قیمت لحظه ای لایت کوین

لایت کوین چیست ارز دیجیتال لایت کوین (Litcoin) LTC

 

LOW

HIGH

CHANGE

PRICE

SYMBOL

0
0
0
0
LTCUSD

 

 

لایت کوین (Litcoin)چیست

 اگر بخواهیم به سوال لایت کوین (Litcoin) چیست پاسخ درستی بدهیم باید گفت که  لایت کوین (LTC) یک کریپتو کارنسی همتا به همتا است که هدف آن امکان پرداخت سریع و کم هزینه به هر کسی در  هر جای جهان می باشد.

پروژه لایت کوین توسط چارلز لی، کارمند سابق کوین بیس، با حمایت چندین عضو در جامعه بیت کوین، طراحی و ایجاد شد. در 13 اکتبر 2011 راه اندازی شد و تعدادی از تغییرات را بر اساس پروتکل اصلی بیت کوین ارائه کرده است.

برجسته ترین آنها اجماع اثبات کار لایت کوین است: الگوریتم آن به جای SHA-256d بر اساس Scrypt است. علاوه بر این، لایت کوین دارای زمان بلوک هدف 2.5 دقیقه و مجموع عرضه 84 میلیون است.

در می 2017، لایت کوین شاهد جداسازی شده (SegWit) را پذیرفت . در همان ماه، اولین تراکنش شبکه لایتنینگ در لایت کوین تکمیل شد و 0.00000001 LTC از زوریخ به سانفرانسیسکو در کمتر از یک ثانیه منتقل شد.

حوزه‌های توسعه آینده شامل افزودن ویژگی‌های حریم خصوصی (پیاده‌سازی پروتکل MimbleWimble)، پشتیبانی از Schnorr Signatures و Taproot (یک ویژگی اسکریپت‌نویسی قابل تغییر حفظ حریم خصوصی) است.

قیمت لایت کوین

لایت کوین همانند Bitcoin از قیمتی خیلی پایین حدود 0.01 دلار کار خود را آغاز کرد. این کریپتو طی 3 ساله اول شروع به فعالیت رشد قیمتی خوبی را دنبال کرد پس از آن قیمت لایت کوین مجددا با افت دوره ای حدود دو سال در بازه قیمتی 1 تا 4 دلار قرار گرفت. اما نهایتا در سال 2017 قیمت لایت کوین با رشد 7000 درصدی با شکستن رکورد بالاترین قیمت تاریخش یعنی 320 دلار رسید.

قیمت لحظه ای لایت کوین

کاربران می توانند با استفاده از نمودار و جدول فوق، فیمت لحظه ای لایت کوین را مشاهده کنند. جهت معاملات لایت کوین نیز می توانند در کارگزاری فارکسر افتتاح حساب معاملاتی انجام دهند.

مزایای لایت کوین

1. انتقال وجه بین المللی به دور از روش های سنتی

2. آسان بودن ایجاد کیف پول و دریافت وجه فقط با نصب برنامه و چند کلیک ساده

3. تآییدیه سریع تراکنش ها با هزینه بسیار کم

4.  مدت زمان ایجاد هر بلاک لایت کوین تقریبا یک چهارم بیت کوئین می باشد. (2.5 دقیقه یک بار)

شرکت لایت کوین با شرکت تولید کننده گوشی همراه HTC همکاری می کند. به صورتی که این شرکت در پروژه ها و معاملات خود از لایت کوین پشتیبانی می کند.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}