سیر صعودی استرلینگ در میان داده های اقتصادی قوی بریتانیا

پوند مقاومت خود را در برابر دلار نشان داد

سیر صعودی استرلینگ در میان داده های اقتصادی قوی بریتانیا

جفت پوند/دلار آمریکا در این هفته شاهد یک حرکت صعودی قابل توجه بوده است که عمدتاً تحت تأثیر ارقام تشویقی اشتغال و تورم از بریتانیا بوده است. شایان ذکر است، داده‌های اشتغال بریتانیا با افزایش 66 هزار نفری حقوق و دستمزد و رشد قابل توجه دستمزد 8.2 درصد در سال، فراتر از انتظارات بود. علاوه بر این، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای بریتانیا 6.8 درصد رشد سالانه را ثبت کرد که اندکی از 6.7 درصد پیش بینی شده فراتر رفت.

انتظارات افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان

بانک انگلستان (BOE) در حال حاضر تحت توجه معامله گران است که به شدت حرکت بعدی آن را ارزیابی می کنند. با داده های جدید در بازار، اکنون در میان معامله گران اطمینان مطلق از افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در نشست آتی BOE وجود دارد. علاوه بر این، 25 درصد احتمال افزایش حتی تهاجمی تر نرخ 50 واحدی در ثانیه وجود دارد که به وضوح به عنوان "بازوکا" برای مبارزه با تورم توصیف می شود.

عملکرد GBP/USD در برابر دلار

استرلینگ در چند روز گذشته مقاومت خود را در برابر دلار آمریکا نشان داده است. قدرت اولیه به داده های اقتصادی قوی بریتانیا نسبت داده شد. با این حال، با عقب نشینی اخیر دلار آمریکا، GBP/USD اوج ماهانه خود را به چالش می کشد. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به دقت داده‌های خرده‌فروشی آتی بریتانیا در ماه جولای را زیر نظر خواهند داشت، که در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود کاهش 0.6 درصدی در مترمربع را نشان دهد.

تجزیه و تحلیل فنی: سطوح کلیدی برای GBP/USD

از نظر فنی، GBP/USD هفته را نزدیک به حمایت میان مدت قابل توجه، به ویژه در حدود 1.2625، تحت تاثیر اصلاحی فیبوناچی 38.2% و افزایش متحرک نمایی 100 روزه، آغاز کرد. این جفت ارز اکنون به منطقه مقاومت 1.2800 چشم دوخته است و عملکرد بهتر در خرده فروشی در بریتانیا می تواند پتانسیل آن را برای شکستن این مقاومت افزایش دهد. افزایش بیش از این می تواند زمینه را برای یک رالی به سمت علامت 1.30 فراهم کند. برعکس، یک نزول شدید چشم‌انداز کوتاه‌مدت را به حالت خنثی تغییر می‌دهد، اما تا زمانی که این جفت ارز بالای 1.2625 باقی بماند، روند صعودی فراگیر همچنان امن خواهد بود.

بازار فارکس و اهمیت شاخص های اقتصادی

در بازار فارکس، حرکات جفت ارز اغلب عمیقاً با عملکرد اقتصادی یک کشور در هم تنیده است. وقتی GBP/USD را در فارکس در نظر می گیریم، آشکار می شود که چگونه شاخص های اقتصادی بریتانیا - مانند اشتغال و تورم - نقش اساسی در تأثیرگذاری بر جهت آن دارند. همانطور که بسیاری از معامله‌گران فارکس می‌دانند، بازار فارکس به چنین انتشارات اقتصادی بسیار حساس است. این به این دلیل است که در عرصه فارکس، قدرت یا ضعف ارز یک کشور اغلب منعکس کننده سلامت اقتصادی آن است. با توجه به پویایی فعلی، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران فارکس آماده هستند تا بر اساس داده‌های آتی و تصمیمات بانک مرکزی، هر دو عنصر حیاتی در چشم‌انداز بازار فارکس در حال تحول، استراتژی‌سازی کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}