استلار

قیمت استلارXLM استلار (Steller)

 

LOW

HIGH

CHANGE

PRICE

SYMBOL

0
0
0
0
XLMUSD

 

 

درباره استلار (XLM) 
هدف از ساخت و ایجاد استلار

یک شبکه همتا به همتای غیر متمرکز  باز برای ذخیره و جابجایی پول. در شبکه استلار اطلاعات در نودها و گره های پیوسته توزیع می شود.

استلار یک شبکه منبع باز  با ماموریت " ایجاد دسترسی عادلانه به سیستم مالی جهانی " است. Stellar توسط بنیاد توسعه Stellar، یک سازمان غیرانتفاعی که در سال 2014 تأسیس شد، نگهداری می شود.  ساختار اصلی استلار ارز دیجیتال دیگری به نام ریپل را یاد آور می شود. این شباهت ساختاری به این دلیل است که ایجاد کننده استلار بنیانگذار ارشد ریپل نیز می باشد.

هدف استلار ایجاد یک زیرساخت مالی جهانی است که انتقال انواع سنتی پول و دسترسی به بازارهای جدید را آسان می کند. این هدف با تسهیل تراکنش های نمایندگی دیجیتال ارزها (مانند USD، EUR، BTC و غیره) در یک دفتر کل محقق می شود.

Stellar از پروتکل اجماع Stellar برای دستیابی به اجماع شبکه استفاده می کند. این پروتکل  بر اساس توافقنامه فدرال بیزانس است. Stellar کیت‌ها و API‌های توسعه نرم‌افزار مختلفی را ارائه می‌کند تا ساخت و استفاده از Stellar را تا حد امکان در دسترس قرار دهد.

توکن Stellar ، Lumen (XLM)، برای شرط بندی استفاده می شود و روش پرداخت برای تمام خدماتی است که سیستم ارائه می دهد.

دلیل محبوبیت  استلار

استلار از محبوبیت بالایی در میان کاربران و علاقه مندان به حوزه سرمایه گذاری در بازار کریپتو برخوردار است.  دلیل اصلی آن این است که اکثر خدماتی که از یک بانک عادی انتظار می رود را ارائه می دهد. اما ارائه خدمات چندین تفاوت اصلی و چشم گیری دارد:

1. انجام تراکنش ها در یک شبکه غیر متمرکز

2. هزینه ای بسیار کمتر 

3. سرعت پردازش و پروسس بالا تر از یک بانک سنتی 

شبکه استلار در حال حاضر با توجه به سرعت تراکنش ها با هزینه ناچیز و بسیار ارزان در رقابت با اتریوم قرار دارد.  شرکت IBM به عنوان یک شرکت بسیار بزرگ و مطرح دنیا برای انجام پروژه های خود از استلار استفاده می کند.

قیمت استلار

 استلار در سال 2014 ایجاد و توسعه یافته است و از همان موقع با گسترش این شبکه قیمت استلار رو به رشد بوده است. بالاترین افزایش قیمت استلار در سال 2021 بوده است که قیمت  از 0.002 به 0.65 دلار رسید. در واقع این نشان می دهد که قیمت در طول یک سال حدود 300 برابر افزایش داشته است. هر چند بعد از آن نیز یک روند نزولی را نیز طی کرده است. انتظار می رود با توجه به پیشرفت هایی که در این کریپتو قابل مشاهده است قیمت استلار مجدداد روند رو به  رشدی داشته باشد.

امنیت استلار 

اگر بخواهیم درباره امنیت شبکه استلار صحبت کنیم باید گفت که این کریپتوکارنسی به دلایل زیر کاملا ایمین می باشد:

1. شبکه ای ساخته شده از سرورهای غیر متمرکز که در مدت زمان بسیار کوتاه به روز رسانی می شود. (به صورت یکپارچه هر 3 تا 5 ثانیه)

2. استفاده شرکت بزرگ BMI از سیستم بلاک چین استلار می تواند امنیت این شبکه را تضمین کند.

3. پروتکل استلار جهت استخراج، از ماینر ها استفاده نمی کند بلکه از الگوریتم منحصر به فرد FBA تبعیت می کند.  با استفاده از این الگوریتم تراکنش تنها زمانی انجام می پذیرد که تمام نود ها اجرای تراکنش را تآیید کنند.

4. از آنجایی که هزینه تراکنش های شبکه استلار پایین می باشد احتمال حمله DDoS وجود ندارد.

 

کاربران می توانند با افتتاح حساب واقعی در کارگزاری فارکسر، ارز دیجیتال استلار را معامله کنند.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}