‌تر معاملات را در این بازار انجام دهید. در ادامه‌ی مقاله آموزش فارکس، به معرفی بروکر های مختلف و ملاک‌های انتخاب یک بروکر مناسب خواهیم پرداخت.

چه معیار های برای انتخاب یک بروکر مهم است؟

انتخاب یک بروکر مناسب برای انجام معاملات فارکس یکی از گام‌های مهم در انجام معاملات است. به همین دلیل که این قسمت از مقاله آموزش فارکس، می‌خواهیم به معیارهای مهم برای انتخاب یک بروکر بپردازیم. شما قبل ‌از اینکه آموزش فارکس را شروع کنید، لازم است که حتما یک بروکر یا کارگزار فارکس مناسب برای انجام معاملات خود انتخاب کنید. در انتخاب بروکر مناسب برای انجام معاملات باید به چند نکته مختلف توجه داشته باشید تا درنهایت بتوانید بروکر  مناسبی انتخاب کنید و آموزش فارکس را فرا گیرید. این نکته‌ها اعم اند از:

 • اولین مسئله مهم در انتخاب یک بروکر مناسب، این است که این بروکر که مشکلی با آیدی ایرانی شما نداشته باشد. امروزه متأسفانه به ‌علت تحریم‌ها، بسیاری از بوکرها با آیدی‌های ایرانی کار نمی‌کنند. وبرخی از بوکر ها نیز به دلایل مختلفی از طرف ایران فیلتر هستند. قبل از انتخاب بروکر، حتماً باید به این مسئله توجه داشته باشید که بروکر موردنظر شما به‌ هیچ ‌وجه فیلتر نباشد و با آیدی ایرانی مشکلی نداشته باشد. استفاده از بروکرهای فارسی زبان، این مشکل را به کل برای شما رفع می‌کند.
 • مسئله مهم بعدی در انتخاب بروکر این است که بروکر مورد نظر شما دارای مجوزهای لازم یک کارگزاری باشد یا در واقع رگوله و تحت نظارت سازمانهای مالی معتبر باشد. معمولاً در قسمت‌های مختلف سایت یک کارگزاری تمامی مجوزهای اخذ شده قرار داده می‌شود. قبل ‌از انتخاب یک کارگزاری ، حتماً مجوزهای مربوطه این کارگزاری را چک کنید و در نهایت کارگزاری مناسب برای انجام فعالیت و انتخاب کنید.
 • بسیاری از بروکر خارجی، علی‌رغم تمامی مزیت‌هایی که دارند امکان شارژ کردن و برداشت پول به ‌صورت ریالی را ندارند و تنها با استفاده از دلار می‌توان از این بروکر استفاده کرد. این مسئله برای افرادی که از درون ایران و انجام معاملات مشغول هستند، می‌تواند مسئله دشواری باشد. همچنین مبتدیانی که به ‌تازگی وارد بازارهای معاملات می‌شوند، نمی‌توانند به ‌راحتی اقدام به پرداخت هزینه‌ها به ‌صورت دلاری کنند. پس شارژ کردن و پرداخت پول به ‌صورت ریالی نیز یکی از مسایل مهمی است که در انتخاب یک بروکر مناسب باید به آن دقت داشته باشید.
 • آخرین مسئله‌ای که در انتخاب یک بروکر مناسب باید به آن دقت داشت بررسی نظرات و تجربه‌های دیگران از استفاده بروکر مورد نظر است. بررسی نظرات دیگر کاربران باعث می‌شود که شما درنهایت بتوانید بروکری مناسب‌تر و بهینه‌تر را انتخاب کنید. معمولاً مردم در این نظرات به معایبی اشاره می‌کنند که ممکن است در بررسی بوکر به چشم شما نیاید. آشنایی با مزایا و معایب مختلف بروکر از دیدگاه کاربرانشان باعث می‌شود که شما دید شفاف‌تری نسبت ‌به استفاده از این بروکرها داشته باشید. شما در هنگام فراگیری آموزش فارکس می‌توانید به دنبال پیدا کردن یک بروکر مناسب نیز باشید.
   

معرفی یک کارگزاری مناسب

همان‌طور که در قسمت‌های پیشین نیز به آن اشاره شد، انتخاب یک بروکر مناسب گام اول ورود به بازار فارکس و  فراگیری آموزش فارکس است. همان‌طور که به آن اشاره شد بیشتر کارگزاری‌های خارجی، آیدی ایران ‌را قبول نمی‌کنند و همین مسئله می‌تواند برای معامله‌گران مشکل‌ساز شود. همچنین برخی از بروکرهای خارجی، امکان تبادلات ریالی را برای کاربران خود ایجاد می‌کنند. یکی از کارگزاری‌هایی که امروزه خدمات مربوط به سرمایه‌گذاری در فارکس را در اختیار کاربران فارسی زبان و ایرانی خود قرار می‌دهد کارگزاری فارکسر است.

