Untitled Document

       بهمن (AVAX)

 

 

شبکه Avalanche در سپتامبر 2020 توسط آوا لبز راه اندازی شد. این تلاش می‌کند تا مسائل مقیاس‌پذیری و عدم تمرکز را که در بلاک‌چین‌های نسل یک و دو مشاهده می‌شود، بهبود بخشد. Avalanche از یک رویکرد منحصر به فرد سه بلاک چینی برای دستیابی به اهداف خود استفاده می کند که شبکه اصلی آن از ترکیبی از C-Chain، X-Chain و P-Chain تشکیل شده است.

X-Chain دارایی ها را مدیریت می کند و از پروتکل اجماع Avalanche استفاده می کند. C-Chain ایجاد قرارداد هوشمند را مدیریت می کند، در حالی که P-Chain اعتبار سنجی را هماهنگ می کند. هر دو زنجیره C و P از پروتکل اجماع آدم برفی استفاده می کنند. Snowman با تراکنش ها به صورت خطی در بلوک ها سر و کار دارد، در حالی که پروتکل اجماع Avalanche دارای تاییدیه تراکنش های چک اعتبار دهنده به صورت تصادفی است. 

از طریق کار موازی، Avalanche می‌تواند به TPS تا 6500 دست یابد. همچنین می‌توانید بلاک چین‌های سفارشی‌سازی شده به نام زیرشبکه بسازید که با Avalanche قابل همکاری هستند. هیچ محدودیتی برای تعداد این زنجیره ها وجود ندارد و فقط باید هزینه اشتراک در AVAX را پرداخت کنید. 

AVAX توکن بومی Avalanche با سه مورد استفاده است:

  1. دارندگان می‌توانند AVAX را به‌عنوان یک نماینده در پشت اعتبارسنجی یا خودشان به‌عنوان اعتبار‌دهنده در اختیار داشته باشند. یک اعتبار سنجی می تواند تقریباً 11٪ APY کسب کند و آن را با نمایندگان خود به اشتراک بگذارد.

  2. می توانید هزینه تراکنش ها و اشتراک های زیرشبکه خود را در آواکس بپردازید.

  3. AVAX یک واحد حساب مشترک در تمام زیرشبکه های سفارشی شده است.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}