نرخ مبادله GBPUSD به 1.26 رسیده است.

نرخ مبادله GBPUSD به 1.26 رسیده است

نرخ مبادله GBPUSD به بالاترین سطح خود در یک سال گذشته در 1.26 رسیده است. این پس از افزایش نگرانی ها در مورد بخش بانکداری منطقه ای ایالات متحده صورت می گیرد. اتحاد غربی در حال بررسی فروش احتمالی برخی از دارایی ها است در حالی که PacWest همچنان تحت فشار است.

پوند استرلینگ بر اثر استرس بخش بانکی پیشرفت می کند

پوند استرلینگ یک سوم درصد رشد کرد و به 1.2615 در روز جمعه رسید. این به دنبال نشانه‌های تازه‌ای از استرس بخش بانکی در ایالات متحده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که چندین بانک در معرض بحران مالی قرار گرفته‌اند، و این امر باعث می‌شود که دوباره گربه ضرب المثل را در کیف قرار دهیم.

افزایش پوند در برابر همتایان به دلیل نگرانی های بانکی ایالات متحده

به دنبال شکست بانک سیلیکون ولی در ماه مارس، پوند در برابر دلار، یورو و اکثر همتایان آن افزایش یافت. تحلیلگران بر این باورند که بخش بانکی بریتانیا کوچکتر و از سلامت بهتری نسبت به ایالات متحده و اروپا برخوردار است و سرمایه گذاران را نسبت به توانایی بخش بانکی بریتانیا برای جلوگیری از غافلگیری ناخوشایند مطمئن تر می کند.

شرایط سخت تر اعتباری ایالات متحده بر دلار تاثیر می گذارد

انتظارات برای کاهش نرخ در فدرال رزرو افزایش یافته است زیرا فشارهای بانکی شرایط وام دهی ایالات متحده را سخت تر می کند. این می تواند منجر به رکود اقتصادی شود. بحران بانکی فشار را از فدرال رزرو برای افزایش بیشتر نرخ بهره می برد و به آن اجازه می دهد در آینده به کاهش نرخ بهره برای تقویت اقتصاد فکر کند.

تاثیر بر فارکس

اخبار استرس بخش بانکی در ایالات متحده و انتظارات ناشی از آن برای کاهش نرخ در فدرال رزرو بر بازار فارکس تأثیر گذاشته است. پوند در برابر دلار و بیشتر همتایان آن افزایش یافته است و آن را به بهترین ارز در سال 2023 تبدیل کرده است. تحلیلگران به سرمایه گذاران توصیه می کنند که از قرار گرفتن در معرض دلار خود محافظت کنند و از دلار استرالیا، ین و طلا حمایت کنند. نرخ مبادله پوند/دلار آمریکا پیش از انتشار داده‌های اشتغال در ایالات متحده به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. یک گزارش نرم‌تر از حد انتظار می‌تواند دلار را تحت فشار نگه دارد، در حالی که اعداد بهتر از حد انتظار می‌تواند نشان دهنده مقاومت دلار باشد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}