Untitled Document

            اتریوم (ETH)

 

 

اتریوم (ETH) دومین توکن ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است. این به دلیل این واقعیت است که با معرفی عملکرد قرارداد هوشمند، نوآوری ها و موارد استفاده زیادی را در صنعت به ارمغان آورده است که راه را برای صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) و برنامه های غیرمتمرکز یا Dapps هموار کرده است.

اتریوم به کاربران اجازه می‌دهد نرم‌افزارهایی را بسازند و مستقر کنند، معمولاً به شکل Dapps، که سپس توسط یک شبکه توزیع‌شده جهانی از رایانه‌هایی که همگی اتریوم را اجرا می‌کنند، تغذیه می‌شوند. شبکه اتریوم غیرمتمرکز است و در برابر هر نوع سانسور یا خرابی بسیار مقاوم است.

علاوه بر این، اتریوم یک پلتفرم بلاک چین منبع باز است که با استفاده از ارز اصلی خود به نام اتر یا ETH اجرا می شود. تمام کارمزدهای تراکنش شبکه یا کارمزد گاز به صورت ETH پرداخت می شود. 

اتریوم یا اتریوم توکنی است که به طور خاص توسط بلاک چین اتریوم برای پرداخت تراکنش ها استفاده می شود. این توکن مسئول تامین انرژی تقریباً هر چیزی است که در شبکه رخ می دهد. 

شبکه اتریوم می تواند توسط هر کسی برای ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند، که برنامه های نرم افزاری هستند که به طور مستقل و بدون دخالت کاربر اجرا می شوند، استفاده کند. رشد اتریوم را می‌توان تا حدی به قابلیت قرارداد هوشمند آن نسبت داد، که اکوسیستم رو به رشدی از Dapps، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و موارد دیگر را فعال کرده است. 

به‌طور پیش‌فرض، اتریوم از مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند، اما شبکه به‌عنوان بخشی از ارتقای اتریوم 2.0 به آرامی به سمت اثبات سهام (PoS) می‌رود. ارتقای اتریوم 2.0 در دسامبر 2020 با راه اندازی زنجیره بیکن آغاز شد. جامعه ETH تنها در هفته اول با پرداخت 1 میلیون ETH از این ارتقا پشتیبانی کرد.

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}