بانک مرکزی منتظر اطلاعات اقتصادی بیشتری است.

بانک مرکزی منتظر اطلاعات اقتصادی بیشتری است

فدرال رزرو تصمیم گرفته است تا چرخه انقباض خود را متوقف کند و نرخ بهره را در 5.00-5.25 درصد ثابت نگه دارد. بانک مرکزی پیش از اتخاذ تصمیمات بیشتر در مورد افزایش نرخ بهره، منتظر اطلاعات اقتصادی بیشتری است. فدرال رزرو قصد دارد بین مهار تورم و اجتناب از فشارهای اقتصادی بیش از حد تعادل ایجاد کند.

بانک مرکزی آمریکا قصد دارد نرخ ها را در بحبوحه تورم و آمار اشتغال بالا افزایش دهد

برخلاف توقف فدرال رزرو، بانک انگلستان (BoE) آماده ادامه افزایش نرخ بهره است. این تصمیم به دلیل گزارش های اخیر است که نشان دهنده سطوح بالای تورم و ارقام اشتغال قوی است. در نتیجه، یک واگرایی سیاست بین BoE و Fed ظاهر می شود که به نفع پوند انگلیس است.

تجزیه و تحلیل فنی GBPUSD - بازه زمانی روزانه

با تجزیه و تحلیل نمودار روزانه GBPUSD، شکستی را بالاتر از سطح مقاومت 1.2680 مشاهده می کنیم که قیمت را به سمت 1.2850 سوق می دهد. با این حال، این رالی سریع و قابل توجه باعث شده است که قیمت به طور قابل توجهی از میانگین متحرک آبی 8 منحرف شود. به طور معمول، قبل از حرکت بعدی، قیمت ها تمایل به تثبیت یا عقب نشینی به سمت میانگین متحرک دارند. سطح حمایت برای خریداران را می توان در بالای 1.2680 یافت.

تجزیه و تحلیل فنی GBPUSD - بازه زمانی 4 ساعت

با بررسی نمودار 4 ساعته، متوجه می‌شویم که قیمت در حال حاضر در میانگین متحرک قرمز 21 پشتیبانی می‌شود. از منظر مدیریت ریسک، خریداران عاقلانه هستند که منتظر عقب نشینی به سمت سطح حمایت 1.2680 باشند. این منطقه تلاقی بیشتری با سطوح اصلاحی فیبوناچی 38.2% یا 50%، خط روند و میانگین متحرک روزانه 8 ارائه می دهد. چنین تنظیمی پشتیبانی قوی‌تر و نسبت ریسک به پاداش بهتری را فراهم می‌کند.

تجزیه و تحلیل فنی GBPUSD - بازه زمانی 1 ساعت

در نمودار 1 ساعته، ما شاهد جهش قیمت از پایین ترین نوسان قبلی در 1.2767 هستیم. با رسم خط روند شمارنده، یک الگوی مثلث نزولی آشکار می شود. قیمت می تواند در هر دو جهت افزایش یابد و فرصت های معاملاتی بالقوه را ارائه دهد. شکست صعودی ممکن است منجر به رالی دیگری شود که احتمالاً دسته 1.30 را هدف قرار می دهد. برعکس، یک شکست نزولی می تواند منجر به بازگشت به سمت خط روند شود. در حال حاضر، این بازار یک بازار خریدار است و به فروشندگان این امکان را می دهد که از سقوط احتمالی سرمایه گذاری کنند یا منتظر شکستن حمایت 1.2680 و خط روند اصلی برای هدف قرار دادن دسته 1.25 باشند.

تاثیر فارکس: واگرایی سیاست و تجارت GBPUSD

واگرایی سیاست بین بانک مرکزی انگلیس و فدرال رزرو، همانطور که در خبر توضیح داده شد، پیامدهای مهمی برای بازار فارکس، به ویژه جفت GBPUSD دارد. از آنجایی که فدرال رزرو چرخه انقباض خود را متوقف می کند و انتظار می رود بانک مرکزی اروپا نرخ ها را افزایش دهد، انتظارات بازار و احساسات پیرامون سیاست های پولی این بانک های مرکزی می تواند تا حد زیادی بر نرخ ارز GBPUSD تأثیر بگذارد. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران از نزدیک بر انتشار داده‌های اقتصادی، تصمیمات بانک مرکزی و رویدادهای کلیدی مانند گزارش CPI بریتانیا، شهادت پاول رئیس فدرال رزرو، تصمیم سیاست BoE و PMI ایالات متحده که در اخبار ذکر شده است نظارت می‌کنند، زیرا این عوامل می‌توانند بر نوسانات بازار فارکس تأثیر بگذارند و معاملات را فراهم کنند. فرصت هایی برای کسانی که در جفت GBPUSD درگیر هستند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}