جفت ارز USDJPY تحت فشار باقی می ماند

جفت ارز USDJPY تحت فشار باقی می ماند

جفت USDJPY همچنان تحت فشار است و در محدوده چهار روزه نزدیک به بالاترین سطح خود از نوامبر 2022 معامله می شود. بازار به دلیل احساسات متفاوت و تعطیلات روز استقلال ایالات متحده محتاط است. سرمایه گذاران نگران مداخله احتمالی ژاپن برای دفاع از پول داخلی خود هستند، زیرا ین در بالاترین سطح هشت ماهه خود قرار دارد. علاوه بر این، ترس از رکود اقتصادی با وارونگی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نشان داده شده است.

آمادگی مداخله و ارتباطات ژاپن

سیاستگذاران ژاپنی آمادگی خود را برای مداخله در بازارهای پول برای حمایت از ین ابراز کرده اند. شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، اظهار داشت که در سطح معاونان وزارتی در رابطه با ارز خارجی، تماس نزدیک با ایالات متحده را حفظ می کند. ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارزی کشور، اشاره کرد که با کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده در ارتباط با ارزها ارتباط دارد.

نگرانی های رکود با وارونگی بازدهی خزانه داری ایالات متحده تجدید شد

وارونگی بین بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده به بالاترین سطح خود از سال 1981 رسیده است و نگرانی ها در مورد رکود بالقوه را برانگیخته است. سرمایه گذاران به طور فزاینده ای انتظار دارند که فدرال رزرو برای کنترل تورم، نرخ استقراض معیار را افزایش دهد. بازده اوراق قرضه دو ساله خزانه داری به 4.85 درصد کاهش یافت، در حالی که اوراق قرضه 10 ساله به 3.78 درصد کاهش یافت. اگرچه این بازدهی ها تا پایان معاملات روز دوشنبه اندکی بهبود یافتند، اما وارونگی همچنان یک نگرانی قابل توجه است.

تاثیر منفی داده های ایالات متحده بر دلار

داده های منفی اقتصادی ایالات متحده بر دلار آمریکا فشار وارد کرده است، اما احساسات کلی در بحبوحه فصل تعطیلات حمایت می کند. شاخص PMI تولید ISM ایالات متحده در ماه ژوئن به پایین ترین سطح خود در سه سال گذشته رسید و برای هفتمین ماه متوالی زیر سطح 50.0 باقی ماند. S&P Global Manufacturing PMI در ماه ژوئن نیز کاهش نشان داد، در حالی که هزینه ساخت و ساز بهبود یافت. وال استریت موفق شد سودهای جزئی داشته باشد، اما S&P500 Futures در حال عقب نشینی است.

تاثیر بازار فارکس: تحلیل USD/JPY

انتظار می رود تعطیلات ایالات متحده حرکت فوری دلار/ین را محدود کند. با این حال، علیرغم انتظار افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه جولای، نگرانی ها در مورد مداخله در بازار ممکن است احساسات صعودی را کاهش دهد. از نظر تحلیل تکنیکال، گاوهای USD/JPY در حال از دست دادن حرکت هستند، همانطور که با تشکیل سطوح پایین تر، RSI بیش از حد خرید و شکست خط حمایت رو به افزایش نشان می دهد. مقاومت فوری در حدود 144.70 مشاهده می شود.

خبر مداخله بالقوه ژاپن در بازار برای دفاع از ین و وارونگی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده می تواند پیامدهای مهمی برای بازار فارکس، به ویژه جفت USD/JPY داشته باشد. معامله گران فارکس باید این تحولات را به دقت زیر نظر داشته باشند زیرا می توانند بر ارزش ین و دلار آمریکا تأثیر بگذارند. تهدید به مداخله ژاپن ممکن است خریداران USD/JPY را منصرف کند، در حالی که نگرانی‌ها در مورد رکود می‌تواند بر احساسات ریسک تأثیر بگذارد و بر حرکت ارز تأثیر بگذارد. علاوه بر این، داده های اقتصادی ضعیف ایالات متحده ممکن است به نوسانات در بازار فارکس کمک کند. معامله گران باید در مورد این عوامل مطلع باشند و هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات در USD/JPY و سایر جفت ارزهای مرتبط، آنها را در نظر بگیرند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}