کارگزاری فارکسر با گذراندن 18 سال سابقه و خوشنامی، خدمات متعددی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. از مهم‌ترین خدماتی که این کارگزاری بزرگ در اختیار تریدرهای خود قرار می‌دهد، ارائه خدمات آموزش فارکس به تریدرهای خود است. شما با ثبت‌نام در این کارگزاری، می‌توانید آموزش فارکس را به‌صورت دریافت کنید.

معامله‌گران می‌توانند با پر کردن فرم درخواست آموزش فارکس کارگزاری فارکسر، از آموزش فارکس به‌صورت تلفنی و کاملاً بهره‌مند شوند. همچنین این کارگزاری بسته‌های آموزش فارکس را در اختیار معامله‌گران خود قرار می‌دهد شما می‌توانید با استفاده از بسته آموزش فارکس و آموزش فارکس مقدماتی با فارکس آشنا شوید. این بسته‌های آموزش فارکس اطلاعات بسیار مناسبی پر از معامله در بازار فارکس در اختیار شما قرار می‌دهند. شما با استفاده از این کارگزاری، هم می‌توانید آموزش فارکس را به‌ صورت دریافت کنید و هم معاملات خود را بدون هیچ محدودیتی انجام دهید.

آموزش فارکس از صفر
 

برای انجام معاملات و آموزش فارکس چگونه حساب باز کنیم؟/span>

برای شروع در بازار فارکس و فراگیری آموزش فارکس، در ابتدا لازم است که شما یک حساب معاملاتی واقعی برای انجام فعالیت‌های خود بازکنید. در این قسمت از آموزش فارکس، می‌خواهیم به بررسی شیوه افتتاح حساب در فارکس بپردازیم. برای افتتاح حساب در فارکس، اول شما باید کارگزاری مناسب‌تان را انتخاب کنید با توجه به ملاک‌هایی که در  مقاله آموزش فارکس گفته شد، شما می‌توانید اقدام به انتخاب یک کارگزاری مناسب معاملات خود کنید.

پس ‌از اینکه کارگزاری مناسب خود را انتخاب کردید، باید وارد سایت این کارگزاری شوید و از قسمت تنظیمات اکانت، اطلاعات هویتی موردنظر خود را وارد سایت کنید. بعد از وارد کردن این اطلاعات، یک کد کاربری برای شما فرستاده می‌شود. شما با استفاده از این کد کاربری می‌توانید به مراحل بعدی ثبت‌نام بروید در مراحل بعدی ثبت‌نام سایر اطلاعات هویتی خود را به سایت می‌دهید. پس ‌از تکمیل مشخصاتتان، شما باید نوع حساب کاربری که می‌خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید. در ادامه‌ی مقاله آموزش فارکس، به معرفی انواع حساب کاربری در فارکس خواهیم پرداخت.

بعد از انتخاب نوع حساب کاربری، شما رمز عبور و موردنظر خود را وارد می‌کنید و رسماً وارد حساب کاربری فارکس خود می‌شوید. پس‌از انجام این مراحل، شما باید مدارک شناسایی خود را تکمیل کنید پس‌از تکمیل مدارک، شما می‌توانید رسماً وارد دنیای معاملات فارکس شوید و به فراگیری آموزش فارکس بپردازید.

انواع حساب ها و آموزش فارکس

برای فعالیت در بازار فارکس، شما باید حتما یک حساب در یک بروکر ایجاد کنید. برای فعالیت در بازار فارکس، چند نوع حساب مختلف وجود دارد که شما متناسب با نیازهایتان می‌توانید یک نوع از این حساب‌ها را ایجاد کنید و به فراگیری آموزش فارکس بپردازید.

برای ورود به بازار فارکس و آموزش فارکس چقدر سرمایه لازم است؟

برای ورود به بازار فارکس، سرمایه اولیه لازم است. افرادی که در این بازار مبتدی تر هستند ترجیح می‌دهند که در ابتدا  با مبالغ کمتری وارد این بازار شوند تا در صورت ضرر، بتوانند سرمایشان را جبران کنند. در ابتدای شروع کار در این بازار باید حداقل مبلغ صد دلار وارد حساب خود کنید. شما در ابتدا می‌توانید با استفاده از این صد دلار آموزش فارکس را فرا بگیرید.

 پس مدتی که شما در این بازار کمی تجربه کسب کردید و توانستید با راه ‌و چاه‌های بازار آشنا شوید، می‌توانید مبلغ سرمایه‎‌گذاری خود را بیشتر کنید و سرمایه‌گذاری بیشتری را در بازار فارکس انجام دهید. البته اگر شما قصد دارید سود مناسبی را از این بازار کسب کنید، حتماً لازم است که مبالغی بسیار بیشتر از صد دلار را در بازار سرمایه گزاری کنید. زیرا حساب فارکس با حداقل میزان سرمایه، بسیار محدود است و شما نمی‌توانید معاملات زیاد و پرسودی را با این حساب انجام دهید. توصیه می‌شود که مدتی پس ‌از کسب تجربه و فراگیری آموزش فارکس، سرمایه خود را در این بازار افزایش دهید.

