Untitled Document

            اتریوم کلاسیک (ETC)

 

 

Ethereum Classic یک شبکه غیرمتمرکز است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. در سال 2013 توسط Vitalik Buterin ایجاد شد. پس از هک DAO در سال 2016، تعدادی از اعضای جامعه اتریوم ایده یک هارد فورک برای بازگرداندن تراکنش ها (و بازگرداندن وجوه به شرکت کنندگان DAO) را رد کردند که منجر به تقسیم بین اتریوم و اتریوم شد. اتریوم کلاسیک.

اتریوم کلاسیک (ETC) در بلوک 1,920,000 (20 ژوئیه 2016) از اتریوم جدا شد تا نسخه اصلی شبکه را حفظ کندچین یعنی تغییر ناپذیری را تقویت کند. از زمان ICO خود در سال 2015، اتریوم بر اثبات کار (PoW) تکیه کرده است . Ethereum Classic تاریخچه اولیه خود را با اولین بلاک (مشترک) خود که در جولای 2015 استخراج شد به اشتراک می گذارد.

مانند اتریوم ، این شبکه توسط یک ارز دیجیتال به نام اتر (کلاسیک) تغذیه می شود. این شامل یک زیرساخت محاسباتی منبع باز و غیرمتمرکز جهانی است که برنامه هایی به نام قراردادهای هوشمند را اجرا می کند.

به طور مشابه، Ethereum Classic بر اساس یک مدل حساب برای ثبت تغییرات وضعیت است. به ماشین مجازی اتریوم (EVM) با دو نوع آدرس متکی است: آدرس‌های متعلق به خارجی (EOA) و آدرس‌های قراردادی که در EVM مستقر شده‌اند.

از مارس 2020، هش ریت اتریوم کلاسیک بسیار کمتر از اتریوم است و سطح فعالیت روی زنجیره نیز پایین‌تر از اتریوم است. با برنامه ریزی اتریوم برای جدا شدن از Proof-of-Work (برای معرفی PoS با ETH 2.0 )، Ethereum Classic قصد دارد به عنوان نسخه ثابت اثبات کار غیرقابل تغییر اتریوم ادامه یابد.

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}