Direction و ProShares به دنبال تاییدیه برای ETF های دارای BTC و ETH Futures هستند

Direction و ProShares و درخواست هایی برای صندوق های قابل معامله

معرفی و پیشنهادات آتی دو رمزنگاری

Direxion و ProShares اخیراً درخواست‌هایی را برای صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) ارسال کرده‌اند که در صورت تایید، قراردادهای آتی مرتبط با بیت‌کوین و اتر (BTC و ETH) را دارند. این حرکت اندکی پس از آن صورت می‌گیرد که سایر گروه‌های صندوق از قصد خود برای راه‌اندازی ETF‌هایی که صرفاً بر معاملات آتی ETH متمرکز هستند، رونمایی کردند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اکنون با نوع متفاوتی از محصول سرمایه گذاری مبتنی بر رمزنگاری ارائه شده است که نشان دهنده تغییر بالقوه در موضع قبلی آن است.

تمایل SEC برای در نظر گرفتن ETFهای آتی ETH

منابع صنعتی فاش می‌کنند که SEC آمادگی خود را برای بررسی عمومی معرفی یک ETF مبتنی بر معاملات آتی اتر نشان داده است، که نشان‌دهنده تغییر قابل‌توجهی نسبت به موقعیت قبلی آنها در ماه مه است. شایان ذکر است، SEC به ETF هایی که قراردادهای آتی بیت کوین دارند اجازه ورود به بازار را در سال 2021 داد و این محصولات با استقبال خوبی از سوی سرمایه گذاران مواجه شدند. با توجه به این سابقه، بسیاری از فعالان بازار اختلاف آشکار در رفتار بین ETFهای آتی BTC و ETH را زیر سوال می برند.

رقابت برای راه اندازی ETH Futures ETFs

به غیر از ProShares و Direxion، چندین شرکت دیگر از جمله Volatility Shares، Grayscale Investments، VanEck، Bitwise و Roundhill Investments نیز در هفته گذشته برای ETF های آتی ETH ثبت نام کرده اند. رقابت برای عرضه چنین محصولاتی منعکس کننده تقاضای فزاینده سرمایه گذاران برای قرار گرفتن در معرض بازار ارزهای دیجیتال از طریق وسایل سرمایه گذاری آشنا مانند ETF است.

رویکردهای خلاقانه در میان فقدان ETF بیت کوین نقطه ای

با رد مکرر پیشنهادهای SEC برای یک ETF بیت کوین، صادرکنندگان صندوق مجبور شدند راه‌های جایگزین و نوآورانه را برای ارائه سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتال بررسی کنند. ProShares و Direxion با ترکیب یک نوع سرمایه گذاری که قبلاً برای ETF های ایالات متحده (قراردادهای آتی بیت کوین) تأیید شده است با نوع دیگری که هنوز تأییدیه نظارتی را دریافت نکرده است (قراردادهای آتی اتر)، تلاش می کنند راه های جدیدی را برای سرمایه گذاران برای مشارکت در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کنند.

پیامدهای بازار فارکس و چشم انداز سرمایه گذار

برای معامله گران و سرمایه گذاران فارکس، معرفی ETF های آتی BTC و ETH می تواند پیامدهای مهمی داشته باشد. همانطور که محصولات سرمایه گذاری بیشتری در فضای کریپتو معرفی می شوند، نقدینگی و نوسانات بازار فارکس ممکن است نوساناتی را تجربه کند. معامله گران باید این تحولات را زیر نظر داشته باشند زیرا ممکن است بر جفت ارزها و استراتژی های معاملاتی تأثیر بگذارند. تصویب این ETF ها همچنین می تواند منجر به افزایش علاقه و مشارکت سرمایه گذاران سنتی در بازار فارکس شود، زیرا آنها به دنبال قرار گرفتن در معرض بازار کریپتو از طریق ابزارهای تنظیم شده و آشنا هستند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که تصمیم نهایی SEC در مورد پیشنهادات ETF نامشخص است و معامله گران باید احتیاط کنند و قبل از تصمیم گیری در مورد معاملات مربوط به این دارایی ها، از به روز رسانی های نظارتی مطلع باشند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}