قیمت اتریوم کلاسیک

قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیکETC ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک در کارگزاری فارکسر

 

LOW

HIGH

CHANGE

PRICE

SYMBOL

0
0
0
0
ETCUSD

 

 

 

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) 

Ethereum Classic یک شبکه رمز نگاری شده ی غیرمتمرکز است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. در سال 2013 توسط Vitalik Buterin ایجاد شد. پس از هک DAO در سال 2016، تعدادی از اعضای جامعه اتریوم ایده یک هارد فورک برای بازگرداندن تراکنش ها (و بازگرداندن وجوه به شرکت کنندگان DAO) را رد کردند که منجر به تقسیم بین اتریوم و  اتریوم کلاسیک شد.

اتریوم کلاسیک (ETC) در بلوک 1,920,000 (20 ژوئیه 2016) از اتریوم جدا شد تا نسخه اصلی شبکه را حفظ کند یعنی تغییر ناپذیری را تقویت کند. از زمان ICO خود در سال 2015، اتریوم بر اثبات کار (PoW) تکیه کرده است. Ethereum Classic تاریخچه اولیه خود را با اولین بلاک (مشترک) خود که در جولای 2015 استخراج شد به اشتراک می گذارد.

شبکه اتریوم کلاسیک مانند اتریوم ، توسط یک ارز دیجیتال به نام اتر (کلاسیک) تغذیه می شود که شامل یک زیرساخت محاسباتی منبع باز ( Open Source) و غیرمتمرکز جهانی است که برنامه هایی به نام قراردادهای هوشمند را اجرا می کند.

به طور مشابه، Ethereum Classic بر اساس یک مدل حساب برای ثبت تغییرات وضعیت است. به ماشین مجازی اتریوم (EVM) با دو نوع آدرس متکی است: آدرس‌های متعلق به خارجی (EOA) و آدرس‌های قراردادی که در EVM مستقر شده‌اند.

از مارس 2020، تغییرات قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیک بسیار کمتر از اتریوم است و سطح فعالیت روی  این زنجیره نیز پایین‌تر از اتریوم است. با برنامه ریزی اتریوم برای جدا شدن از Proof-of-Work (برای معرفی PoS با ETH 2.0 )، Ethereum Classic قصد دارد به عنوان نسخه ثابت اثبات کار غیرقابل تغییر اتریوم ادامه یابد.

تفاوت ها و شباهت اتریوم کلاسیک و اتریوم

عملکرد رمزارز اتریوم کلاسیک مشابه اتریوم می باشد. اما این کارکرد تقریبا مشابه، تآثیر زیادی بر قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیک نداشته است. چون قیمت لحظه ی اتریوم کلاسیک خیلی کمتر از قیمت لحظه ای اتریوم می باشد. توسعه هر دو ارز با یک زبان برنامه نویسی مشترک انجام می شود. از دیگر شباهتهای این دو می توان مواردی همجون سایز، پاداش بلاک و همچنین زمان ایجاد را نام برد. خرید و فروش اتریوم کلاسیک همانند اتریوم مباشد و هر دو از قرادادهای هوشمند و برنامه هایغیر متمرکز پشتیانی می کنند و  به جر در قیمت  تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

مزایای اتریوم کلاسیک

یکی از بهترین مزایا تراکنش های سریع و مقرون به صرفه این ارز می  باشد همچنین بایستی در نظر داشت با توجه به غیر متمرکز بودن و همچنین قدرت تغییر نا پذیری، ETC قابلیت اطمینان بالایی دارد. باید در نظر داشت از مهم ترین اهدام Ethereum Classic تبدیل شدن به یک شبکخه جهانی پرداخت با استفاده از قراردادهای هوشمنند و در عین حال خفظ ارزش خود می باشد.

آینده اتریوم کلاسیک ETC

در شرایط حال حاضر ETC جایگاه مناسبی در بین کریپتو کارنسی ها دارد  و در بین 35 کریپتوکارنسی برتر دیده می شود.  ETC با توجه به روند قیمتی و در صد سود دهی که در سال های اخیر داشته است احتمال مادندگاری بالایی دارد. در واقع ماندگاری این توکن بستکی به عملکرد خودش دارد اگر بتواند در سال های آتی نیز پا به پای اتریم حرکت داشته باشد و روند افزایشی خود را دنبال کند می تواند با افزایش رتبه و محبوبیت خود، ماندگاری خود را تضمین کند.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}