Untitled Document

   فانتوم (FTM)

 

 

Fantom یک پروژه بلاک چین مقیاس پذیر است که در بین کاربران مالی غیرمتمرکز (DeFi)، برنامه های کاربردی سازمانی و توسعه دهندگان EVM محبوبیت دارد. شبکه اصلی Fantom، Fantom Opera، منبع باز و کاملاً بدون مجوز است و از مکانیزم اجماع ناهمزمان بیزانسی تحمل خطا (aBFT) به نام Lachesis استفاده می کند. این بدان معناست که گره های شبکه به طور مستقل و بدون نیاز به تبادل بلوک های نهایی به اجماع می رسند. برای کاربران، تراکنش‌ها معمولاً در عرض چند ثانیه تأیید و نهایی می‌شوند. 

توکن بومی شبکه، FTM، دارای سه مورد استفاده اصلی است:

1. برای پرداخت هزینه های شبکه در Fantom Opera هنگام انجام تراکنش ها یا تعامل با قراردادهای هوشمند.

2. شرط بندی کردن و اعتباربخش شدن. گره‌های سریع‌تر که می‌توانند تراکنش‌ها را سریع‌تر تأیید کنند، پاداش بیشتری دریافت خواهند کرد.

3. برای استفاده در مکانیسم حاکمیت بلاک چین، از جمله رای دادن به پیشنهادات.

Fantom به دلیل کارمزد تراکنش بسیار کم و سرعت آن به محبوبیت دست یافته است. این امر آن را برای استفاده از DApp مناسب تر از بلاک چین های کندتر و گران تر می کند. برای مثال، کشاورزی محصول می‌تواند بازدهی بالاتری را در Fantom ایجاد کند، زیرا بازدهی می‌تواند سریع‌تر با هزینه‌های ارزان‌تر ترکیب شود. این بلاک چین همچنین با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است، به این معنی که توسعه دهندگان می توانند به راحتی قراردادها و پروژه های هوشمند خود را از اتریوم به Fantom Opera منتقل کنند.

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}