Untitled Document

            بیت کوین کش (BCH)

 

 

بیت‌کوین کش (BCH) یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا است که هدف آن فعال کردن اقتصادهای جدید با تراکنش‌های خرد کارمزد پایین، تراکنش‌های تجاری بزرگ و هزینه‌های بدون مجوز است .

بیت کوین کش از پیشنهاد ارتقای بیت کوین سرچشمه گرفت، که حداکثر اندازه بلوک را از 1 مگابایت به 8 مگابایت افزایش داد، که در نهایت منجر به هارد فورک در 1 آگوست 2017 شد. از آن زمان، تغییرات اضافی مانند یک الگوریتم تنظیم سختی جدید، پشتیبانی از کدهای عملیاتی جدید، امضاهای Schnorr و افزونه های بیشتر در اندازه بلوک تایید شده است.

بیت کوین کش از همان مکانیزم اجماع اثبات کار مبتنی بر SHA-256d مانند بیت کوین استفاده می کند. بیت کوین کش همچنین دارای زمان بلوک هدف 10 دقیقه است و کل عرضه آن به 21 میلیون محدود شده است .

در 16 نوامبر 2018، بلاک چین بیت کوین کش در برابر یک هارد فورک دیگر مقاومت کرد که منجر به تقسیم زنجیره ای به بیت کوین کش SV و بیت کوین کش ABC شد. از آن زمان، بیت کوین کش ABC معمولاً از علامت BCH استفاده می کند و به آن بیت کوین کش می گویند.

شبکه بیت‌کوین کش دو بار در سال، در 15 نوامبر و 15 می، پروتکل ارتقا می‌یابد. این ارتقاها برای همه اپراتورهای گره مورد نیاز است . به عنوان مثال، در 15 می 2018، بیت کوین کش برای افزایش اندازه بلوک خود به 32 مگابایت ارتقا یافت.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}