 

برای انجام یک معامله در بازار فارکس چه مواردی را رعایت کنیم؟

  برای انجام معاملات در بازار فارکس، شما باید نکاتی را مدنظر داشته باشید تا بتوانید از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید.  علاوه ‌بر نکاتی که شما در هنگام فراگیری آموزش فارکس درباره تکنیک‌های بازار فارکس یاد می‌گیرید، باید به برخی از نکات شخصی نیز در این بازار توجه داشته باشید تا درنهایت بتوانید نتیجه مناسب از این بازار کسب کنید. علاوه ‌بر آموزش فارکس که در زمینه تحلیل‌های تکنیکی این بازار می‌بینید، باید آموزش فارکس بر مبنای کنترل احساسات و هیجانات تان را نیز در معاملات ببینید.

بسیاری از افراد تنها به‌علت عدم کنترل احساسات و هیجاناتشان نتوانستند در این بازار نتیجه مناسبی بگیرند و تمامی سرمایه خود را نیز ازدست ‌داده‌اند. شما قبل ‌از ورود به بازار فارکس باید مهارت‌های زیر را کسب کنید تا بتوانید معاملات مناسبی را در این بازار داشته باشید. یک آموزش فارکس مناسب، روشی است که بتواند موارد زیر را به شما بیاموزد. ابتدا شما باید با انواع روش‌ها و برنامه‌ریزی‌های مختلف برای انجام معاملات در آموزش فارکس آشنا شوید.

 مسئله بعدی که شما قبل ‌از ورود به بازار فارکس باید آن‌را فرا بگیرید، آموزش فارکس تحلیل تکنیکال و آموزش فارکس تحلیل فاندامنتال است. مسئله مهم دیگری که در زمانی‌که مشغول به فراگیری آموزش فارکس هستید باید به آن توجه کنید آشنایی با کنترل هیجانات و احساسات در انجام معاملات است در قسمت بعدی مقاله آموزش فارکس، به ‌تفضیل این سه مورد را برای شما شرح خواهیم داد.

 

برای ورود به دنیای آموزش فارکس نیاز به فرا گیری چه موضوعاتی است؟

برای انجام معاملات در بازار فارکس، شما باید نکاتی را مدنظر داشته باشید تا بتوانید از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید.  علاوه ‌بر نکاتی که شما درباره تکنیک‌های بازار فارکس فرا می‌گیرید، باید به برخی از نکات شخصی نیز در این بازار توجه داشته باشید تا درنهایت بتوانید نتیجه مناسب از این بازار کسب کنید. علاوه ‌بر آموزش فارکس که در زمینه تحلیل‌ های تکنیکی این بازار فرا می‌گیرید، باید آموزش فارکس بر مبنای کنترل احساسات و هیجاناتتان را نیز در معاملات فرا گیرید.

 بسیاری از افراد تنها به‌ علت عدم کنترل احساسات و هیجاناتشان نتوانستند در این بازار نتیجه مناسبی بگیرند و تمامی سرمایه خود را از دست‌ دادند. شما قبل ‌از ورود به بازار فارکس باید مهارت‌های زیر را کسب کنید تا بتوانید معاملات مناسبی را در این بازار فارکس داشته باشید. یک آموزش فارکس مناسب، روشی است که بتواند آموزش فارکس را با موارد زیر را به شما بیاموزد. ابتدا شما باید با انواع روش‌ها و برنامه‌ریزی‌های مختلف برای انجام معاملات آشنا شوید.

 

تحلیل فاندامنتال و آموزش فارکس چیست؟

یکی از انواع تحلیل در بازار فارکس که نیاز است هر معامله‌گری در بازار با آن آشنا باشد، آموزش فارکس تحلیل فاندامنتال است. تحلیل فاندامنتال تحلیلی است که با استفاده از آن شما می‌توانید وضعیت بازار فارکس را تحلیل کنید و پیش‌بینی مناسب از این بازار داشته باشید. در زمانی‌که شما مشغول فراگیری آموزش فارکس هستید، حتماً باید آموزش فارکس تحلیل فاندامنتال را نیز فرا بگیرید.

 تحلیل فاندامنتال تحلیلی است که در آن شما پیشینه و وضعیت فعلی یک کشور را بررسی می‌کنید تا درنهایت بتوانید پیش‌بینی مناسبی از وضعیت اقتصادی و بازار ارز آن کشور داشته باشید. داشتن یک تحلیل مناسب از بازار ارز کشورهای مختلف، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید معاملات موفقی را در بازار فارکس تجربه کنید. اگر شما به ‌دنبال تهیه یک آموزش فارکس مناسب هستید حتما به این مسئله توجه داشته باشید که آموزش فارکس شما، شامل آموزش فارکس تحلیل فاندامنتال نیز باشد.

فاکتورهای مهم در آموزش فارکس و تحلیل فاندامنتال

چند فاکتور مهم در تحلیل فاندامنتال وجود دارد که برای تحلیل بازار فارکس لازم است. زمانی ‌که شما اقدام به تهیه آموزش فارکس می‌کنید باید به این مسئله توجه داشته باشید که حتما نکات مهم در تحلیل فاندامنتال در این آموزش فارکس ذکر شده باشد. یک آموزش فارکس مناسب، به ‌خوبی می‌تواند تحلیل فاندامنتال را به شما بیاموزاند . هر ارز در بازار فارکس، مربوط به یک کشور است و برخی از شرایط کشورها به‌ صورت مستقل بر تحلیل بازار فارکس تاثیر می‌گذارد.

