تاثیرات زیست محیطی بیت کوین

تاثیرات زیست محیطی بیت کوین

کارشناس صلح سبز استخراج بیت کوین را به چالش می کشد

یک مدیر صندوق با تمرکز بر مسائل زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) ادعاهای صلح سبز را مبنی بر اینکه استخراج بیت کوین به میزان قابل توجهی به آلودگی و آسیب های اجتماعی کمک می کند، به چالش می کشد. در گزارش اخیر، صلح سبز از شرکت های خدمات مالی، از جمله بلک راک، فیدلیتی و جی پی مورگان خواسته است تا تأثیر زیست محیطی بیت کوین را محکوم کنند و از انتقال به پروتکل پاک تر حمایت کنند. با این حال، دیوید باتن، یکی از بنیانگذاران CH4 Capital، این ادعاها را رد می کند و استدلال می کند که استخراج بیت کوین در واقع می تواند به بهبود محیط زیست کمک کند.

استخراج بیت کوین از شبکه های تجدیدپذیر پشتیبانی می کند

دیوید باتن، در پاسخی رسمی به صلح سبز، ادعا می‌کند که شواهد از منابع واجد شرایط نشان می‌دهد که استخراج بیت‌کوین در توسعه زیرساخت‌های انرژی تجدیدپذیر نقش دارد. او از براد جونز، مدیر عامل موقت سابق شورای قابلیت اطمینان الکتریک تگزاس (ERCOT) استناد می کند که پتانسیل بیت کوین برای افزایش سودآوری، بودجه و ثبات اپراتورهای انرژی تجدیدپذیر را برجسته می کند. باتن استدلال می کند که برخلاف ادعای صلح سبز، استخراج بیت کوین می تواند به ایجاد شبکه تجدیدپذیر کمک کند.

تاثیر زیست محیطی بیت کوین اغراق آمیز است

باتن استفاده صلح سبز از اطلاعات گمراه کننده و نادرست را برای حمایت از استدلال آنها علیه استخراج بیت کوین به چالش می کشد. او خاطرنشان می کند که بسیاری از حقایق و ارقام مورد استفاده توسط صلح سبز گمراه کننده یا غیرقابل اثبات هستند. به عنوان مثال، ادعای صلح سبز مبنی بر اینکه صنعت معدن عمدتا از زغال سنگ تامین می شود، نادرست است، زیرا 41 عملیات معدنی شناخته شده با انرژی پایدار وجود دارد. باتن همچنین داده هایی را ارائه می دهد که نشان می دهد انتشار بیت کوین در واقع در طول زمان در حال کاهش است و ماینرها در حال انتقال به منابع انرژی پایدارتر هستند.

با افزایش حمایت قانونی، استخراج بیت کوین در تگزاس رونق گرفت

لی براچر، رئیس شورای بلاک چین تگزاس، پیش بینی می کند که تگزاس به لطف حمایت قانونی از استخراج بیت کوین، به دره سیلیکون رمزارزها تبدیل خواهد شد. جلسات اخیر مجلس قانونگذاری تگزاس شاهد تصویب لوایحی بوده است که تضمین می کند این ایالت برای معدنچیان جذاب باقی بماند. هدف این حمایت قانونی، سرمایه گذاری بر پتانسیل استخراج بیت کوین است و تگزاس را به عنوان مقصدی مطلوب برای صنعت قرار می دهد.

مدیر صندوق از شیوه های استخراج بیت کوین سبز پشتیبانی می کند

صندوق باتن در شرکت هایی سرمایه گذاری می کند که بیت کوین را با استفاده از گاز تصفیه شده دفن زباله استخراج می کنند و انتشار متان را کاهش می دهد که در غیر این صورت جو را آلوده می کند. این رویکرد سازگار با محیط زیست هم برای محیط زیست و هم سودآوری شرکت های معدنی مفید است. باتن معتقد است که سرمایه‌گذاری‌های صندوق او می‌تواند شبکه بیت‌کوین را تامین مالی کند، در حالی که انتشار گازهای گلخانه‌ای بیشتر از آنچه ایجاد می‌کند کاهش می‌دهد، در نتیجه نگرانی‌های مربوط به مسائل زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی را برطرف می‌کند و موانع پذیرش گسترده بیت‌کوین را از بین می‌برد.

زمینه بازار فارکس: تاثیر زیست محیطی استخراج بیت کوین مورد بحث قرار گرفت

در حالی که نگرانی‌هایی در مورد تأثیرات زیست‌محیطی استخراج بیت‌کوین مطرح شده است، یک متخصص در این زمینه این ادعاها را به چالش می‌کشد و دیدگاه متفاوتی ارائه می‌دهد. بحث های جاری بین سازمان های زیست محیطی مانند صلح سبز و حامیان استخراج بیت کوین توجه را به اثرات بالقوه بر بازار فارکس جلب می کند. معامله گران و سرمایه گذارانی که فعالانه در بازارهای فارکس و ارزهای دیجیتال شرکت می کنند، باید گفتمان در حال تحول پیرامون تاثیر زیست محیطی بیت کوین را در نظر بگیرند، زیرا می تواند بر احساسات بازار، مقررات و تصمیمات سرمایه گذاری تاثیر بگذارد. درک تفاوت های ظریف این بحث و آگاه ماندن از تحولات می تواند به معامله گران کمک کند تا با آگاهی و سازگاری بیشتری در بازار فارکس حرکت کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}