هفته 2 سپتامبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

هفته 2 سپتامبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

رتبه‌بندی اعتباری در میان تنزل رتبه ایالات متحده ارتباط دوباره پیدا می‌کند

رتبه‌بندی‌های اعتباری زمانی که Fitch رتبه ایالات متحده را کاهش داد، دوباره مرتبط می‌شوند، حتی اگر جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده فکر کند که آنها «منسوخ شده‌اند». این حرکت غافلگیرکننده ممکن است به این معنی باشد که سرمایه‌گذاران با دقت بیشتری به رتبه‌بندی اعتباری آینده نگاه خواهند کرد و آلمان و سوئیس هفته آینده بررسی خواهند شد. ما همچنین داده های کلیدی تورم را برای ایالات متحده و چین داریم. بازارها اساساً می‌خواهند شاهد کاهش شدیدتر و سریع‌تر CPI اصلی در ایالات متحده باشند تا شرط‌بندی خود را مبنی بر اینکه فدرال رزرو نرخ‌های افزایشی را انجام داده است، توجیه کنند. و همچنین خواهیم فهمید که آیا نرخ تورم سالانه چین برای اولین بار در بیش از دو سال به زیر صفر می رسد یا خیر.

نگاه به گذشته: واکنش بازار به کاهش اعتبار ایالات متحده

در هفته 2 سپتامبر، آژانس رتبه‌بندی فیچ رتبه اعتباری خود را برای ایالات متحده به AA+ کاهش داد و این دومین آژانس در تاریخ بود که وضعیت سه‌گانه A را از ایالات متحده حذف کرد. با عقب نشینی وال استریت از اوج خود، جریان پول به پناهگاه های امن و کاهش AUD/USD به پایین ترین سطح 8 هفته اخیر، تجارت بدون ریسک تضمین شد. BOE 25bp افزایش یافت که می‌توان آن را به عنوان یک جلسه نسبتاً غیرعادی طبقه‌بندی کرد. با توجه به سیاستی که اکنون "محدود کننده" در نظر گرفته می شود، بازارهای پول انتظارات از نرخ پایانه را کاهش دادند. RBA برای دومین ماه نرخ بهره را در 4.1 درصد نگه داشت که بسیاری را بر آن داشت تا اوج نرخ RBA را اعلام کنند. نظرسنجی فدرال رزرو نشان داد که تقاضای کمتر برای اعتبارات و وام های نرم برای بانک های ایالات متحده به عنوان نشانه هایی مبنی بر اینکه نرخ های بالاتر واقعاً اقتصاد را کند می کند. PMI خدمات چین "شروعی قوی" برای سه ماهه سوم داشت، اما چشم انداز آنها برای 12 ماه آینده کمتر خوش بینانه بود. به دنبال تصمیم BOJ مبنی بر افزایش بازدهی JGB از سطح 0.5 درصد، بازدهی 10 ساله ژاپن به بالاترین حد در 9 سال گذشته رسید.

نگاه به آینده: تمرکز بازار بر رویدادها و موضوعات کلیدی

در هفته آینده، تمرکز روی چندین رویداد و موضوع مهم، از جمله داده‌های تورم ایالات متحده، داده‌های تورم چین، داده‌های تخلیه بریتانیا، اعتماد مصرف‌کننده ایالات متحده و رتبه‌بندی اعتباری تغییر می‌کند.

رتبه بندی اعتباری و تاثیر آن بر بازارهای جهانی

کاهش رتبه اعتباری ایالات متحده توسط فیچ، علیرغم اینکه برخی آن را قدیمی می دانند، بار دیگر رتبه های اعتباری را در کانون توجه قرار داده است. سرمایه‌گذاران احتمالاً توجه بیشتری به رتبه‌بندی اعتباری رو به جلو دارند، به‌ویژه زمانی که مودیز آماده بررسی رتبه اعتباری آلمان و S&P ارزیابی سوئیس است. این ارزیابی ها، اگرچه بعید است که به طور قابل توجهی تغییر کنند، اما ممکن است مانند گذشته غافلگیر کننده نباشند.

داده های تورم و پیامدهای آن برای دلار آمریکا

با روند کاهشی شاخص‌های مختلف تورم در ایالات متحده، هرگونه انحراف از ارقام پایین‌تر تورم احتمالاً بازارها را ناامید می‌کند. کاهش تورم می تواند از بازارهای سهام، طلا و دارایی های ریسک حمایت کند و به طور بالقوه دلار آمریکا را تضعیف کند. مسیر کاهش CPI اصلی بر احساسات بازار در رابطه با موضع افزایش نرخ فدرال رزرو تأثیر می گذارد، زیرا شرط بندی کاهش زودتر نرخ احتمالاً فشار بیشتری بر دلار آمریکا وارد می کند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}