 • اولین مسئله‌ای که در تحلیل فاندامنتال یک ارز تاثیر می‌گذارد، میزان تورم یک کشور است. به‌ طور مثال شما برای تحلیل دلار در بازار فارکس، لازم دارید که تورم آمریکا در بازه‌های یک‌ساله و چند ساله را مورد بررسی قرار دهید. از طریق بررسی این ‌مورد شما می‌توانید روند قیمت دلار را پیش‌بینی کنید.
 • مسئله بعدی که بر تحلیل فاندامنتال یک ارز تأثیر می‌گذارد میزان تولید ناخالص داخلی کشور است. هر چقدر که میزان تولید ناخالص کشوری بیشتر باشد، این کشور دارای اقتصاد شکوفاتر است و در نتیجه قدرت اقتصادی این کشور بیشتر است. شما با استفاده از بررسی تولید ناخالص داخلی می‌توانید میزان نوسانات یک ارز را پیش‌بینی کنید.
 • میزان نرخ تقاضا در یک کشور نیز می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد آن کشور داشته باشد. معمولاً هر چقدر که میزان تقاضا در یک کشور بیشتر باشد این کشور دارای اقتصاد قوی‌تری است. همین مسئله باعث می‌شود که ارزش پول این کشور نیز بیشتر باشد در تحلیل فاندامنتال حتما باید به میزان تقاضا در یک کشور نیز توجه داشت. تحلیل دقیق این مورد را شما میتوانید از طریق آموزش فارکس فرا گیرید.
 • مسئله بعدی که بر میزان قدرت اقتصادی کشور تاثیر دارد، نرخ بیکاری در آن کشور است. نرخ بیکاری بالا می‌تواند مشکلات متعددی را برای اقتصاد یک کشور به وجود بیاورد. این مشکلات باعث می‌شود که ارزش پول ملی کشور سقوط کند. به‌ همین دلیل است که نرخ بیکاری نیز یک مسئله مهم در تعیین ارزش ارزها است. در تحلیل فاندامنتال شما حتما باید به نرخ بیکاری نیز توجه داشته باشید. 
 • عامل تاثیرگذار دیگر در میزان شکوفایی یک اقتصاد، مسئله نرخ بهره بانکی است. هر چقدر که نرخ بهره بانکی در یک کشور بیشتر باشد، اقتصاد آن کشور دارای مشکلات بیشتری است. در تحلیل فاندامنتال حتما باید به مسئله سود بانکی در کشورها توجه داشت.

موارد گفته شده، مواردی مهم و موثر درتحلیل فاندانتال هستند. اگر شما به دنبال یاد گرفتن تحلیل فاندامنتال از طریق آموزش فارکس هستید، روشی را انتخاب کنید که تمامی این موارد را در نظر داشته باشد.

 آموزش فارکس و بازار فارکس

آیا تنها با استفاده از تحلیل تکنیکال می‌توان در آموزش فارکس موفق شد؟

پس ‌از آشنایی و فراگیری تحلیل فاندامنتال با استفاده از آموزش فارکس، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا تنها با استفاده از تحلیل فاندامنتال می‌توان در بازار فارکس موفق شد یا خیر. آموزش فارکس تحلیل فاندامنتال یک تحلیل بسیار مناسب از وضعیت بازار است که اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین این تحلیل میزان علم زیادی را می‌طلبد که این علم با استفاده از یک آموزش فارکس خوب بدست می‌آید.

 تحلیل فاندامنتال اطلاعات زیادی از وضعیت کلی یک ارز در اختیار شما قرار می‌دهد و شما به ‌صورت کلی می‌توانید پیش‌بینی مناسبی از بازار ارز داشته باشید. اما تحلیل فاندامنتال نمی‌تواند اطلاعات مناسبی از زمان ورود به بازار به شما بدهد. به ‌همین دلیل است که تحلیل فاندامنتال به‌ تنهایی برای داشتن معامله‌های خوب در فارکس کافی نیست و تحلیل فاندامنتال حتما باید با تحلیل تکنیکال همراه باشد تا بتوان در نهایت نتیجه‌ای مناسب از این تحلیل‌ها گرفت و بتوان سرمایه‌گذاری مناسبی را در این بازار داشت.

برای یادگیری تحلیل تکنیکال نیاز است که حتما از یک آموزش فارکس خوب استفاده کنید. یک آموزش فارکس خوب می‌تواند نکات زیادی درباره تحلیل تکنیکال به شما بیاموزد. در ادامه‌ی مقاله نیز ما به بررسی جزئی تحلیل تکنیکال و عوامل مؤثر بر آن خواهیم پرداخت.


