Untitled Document

           ZCash (ZEC)

 

 

یک ارز دیجیتال محافظ از حریم خصوصی که بر اساس علم قوی ساخته شده است.

ZCash یک ارز دیجیتال اثبات کار (PoW) است که برای رفع برخی از ایرادات ذاتی بیت کوین به عنوان مثال، عدم قابلیت تعویض طراحی شده است. Zcash به مجموعه‌ای از اثبات‌های دانش صفر به نام zk-SNARKs برای بهبود ناشناس بودن و در نتیجه تغییرپذیری تکیه کرده است.

در شبکه Zcash، آدرس ها یا خصوصی ("z-addresses") یا transparent/public ("t-addresss") هستند. این دو نوع آدرس قابل تعامل هستند.

به گفته این تیم، برخی از ویژگی‌های کلیدی آن عبارتند از تراکنش‌های کم هزینه ، یادداشت‌های رمزگذاری‌شده (به فرستنده اجازه می‌دهد اطلاعات مربوطه را به گیرنده اضافه کند) ، افشای پرداخت (به اشخاص ثالث اجازه می‌دهد جزئیات مربوط به تراکنش را افشا کند) ، تراکنش‌های چند علامتی، و انقضای تراکنش (معامله پس از تعداد مشخصی بلوک در صورت استخراج نشدن منقضی می شود ).

این پروتکل که در ابتدا بر اساس پروتکل Zerocash ساخته شده بود، از اواخر سال 2018 به Sapling متکی بود که بخشی از استراتژی بهبود مستمر آن است. نهال منجر به بهبود کارایی برای تراکنش‌های محافظت‌شده (نیاز به حافظه کمتر)، اختیار مصرف جدا شده (یعنی سخت‌افزار برای اثبات دانش صفر مستقل از سخت‌افزار برای امضای تراکنش‌ها است) و یک سیستم کلید بهبودیافته (به آدرس‌های محافظت‌شده امکان مشاهده ورودی‌های ورودی را می‌دهد. و جزئیات تراکنش خروجی بدون فاش کردن کلیدهای خصوصی).

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}