نیر

ارز دیجیتال نیرپروتکل نیر در کارگزاری فارکسر NEAR

 

LOW

HIGH

CHANGE

PRICE

SYMBOL

0
0
0
0
NEARUSD

 

 

ارز دیجیتال پروتکل نیر

یک بلاک چین اثبات سهام با مقیاس پذیری پویا و هزینه های پایدار

NEAR Protocol نیر پروتکل یک پلتفرم بلاکچین به صورت متن باز توسعه یافته و برنامه غیرمتمرکز است. برای ساختن برنامه‌ها به طور مشابه با برنامه‌های موجود در وب امروزی طراحی شده است. این شبکه بر اساس مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) به نام Nightshade اجرا می‌شود که هدف آن ارائه مقیاس‌پذیری پویا و تثبیت هزینه‌ها است. بهترین ویژگی ارز دیجیتال نیر، قابلیت متمرکز بودن همیشگی آن است. 

NEAR نیر توکن ابزار اصلی شبکه است و دارای ابزار زیر است:

  • هزینه برای پردازش تراکنش ها و ذخیره داده ها.
  • برای اجرای یک گره اعتبار سنجی در شبکه از طریق قرار دادن توکن های NEAR.
  • برای آرای حاکمیتی برای تعیین نحوه تخصیص منابع شبکه و جهت گیری فنی آینده پروتکل استفاده می شود.
پروتکل نیر

NEAR مجموعه ای از ابزارها را برای توسعه دهندگان و کاربران نهایی ایجاد کرد که عبارتند از:

  • NEAR SDK : یک SDK کامل که شامل ساختارهای داده استاندارد، نمونه‌ها و ابزارهای تست برای Rust و AssemblyScript است.
  • Gitpod برای NEAR :NEAR از Gitpod برای ایجاد تجربه ورود زمان صفر برای توسعه دهندگان استفاده می کند.
  • NEAR Wallet : یک پیاده‌سازی مرجع که در نظر گرفته شده است تا با مدل امنیتی پیشرو به طور یکپارچه کار کند که به توسعه‌دهندگان برنامه اجازه می‌دهد تجربیات کاربر مؤثرتری طراحی کنند.
  • NEAR Explorer : برای کمک به اشکال زدایی قراردادها و درک عملکرد شبکه.
  • NEAR Command Line Tools : مجموعه ای از ابزارهای خط فرمان ساده که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به راحتی برنامه ها را از محیط های محلی خود ایجاد، آزمایش و اجرا کنند.

پروتکل نیر شبکه اصلی خود را در 22 آوریل 2020 با 1 میلیارد توکن NEAR ایجاد شده در پیدایش راه اندازی کرد. 5 درصد از عرضه اضافی هر سال برای پشتیبانی از شبکه به عنوان پاداش دوره ای صادر می شود که 90 درصد آن به اعتبار سنجی (4.5 درصد کل) و 10 درصد به خزانه پروتکل (0.5 درصد کل) می رسد. 30 درصد از کارمزد تراکنش ها به عنوان تخفیف به قراردادهایی که با یک تراکنش در تعامل هستند.

ویژگی های پروتکل نیر

نیر پروتکل ویژگی هایی را ارائه میدهد که توجه کاربران، ولیدتورها و توسعه دهندگان را به خود جلب کرده است. از مهمترین اصول در طراحی پلتفرم ارز دیجیتال نیر، کاربردی بودن آن، سادگی، مقیاس پذیری و غیر متمرکز بودن آن است. همچنین نیر پروتکل ابزارهای مورد نیاز توسعه دهندگان را فراهم می کند و امکان استفاده از بسیاری از زبانهای برنامه نویسی برای ساختن قراردادهای هوشمند و برنامه ها را به آنها می دهد. 

اجزای پروتکل نیر

پروتکل نیر یک نوع لایه زیر ساختی است. شباهت زیادی به پلتفرم های توسعه مانند اتریوم دارد. فعالیت های عملیاتی مانند ایجاد حساب یا اجرای تراکنش در پلتفرم با مدیریت نودهای موجود در شبکه توسط توسعه دهندگان در نرم افزارهای غیرمتمرکز انجام می شود. 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}