لغو قراردادهای اجاره نفت آلاسکا برای حفاظت از حیات وحش قطب شمال

لغو قراردادهای اجاره نفت آلاسکا برای حفاظت از حیات وحش قطب شمال

فسخ اجاره نامه از دوره ترامپ

وزارت کشور ایالات متحده پایان مجوزهای نفت و گاز در پناهگاه ملی حیات وحش قطب شمال را اعلام کرد. این مجوزها که در روزهای پایانی ریاست جمهوری ترامپ به سازمان توسعه صنعتی و صادرات آلاسکا (AIDEA) داده شد، بحث های قابل توجهی را برانگیخت. دولت بایدن قبلاً برنامه‌هایی را برای حفاظت از این پناهگاه عظیم ۱۹.۶ میلیون جریب، که زیستگاه حیواناتی مانند خرس‌های قطبی و کاریبو است، اعلام کرده بود.

حفاظت از مناطق وسیع قطب شمال

علاوه بر این، وزارت کشور 13 میلیون هکتار از ذخایر ملی نفت، بزرگترین منطقه عمومی دست نخورده در ایالات متحده، واقع در دامنه شمالی آلاسکا، محافظت خواهد کرد. بیش از 10 میلیون هکتار، یا 40 درصد از این ذخیره، اکنون برای قراردادهای اجاره جدید ممنوع خواهد بود. همانطور که قطب شمال با گرم شدن بی سابقه ای مواجه است، رئیس جمهور جو بایدن بر تعهد حفاظت از این مناطق بکر و احترام به میراث فرهنگی بومیان آلاسکا تاکید می کند.

دستور کار آب و هوا و انرژی بایدن

لغو این قراردادها بر تعهد دولت بایدن به محدود کردن فعالیت‌های سوخت فسیلی در زمین‌های عمومی، سنگ بنای استراتژی کاهش تغییرات آب و هوایی، تأکید می‌کند. با این حال، بایدن با عمل متعادل کننده پیچیده حفاظت از محیط زیست در عین حصول اطمینان از عرضه سوخت مقرون به صرفه داخلی مواجه است، به خصوص که او به یک کمپین بالقوه برای انتخاب مجدد در سال 2024 نگاه می کند.

موضع و پیشینه آلاسکا

در حالی که دولت فدرال برای حفاظت از قطب شمال فشار می آورد، رهبران آلاسکا مدت هاست از حفاری در ANWR دفاع می کنند و آن را راهی برای افزایش اشتغال و درآمد ایالت می دانند. تولید نفت آلاسکا به طور قابل توجهی کاهش یافته است، از 2 میلیون بشکه در روز در سال 1988 به نزدیک به 500000 بشکه در روز در حال حاضر. سناتور دن سالیوان از آلاسکا ناامیدی ایالت را ابراز کرد و از آنچه به عنوان مداخله دولت در اقتصاد می‌داند انتقاد کرد.

پیامدها برای بازار فارکس

لغو این اجاره نامه های نفت و گاز ممکن است موج هایی را در بازار فارکس ایجاد کند. با توجه به اینکه ایالات متحده بیشتر به سمت حفظ بر تولید متمایل است، دلار آمریکا ممکن است نوساناتی را تجربه کند. معامله گران در جامعه فارکس ممکن است این را به عنوان نشانه ای از جهت گیری های سیاست گسترده تر دولت تفسیر کنند که به طور بالقوه بر استراتژی های معاملاتی دلار آمریکا تأثیر می گذارد. از آنجایی که سیاست‌های انرژی اغلب جهت‌های اقتصادی جهانی را دیکته می‌کنند، نظارت مداوم بر چنین تصمیماتی برای سرمایه‌گذاران فارکس حیاتی است تا تأثیرات ارزی بالقوه را پیش‌بینی کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}