معامله گران به شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده چشم دوخته اند

معامله گران به شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده چشم دوخته اند

قیمت طلا در میان احتیاط سیاست پولی بهبود یافت

قیمت طلا (XAU/USD) در اوایل جلسه آسیایی در حدود 2030 دلار تثبیت شد و شاهد افزایش جزئی 0.14 درصدی در روز بود. این بهبود پس از نزول آن به زیر سطح متوسط 2000 دلار انجام می شود. احساسات بازار نشان دهنده یک موضع محتاطانه به دلیل گسترش احتمالی سیاست های محدودکننده فدرال رزرو ایالات متحده است. معامله گران به شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) که برای انتشار در روز پنجشنبه برنامه ریزی شده است، چشم دوخته اند و به دنبال بینش های مهمی هستند که ممکن است حرکت تازه ای برای طلا ایجاد کند.

تاثیر دلار آمریکا بر طلا در میان رویکرد احتیاطی فدرال رزرو

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از عقب نشینی از بالاترین سطح اخیر خود یعنی 103.10، در حدود 102.28 تلاش می کند. عوامل مؤثر در این نوسان شامل لحن محتاطانه ای است که در صورتجلسات FOMC و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی دسامبر مورد تاکید قرار گرفته است. با پیش بینی یک اقتصاد قوی ایالات متحده در سه ماهه چهارم سال 2023 و پس از آن، بازار کاهش نیاز به کاهش گسترده نرخ بهره فدرال رزرو را حدس می زند. در نتیجه، این احساسات ممکن است دلار را تقویت کند و به طور بالقوه قیمت طلا را که به دلار آمریکا است، محدود کند.

دیدگاه های مقامات فدرال رزرو و پیامدهای آنها

اظهارات ارقام کلیدی فدرال رزرو به چشم انداز سیاست پولی شفافیت می بخشد. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا و میشل بومن، رئیس فدرال رزرو، دیدگاه های خود را در مورد وضعیت فعلی بیان می کنند. بوستیک بر تورم پایدار بالای هدف 2 درصد تأکید می کند، اما دیدگاه متعادلی را بین نگرانی های تورمی و رشد آهسته تر اشتغال پیشنهاد می کند. در همین حال، بومن محدودیت سیاست فعلی را تایید می‌کند، اما در صورت انحراف نامطلوب تورم بر اساس داده‌های دریافتی، برای افزایش بیشتر نرخ‌ها باز است.

چشم انداز و تمرکز بر داده های CPI آینده

انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در روز پنجشنبه به عنوان یک رویداد مهم است. پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش پیش‌بینی‌شده 0.2 درصدی ماهانه و 3.2 درصدی سالانه در ارقام اصلی CPI است. به‌علاوه، پیش‌بینی می‌شود که CPI اصلی، به استثنای قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی، 0.2 درصد در ماه دسامبر افزایش یابد. این داده های تورمی دارای پتانسیل قابل توجهی برای شکل دادن به احساسات بازار و دیکته کردن حرکت های بعدی برای طلا است.

تمرکز معامله گران فارکس بر طلا در میان داده های سیاست پولی و تورم

معامله گران فارکس رابطه بین طلا و دلار را در بحبوحه موضع محتاطانه پولی فدرال رزرو نظارت می کنند. نوسانات مداوم در شاخص دلار آمریکا (DXY) و انتشار داده های CPI آتی به طور قابل توجهی بر قیمت طلا (XAU/USD) تأثیر می گذارد. احساسات پیرامون فشارهای تورمی، اظهارات مقامات فدرال رزرو و چشم انداز اقتصادی گسترده تر، عوامل مهمی هستند که بر بازارهای فارکس و قیمت طلا تأثیر می گذارند. همبستگی بین این عناصر برای معامله گرانی که در پیچیدگی های بازار فارکس پیمایش می کنند بسیار مهم است.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}