آموزش فارکس و تحلیل تکنیکال چیست؟

یکی دیگر از انواع روش‌های تحلیل که امروز در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد تحلیل تکنیکال است. فراگیری تحلیل تکنیکال از طریق یک آموزش فارکس می‌تواند باعث شود شما در بازار فارکس موفق‌تر عمل کنید. امروزه آموزش فارکس های زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند تحلیل تکنیکال را به شما بیاموزند اما تعداد محدودی از آموزش‌ فارکس هستند که می‌توانند این تحلیل را به خوبی به شما آموزش فارکس دهند.

 شما باید به‌ دنبال یک آموزش فارکس جامع و کامل باشید تا این تحلیل را به ‌خوبی بیاموزد. یک آموزش فارکس خوب، آموزش فارکس ای است که تمامی نکات مربوط به تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال را به شما بیاموزاند. شما در انتخاب یک آموزش فارکس حتما باید به این نکات توجه داشته باشید. تحلیل تکنیکال، تحلیلی است که تمرکز آن بر اساس داده‌ها و نمودار که از وضعیت نوسانات ارزها در بازار فارکس است. این تحلیل می‌تواند به شما در پیش‌بینی وضعیت بازار فارکس بسیار کمک کند.

استفاده از تحلیل تکنیکال، می‌تواند ریسک انجام سرمایه‌گذاری نامناسب را کم کند و سود بیشتری را از بازار فارکس نصیب شما کند. در تحلیل تکنیکال باید از چند مدل نمودار مختلف استفاده کرد که هر کدام از این نمودارها می‌تواند اطلاعات مهمی را درباره تحلیل بازار در اختیار شما قرار دهد. یک آموزش فارکس مناسب روش تحلیل این نمودارها را در اختیار شما قرار می‌دهد. در قسمت بعدی مقاله به بررسی این نمودارها و شیوه‌های تحلیل آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

انواع نمودار ها در تحلیل تکنیکال و آموزش فارکس

یکی از بخش‌های مهم آموزش فارکس فراگیری تحلیل تکنیکال و آشنائی با انواع نمودارهای مربوط به این تحلیل است. یک آموزش فارکس مناسب به شما می‌آموزد که چگونه با استفاده از انواع مدل‌های نمودار بتوانید پیش‌بینی‌های مناسبی را درباره بازار فارکس داشته باشید. چهار مدل نمودار مختلف در تحلیل تکنیکال بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ادامه به معرفی این چهار نوع نمودار خواهیم پرداخت.

 • اولین نوع از نمودارهای مورد استفاده در بازار فارکس، نمودار میله‌ای است. نمودار میله‌ای نموداری است که برای نشان‌دادن نوسانات قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما با نگاه کردن به این نمودار می‌توانید ببینید که قیمت یک ارز در بازه‌های زمانی مختلف چقدر تغییرات داشته است و با استفاده از این نمودار روند آینده بازار ارز را پیش‌بینی کنید.
 • نمودار بعدی که در تحلیل تکنیکال بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد، نمودار کندل استیک نام دارد. این نمودار نیز همانند نمودار میله‌ای می‌تواند اطلاعات زیادی را درباره این بازار در اختیار شما قرار دهد. نمودار کندل استیک، نموداری است که می‌توانید با استفاده از آن بالا و پایین شدن قیمت یک ارز را مورد بررسی قرار دهید. این نمودار در ابتدا قیمت اولیه یک ارز و سپس بالا و پایین شدن قیمت ارز را برای مشتریان نمایش می‌دهد. نمودار کندل استیک، معمولاً برای بررسی احساسات و هیجانات سرمایه‌گذاران در بازار مورد بررسی قرار می‌گیرد. با نگاه کردن به این نمودار می‌توانید دریابید که تا چه حد احساسات و هیجانات بر بازار فارکس تأثیر داشته‌است.
 • نمودار خطی یکی دیگر از انواع نمودار در تحلیل بازار سرمایه است که روند نوسانات قیمت در بازار فارکس را نشان می‌دهد. با استفاده از این نمودار شما می‌توانید پیش‌بینی از بالا و پایین شدن قیمت ارز و در این بازار داشته باشید.
 • یکی دیگر از نمودار که در تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می‌گیرد، نمودار نقطه و خط است معمولاً در نمودار نقطه و خط ماکزیمم و مینیمم قیمت یک ارز نشان داده می‌شود. با استفاده از این نمودار می‌توان میزان تغییرات در بازار فارکس را پیش‌بینی کرد. شما با استفاده از این نمودار می‌توانید تحلیل مناسبی از بازار فارکس داشته باشید. برای استفاده از این نمودار‌ها، لازم است که از یک آموزش فارکس خوب استفاده کنید. یک آموزش فارکس خوب می‌تواند تمامی نمودارهای مربوط به تحلیل تکنیکال را به ‌خوبی به شما نشان بدهد و تحلیل این نمودارها را به شما بیاموزد.

