Untitled Document

            دوج کوین (Doge)

 

 

Dogecoin در سال 2013 توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس توسعه داده شد، که تصمیم گرفتند یک برداشت ساده از آلت‌کوین‌ها ایجاد کنند، که در آن زمان به طور پیوسته در بین سفته‌بازان ارزهای دیجیتال محبوبیت پیدا می‌کردند. 

Dogecoin به عنوان یک "مم سکه" شروع شد که سر و صدای آلتکوین های جدید وارد بازار را به وجد آورد. در ابتدا، Dogecoin ارزش چندانی نداشت و در ابتدا به عنوان مکانیزم انعام برای تشکر از کاربران در رسانه های اجتماعی و انجمن های آنلاین مانند Reddit استفاده می شد. 

یکی از جنبه‌های قابل توجه Dogecoin این بود که الگوریتم اجماع اثبات کار مبتنی بر رمزنگاری (PoW) را که توسط Luckycoin منقرض شده استفاده می‌شد، قرض گرفت و بسیاری از فناوری خود را از Litecoin قرض گرفت. 

مکانیسم‌های PoW با استفاده از شبکه‌ای از رایانه‌هایی که نرم‌افزار را اجرا می‌کنند، اجماع ایجاد می‌کنند. این به هر کسی که یک دستگاه محاسباتی معتبر و اتصال به اینترنت دارد اجازه می‌دهد تا منابع محاسباتی را برای اعتبارسنجی شبکه Dogecoin اختصاص دهد. در ازای آن، اعتبارسنجی‌ها پاداش‌های استخراج را در قالب Dogecoin اضافی دریافت می‌کنند. مکانیسم PoW همچنین تضمین می‌کند که Dogecoin تراکنش‌های سریع و کارمزدهای پایینی را ارائه می‌دهد که به پذیرش آن توسط علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال کمک کرد. 

جامعه Dogecoin معروف است و خود را به عنوان "Shibes" می نامند. امروزه از Dogecoin هنوز برای انعام سازندگان آنلاین استفاده می شود. همچنین، اگرچه به ندرت، برای تجارت الکترونیک استفاده می شود، زیرا کاربران می توانند کالاها و خدمات را با استفاده از Dogecoin در بازرگانان منتخب خریداری کنند. 

Dogecoin با حداکثر عرضه 100 میلیارد DOGE راه اندازی شد، اگرچه سقف آن از آن زمان برداشته شده است و اساساً عرضه را نامحدود می کند. 

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}