زی کش

ارز دیجیتال زی کشارز زی کش ZCash(ZEC)

 

LOW

HIGH

CHANGE

PRICE

SYMBOL

0
0
0
0
ZECUSD

 

 

درباره ارز دیجیتال زی کش

زی کش ارز دیجیتال محافظ از حریم خصوصی که بر اساس علم قوی ساخته شده است.

ZCash زی کش یک ارز دیجیتال اثبات کار (PoW) است که برای رفع برخی از ایرادات ذاتی بیت کوین به عنوان مثال، عدم قابلیت تعویض طراحی شده است. Zcash ارز زی کش به مجموعه‌ای از اثبات‌های دانش صفر به نام zk-SNARKs برای بهبود ناشناس بودن و در نتیجه تغییرپذیری تکیه کرده است.

در شبکه زی کش Zcash، آدرس ها یا خصوصی ("z-addresses") یا transparent/public ("t-addresss") هستند. این دو نوع آدرس قابل تعامل هستند.

به گفته این تیم، برخی از ویژگی‌های کلیدی زی کش عبارتند از تراکنش‌های کم هزینه، یادداشت‌های رمزگذاری‌شده (به فرستنده اجازه می‌دهد اطلاعات مربوطه را به گیرنده اضافه کند) ، افشای پرداخت (به اشخاص ثالث اجازه می‌دهد جزئیات مربوط به تراکنش را افشا کند) ، تراکنش‌های چند علامتی، و انقضای تراکنش (معامله پس از تعداد مشخصی بلوک در صورت استخراج نشدن منقضی می شود ).

این پروتکل که در ابتدا بر اساس پروتکل Zerocash اثبات دانایی صفر ساخته شده بود، از اواخر سال 2018 به Sapling متکی بود که بخشی از استراتژی بهبود مستمر آن است. نهال منجر به بهبود کارایی برای تراکنش‌های محافظت‌شده (نیاز به حافظه کمتر)، اختیار مصرف جدا شده (یعنی سخت‌افزار برای اثبات دانش صفر مستقل از سخت‌افزار برای امضای تراکنش‌ها است) و یک سیستم کلید بهبودیافته (به آدرس‌های محافظت‌شده امکان مشاهده ورودی‌های ورودی را می‌دهد. و جزئیات تراکنش خروجی بدون فاش کردن کلیدهای خصوصی).

ارز زی کش 

نماد ارز زی کش ZEC می باشد. زی کش یکی از پیشرفته ترین کوین های خصوصی موجود در بازار رمزارزها محسوب می شود. توکن ZEC زی کش در قابل ارز بومی شبکه زی کش مورد استفاده قرار می گیرد. این پروتکل دارای یک سیستم پاداش بنیان گذاران درون سازمانی است که به میزان ده درصد از کل توکن های زی کش را در طول چهار سال راه اندازی پروتکل، در قالب پاداش بلاک توزیع می کنند. 

قیمت زی کش 

ارزش بازار زی کش حدود 825 میلیون دلار است. در نتیجه در رتبه 58 دنیای دیجیتال قرار گرفته است. از 21 میلیون زی کش، تقریبا 12.5 میلیون آن در گردش است. بالاترین قیمت زی کش 3200 دلار ثبت شده است. 

جمع بندی ارز زی کش

زی کش یکی از ارزهای قدیمی و برتر دنیای رمزارز است. این پروژه اقدامات موثری در زمینه الکوریتم گواه اثبات دانش صفر، SNARKs و zk-STARKs انجام داده است. این امر باعث شده که پروژه های دیگری مانند اتریوم به دنبال همکاری با زدکش یا همان زی کش هستند. 

معاملات ارز زی کش را در کارگزاری فارکسر تجربه کنید!

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}