چه عواملی باعث ضرر در فارکس می شود؟

بازار فارکس همانطور که محل مناسبی برای بدست آوردن سودهای بزرگ از سرمایه‌گذاری‌های مناسب است، محلی برای ضررهای بزرگی نیز است. معامله‌گران بسیاری وجود دارند که تا به الان در بازار فارکس ضررهای بسیار هنگفتی را متحمل شده‌اند. معمولاً معامله‌گران به دلایل مختلفی دچار ضرر می‌شوند اما برخی از این دلایل بیشتر می‌توانند برای تریدرها مخرب باشند. در این قسمت از مقاله آموزش فارکس، قصد داریم به بررسی علت‌های مختلف ایجاد ضرر در فارکس بپردازیم. پس ‌از آشنایی با این موارد شما می‌توانید به‌ دنبال فراگیری آموزش فارکس باشید که راه‌های مقابله با این ضررها را به شما بیاموزد.

 • اولین مسئله‌ای که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران در این است که این مقوله سرمایه‌گذاری است با سرمایه‌هایی بود سودی به دست بیاورد. سرمایه‌گذاران مبتدی برای رسیدن به سودهای بالا کود ضریب اهرم رو مفهومی مقدارهای بالا می‌گذارند و همین مسئله باعث می‌شود که این سرمایه‌گذارها متحمل ضررهای بزرگ شوند نکته برای جلوگیری از این امر، لازم است که افراد متقی با ضریب اهرمی کن اقدام به انجام معامله کنن. در یک آموزش فارکس مناسب خیر ذکر شده‌است که بهتر است افراد مبتدی با ضریب اهرمی کم به انجام معامله بپردازند.
 • مسئله بعدی که معمولاً باعث ایجاد ضررهای بزرگ در بازار فارکس می‌شود، عدم توانایی معامله‌گران در مدیریت ریسک است. بسیاری از معامله‌گران دارای این تفکر هستند که هر چقدر بیشتر در بازار فارکس ریسک کنند، می‌توانند سودهای بهتری را کسب کنند اما این تصور تصوری کاملاً اشتباه است ریسک در بازار فارکس کاملاً باید به ‌اندازه باشد تا در نهایت نتیجه خوبی از آن حاصل شود. یک آموزش فارکس مناسب به شما می‌آموزد که تا چه حد در بازار ریسک کنید تا سرمایه خود را از دست ندهید.
 • مسئله بعدی در بازار فارکس که باعث ایجاد ضررهای هنگفت می‌شود، طمع در انجام معاملات است گاهی اوقات این تصور برای معامله‌گران پیش می‌آید که باید تا آخرین میزان ممکن است از یک معامله سود دریافت کنند. این تصور تصوری کاملاً اشتباه است که باعث به وجود آمدن ضررهای هنگفت برای معامله‌گران می‌شود. شما در هنگام کسب آموزش فارکس، حتماً باید این مسئله را تمرین کنید که قرار نیست همیشه از یک معامله بیشترین میزان سود را دریافت کنید.
 • مسئله بعدی که می‌تواند باعث به وجود آمدن ضررهای هنگفت در معاملات فارکس شود، داشتن تعصب و نپذیرفتن اشتباهات است. بسیاری از معامله‌گران به روش‌ های انجام معامله‌شان تعصب دارند و قبول نمی‌کنند که ممکن است برخی از روش‌هایشان نتیجه مناسبی نداشته باشد. این معامله‌گران دائماً سعی می‌کنند که با استفاده از روش خودشان به سود برسند. این مشکل می‌تواند باعث شود که یک معامله‌گر کل سرمایه خود را از دست بدهد. برای جلوگیری از این مشکل، در زمان فراگیری آموزش فارکس، بهتر است که به بررسی روش‌های مختلف معامله بپردازید.
 • مسئله بعدی که باعث ضرر معامله‌گران می‌شود، تلاش برای بستن معاملات در سقف سود است. برخی از معامله‌گران به‌ خصوص معامله‌گران تازه‌کار سعی می‌کنند که معاملات خود را در بیشترین میزان سود ببندند. این روش ممکن است باعث شود که نه‌ تنها سود معامله بیشتر شود، بلکه معامله وارد ضرر نیز شود. برای جلوگیری از ضرر بهتر است که حتما این نکات در زمان آموزش فارکس فرا گرفته شوند. یکی روش‌های جلوگیری از ضرر کردن، مشخص کردن میزان سود و ضرر خاصی است که معامله‌گر پس ‌از رسیدن به این سقف معامله خود را ببندد.

معامله‌گر پس‌از ورود به بازار فارکس و در هنگام فراگیری آموزش فارکس، باید سعی کند که این مشکلات را با خود تمرین کند تا در آینده ضررهای هنگفت جلوگیری کند.

آموزش فارکس رایگان تلفنی

آموزش فارکس در کنترل هیجانات و احساسات

برای موفقیت در بازار فارکس، تنها اتکا به تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال کافی نیست. یکی از نکات مهم در معاملات بازار فارکس، کنترل احساسات و هیجانات است. شما در هنگام فراگیری آموزش فارکس، حتماً باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید و بتوانید احساسات و هیجانات مخرب خود را در حین معامله کنترل کنید. یک آموزش فارکس مناسب، روشی است که طریقه کنترل احساسات را نیز به شما بیاموزد.

