افزایش تقاضای طلا در آستانه افزایش مورد انتظار FED

افزایش تقاضای طلا در آستانه افزایش مورد انتظار FED

در آستانه افزایش مورد انتظار FED، تقاضای طلا با کاهش سرعت اقتصاد ایالات متحده افزایش می یابد. در نوامبر سال 2022، قیمت طلا به دلیل سیگنال‌های غیرقانونی فدرال رزرو افزایش قابل توجهی داشت، اما در فوریه 2023 با احیای اقتصاد کاهش یافت. در حال حاضر، تقاضا برای طلا در حال افزایش است و فدرال رزرو در حال آماده شدن برای افزایش ۲۵ واحدی در ثانیه در بحبوحه کندی اقتصاد است.

ترس های بانکی منجر به افزایش قیمت طلا و ین می شود

پس از چند هفته مبادله حدود 2000 دلار، طلا با بازگشت ترس های بانکی دوباره احیا کرد. سهام برخی از بانک ها تقریباً 30 درصد سقوط کرد که منجر به ایجاد پناهگاه های امنی مانند طلا و ین افزایش یافت.

داده‌های کمتر از حد انتظار JOLTS ، دلار را پایین می‌آورد

پس از انتشار داده های کمتر از حد انتظار JOLTS، دلار کاهش یافت. در حالی که این رقم به پایین ترین حد خود در دو سال اخیر رسیده است، اما همچنان بالاتر از سطح قبل از کووید است.

انتظار می رود نشست FOMC نرخ ها را 0.25٪ افزایش دهد

نشست FOMC قرار است نرخ ها را 0.25 درصد افزایش دهد و به محدوده 5.00 درصد تا 5.25 درصد برساند. در جلسه قبلی، نمودار نقطه ای فدرال رزرو نرخ نهایی را 5.11 درصد پیش بینی کرد.

طلا در نمودار H4 به بالای 100 SMA می شکند

در نمودار H4، طلا به مدت دو هفته بین 100 SMA و 200 SMA معامله می‌شد و سپس به بالاتر از قیمت قبلی در 2020 دلار رسید. این شکست می تواند به رکوردهای بالاتری در صورت افزایش پیش بینی شده FED منجر شود. معامله گران به دنبال کاهش قیمت برای باز کردن سیگنال خرید طلا هستند.

تاثیر طلا بر بازار فارکس

نوسانات قیمت طلا تاثیر قابل توجهی بر بازار ارز دارد. با افزایش ارزش طلا، معامله گران فارکس ممکن است ارزهای دارای پشتوانه طلا مانند فرانک سوئیس (CHF) و ین ژاپن (JPY) را انتخاب کنند. به‌علاوه، قیمت‌های بالاتر طلا معمولاً با کاهش دلار آمریکا همراه است که می‌تواند منجر به کاهش جفت ارزهایی مانند USD/JPY شود. همانطور که جلسه FOMC برگزار می شود، معامله گران فارکس قیمت طلا را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت، تاثیر آن را بر جفت ارزها تجزیه و تحلیل می کنند و استراتژی های خود را بر این اساس تنظیم می کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}