Untitled Document

           Polkadot (DOT)

 

Polkadot یک بلاک چین است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا پاراچین های قابل همکاری سفارشی ایجاد کنند. این پروژه در سال 2006 توسط گاوین وود، مدیر ارشد فناوری و بنیانگذار سابق اتریوم راه اندازی شد. هر Parachain به زنجیره رله اصلی متصل می شود و به آنها اجازه می دهد تا با هم ارتباط برقرار کنند و امنیت شبکه اصلی را به اشتراک بگذارند. یک پاراچین می تواند مکانیسم اجماع اثبات سهام، توسعه برنامه غیرمتمرکز و توکن های اصلاح شده خود را داشته باشد. فضا برای Parachains محدود است و به طور منظم برای DOT به حراج گذاشته می شود.

توکن بومی پولکادوت DOT است که سه مورد استفاده اصلی دارد: 

1. دارندگان می توانند در مورد تغییرات آینده پروژه از طریق مکانیسم حاکمیتی Polkadot رأی دهند.

2. کاربران می توانند هزینه تراکنش های شبکه را روی زنجیره رله و برخی از پاراچین ها پرداخت کنند.

3. توکن برای اعتبارسنجی تراکنش ها شرط بندی می شود. DOT عرضه نامحدودی دارد و آن را به یک توکن تورمی تبدیل می‌کند و شبکه بدون توجه به سهام، به اعتبارسنجی‌کنندگان پاداش پرداخت می‌کند. 

سازندگان Polkadot استدلال می کنند که توکن آنها برای حدس و گمان طراحی نشده است، بلکه برای موارد استفاده ذکر شده در بالا طراحی شده است.

Polkadot موفقیت زیادی در به اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات بین همه Parachain ها، پروژه ها و DApp های مختلف خود داشته است. قابلیت همکاری از زمان بیت کوین یک مسئله بزرگ برای بلاک چین بوده است و Polkadot یکی از اولین پروژه هایی بود که راه حلی ارائه کرد. Polkadot همچنین مقیاس پذیر است، زیرا می تواند تراکنش ها را به صورت موازی در تمام زنجیره های مختلف در شبکه پردازش کند.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}