در صورتی‌که شما نتوانید احساساتتان را کنترل کنید ممکن است که ضررهای بسیار جبران‌ناپذیری را به بار بیاورید.  بسیاری از تحلیلگران بسیار خوب بازار فارکس گاهی تنها به ‌علت کنترل نکردن احساسات نتوانستند نتیجه مناسبی بگیرند و قسمت زیادی از سرمایه خود را از دست ‌داده‌اند. بازار فارکس بازاری است که نوسانات در آن بسیار زیاد است و همین نوسانات باعث می‌شود که هیجان در این بازار بالا باشد. معامله‌گری در این بازار برنده است که بتواند هیجانات خود را کنترل کند.

در ادامه مقاله آموزش فارکس، به بررسی چند نکته مهم که می‌تواند در کنترل احساسات و هیجانات درحین معامله مؤثر باشند می‌پردازیم. آشنایی به این نکات در حین فراگیری آموزش فارکس می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد و باعث شود که شما معامله‌های بهتری را پشت سر بگذارید و سرمایه خود را از دست ندهید.

با احساسات و هیجانات منفی در زمان معامله چه کنیم؟

یکی از احساسات بسیار مخرب در زمینه معاملات فارکس احساسات منفی‌ است که برای معامله‌گر به وجود می‌آید. اگر معامله‌گر توانایی مدریت این احساسات منفی را نداشته باشد ممکن است که در تمامی معاملات خود به مشکل بخورد. یکی از بخش‌های مهم آموزش فارکس که قبل ‌از ورود به بازار حتما باید با آن آشنا شوید، کنترل احساسات منفی است. احساسات منفی، معمولاً در پی ضررهایی که در معادلات به وجود می‌آید برای ما پدیدار می‌شوند. معمولاً این احساسات در تریدرهای تازه‌کار و مبتدی بیشتر دیده می‌شود.

 اگر فرد در هنگام فراگیری آموزش فارکس، یاد نگیرد که چگونه با این احساسات منفی برخورد کند ممکن است که از انجام معاملات سرخورده شود و کار انجام معامله در بازار فارکس را کنار بگذارد. به ‌همین دلیل است که اهمیت آموزش فارکس کنترل احساسات در آموزش فارکس بسیار زیاد است. در هنگام معامله ممکن است که احساسات مخربی از قبیل افسردگی، ترس، حس عدم توانمندی به سراغ شما بیاید. زمانی‌که شما بخش زیادی از سرمایه خود را از دست می‌دهید ممکن است ترس تمام وجودشان را فرا بگیرد و همین ترس باعث شود که شما تصمیم‌های نامناسبی را برای معاملات بعدی خود بگیرید.

همچنین یکی دیگر از رفتارهای رفتارهای مخربی که در هنگام انجام معاملات در تریدر دیده می‌شود، این مسئله است که می‌خواهند شکست خود را به هر قیمتی جبران کنند. زمانی‌که شما در یک معامله شکست می‌خورید و بخشی از پول خود را از دست می‌دهید، دچار استرسی می‌شوید که می‌خواهید هرچه سریع‌تر ضرر خود را جبران کنید. این حس می‌تواند باعث انجام تصمیم‌گیری‌های اشتباه شود. مدیریت این اتفاق نیز مسئله مهمی است که در زمان فراگیری آموزش فارکس حتما باید به آن بپردازید. در قسمت‌های بعدی مقاله نیز به این مسئله خواهیم پرداخت که در صورت شکست در یک معامله باید چه ‌کار کنیم.
 

آموزش فارکس بعد از شکست در معامله چه کنیم؟

مسئله مهمی که معامله‌گران نیز به آن اشاره می‌کنند، توانایی مدیریت احساسات حتی بعد از یک ضرر بزرگ در فارکس است. شما در هنگام سرمایه‌گذاری در فارکس، بخشی از زحمات خود را در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنید. طبیعی است که شما نسبت پولی که در این بازار سرمایه‌گذاری کرده‌اید، احساس مسئولیت کنید. که در صورتی ‌که بخشی از این پول را از دست بدهید معمولا احساسات مخرب به سمت شما می‌آیند.

 در این زمان معمولاً افراد بیشترین تصمیمات اشتباه را می‌گیرند. تا بتواند در این زمان ضرر خود را جبران کنند. شما در هنگام فراگیری آموزش فارکس حتما باید با نحوه مقابله با احساسات مخرب آشنا شوید. بهتر است که به دنبال آموزش فارکس باشید که نحوه مدیریت احساسات منفی را نیز به شما بیاموزد. پس ‌از این‌که شما در معاملات خود دچار شکست شدید و بخشی از سرمایه خود را از دست دادید باید سعی کنید به این مسئله کنار بیایید. اولین گام برای جلوگیری از شکست‌های بعدی، این است که تا زمانی‌که ذهنتان آرام نشده و احساسات بدتان فروکش نکرده‌ است دست به معامله بعدی نزنید.

 زیرا تجربه ثابت کرده ‌است که معامله‌هایی که از روی هیجانات و احساسات انجام می‌شوند، معمولاً نتایج خوبی ندارند. در گام بعدی لازم است که شما تحلیل کنید که چرا در معامله خود دچار شکست شده‌اید. این تحلیل به شما این امکان را می‌دهد که این اشتباه را معاملات بعدی خود انجام ندهید. یک آموزش فارکس مناسب، به شما یاد خواهد داد که چگونه شکست‌های خود را در زمینه معاملات تحلیل کنید و از ضررهایتان درس بگیرید.

 بسیاری از اوقات دلیل ضرر کردن و انجام معاملات نامطلوب در فارکس، به‌ علت دانش ناقص شما در زمینه تحلیل بازار است. در این مواقع شما باید به‌ دنبال یک آموزش فارکس مناسب باشید تا بتوانید کم ‌و کاستی‌هاییتان را جبران کنید. با جبران این کم ‌و کاستی‌ها، شما در آینده می‌توانید معاملات موفقی را تجربه کنید.


پیپ در آموزش فارکس به چه معنا است؟

یکی از مفاهیمی که در بازار فارکس نام آن را خواهید شنید و لازم است که حتما در آموزش فارکس به آن اشاره شود، پیپ است. پیپ در بازار فارکس، یک واحد است. اندازه پیپ در محصولات مختلف، متفاوت است. تغییرات و نوسانات ارزها در بازار فارکس، با استفاده از پیپ مشخص می‌شود. به همین علت است که حتما در آموزش فارکس باید با مفهوم پیپ آشنا شوید. مبنای تمام معادلات مالی در بازار فارکس، با استفاده از واحد پیپ است و تمامی سود و ضرر معامله‌گران بر اساس پیپ مشخص می‌شود.

 همچنین تمامی نوسانات در بازار ارز نیز با استفاده از پیپ انجام می‌شود. به‌ همین‌ علت معامله‌گران حتما باید با مفهوم پیپ کاملاً آشنا باشند. احتمالاً شما به هر آموزش فارکس که مراجعه کنید، از کلمه پیپ استفاده کرده است. آشنایی با این اصطلاح بازار فارکس، باعث می‌شود که شما بهتر بتوانید آموزش فارکس را فرا گیرید.

 

سخن پایانی در آموزش فارکس

بازار فارکس یکی از بازارهای مالی است که در آن تبادلات ارزی انجام می‌شود. این بازار امکان را دارد که مردم از سراسر دنیا بتوانند در این بازار سرمایه‌گذاری کنند. برای ورود به این بازار، لازم است که افراد در یک کارگزاری فارکس ثبت‌نام کنند و برای خود حساب کاربری ایجاد کنند. نحوه‌ی ایجاد حساب کاربری به این صورت است که شما باید به یک کارگزاری معتبر مراجعه کنید و از قسمت ایجاد حساب مشخصات خود را وارد کنید تا بتوانید یک حساب کاربری در یک بروکر مجاز برای خود ایجاد کنید.

 کارگزاری یا بروکر، ابزاری است که یک معامله‌گر را به بازار فارکس وصل می‌کند و دستورات یک معامله‌گر را در بازار فارکس اعمال می‌کند. انتخاب یک بروکر مناسب در ابتدای ورود به بازار فارکس امری بسیار مهم است. با استفاده از یک آموزش فارکس مناسب میتوانید اطلاعات زیادی در باره بروکر ها کسب کنید. در انتخاب یک بروکر مناسب حتما با این به این مسئله توجه داشته باشید که بروکر حتما دارای مجوزهای مربوطه باشد. همچنین یک مسئله مناسب برای افراد حاضر در ایران، این است که بروکر آیدی ایرانی را قبول کند تا معامله‌گر در گذر زمان دچار مشکل نشود. همچنین این مسئله که بتوان با استفاده از ریال در یک بروکر معامله کرد، مسئله مهم دیگری است که در هنگام انتخاب یک بروکر باید به آن توجه داشته باشید. یک آموزش فارکس مناسب، معمولاً دارای نکاتی درباره انتخاب یک بروکر مناسب نیز است.

بازار فارکس دارای مزایای متعددی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران این بازار، جذب این مزایا شده. شما برای برخورداری از مزایای این بازار، لازم دارید که از یک آموزش فارکس مناسب استفاده کنید. انعطاف‌پذیر بودن این بازار یکی از مزایای مهم آن است که افراد می‌توانند در کنار کار اصلی شان به معامله‌ای در این بازار نیز بپردازند. همچنین شما می‌توانید در اوقات فراغتتان به فراگیری آموزش فارکس نیز بپردازید. مزیت بعدی این بازار، میزان سود زیادی است که می‌توان از این بازار حاصل شود. بسیاری از سرمایه‌گذاران برای کسب سودهای زیاد به سمت این بازار می‌آیند.

 البته باید این نکته را در نظر داشت که این بازار در کنار سود زیاد، می‌تواند دارای ضررهای هنگفت نیز باشد و کل سرمایه شما را از بین ببرد. برای جلوگیری از ضرر کردن در این بازار، باید به نکات مختلفی توجه داشت. نکاتی هم چون رعایت کردن حد ضرر و حد سود در این بازار می‌تواند برای جلوگیری از ضرر کردن بسیار کمک‌کننده باشد.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}