قیمت طلا به دلیل تقویت ارزش دلار کاهش یافته است

قیمت طلا به دلیل تقویت ارزش دلار کاهش یافته است

قیمت طلا به دلیل تقویت ارزش دلار آمریکا که پیش از انتشار آمار تورم آمریکا پیش بینی می شد، کاهش یافته است. با این حال، نگرانی ها در مورد اقتصاد طلا را برای دومین افزایش ماهانه متوالی در مسیر نگه داشته است. در زمان نگارش این مقاله، طلا با 3.245 دلار کاهش یا 0.16- درصد با 1983.74 دلار معامله می شود.

قیمت طلا تحت حمایت تجارت امن

علیرغم احتمال افزایش مجدد نرخ بهره، طلا در ماه جاری توسط کاهش ارزش دلار و "تجارت امن" ناشی از ترس از رکود اقتصادی و تلاطم مداوم در بخش بانکداری آمریکا حمایت شده است. بدتر شدن ناگهانی بحران بخش بانکی می تواند باعث هجوم به پناهگاه های امن شود که احتمالاً قیمت طلا را فراتر از رکوردهای قبلی افزایش می دهد.

کاهش ماهانه دلار، طلا را مقرون به صرفه می کند

دلار در این روز افزایش یافت، اما به سمت کاهش ماهانه پیش می رود که این امر طلا را برای خریداران خارجی مقرون به صرفه تر می کند. سرمایه‌گذاران اکنون بر روی داده‌های اصلی شاخص هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده برای ماه مارس متمرکز شده‌اند که در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ قرار دارد.

سرمایه گذاران طلا امیدوار به توقف افزایش نرخ هستند

انتظار می رود فدرال رزرو ایالات متحده در تاریخ 2 تا 3 مه نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد که این امر جذابیت شمش های با بازده صفر را کاهش می دهد. سرمایه گذاران طلا امیدوارند که فدرال رزرو به پایان این چرخه فعلی افزایش نرخ نزدیک شود.

معاملات طلا در بحبوحه ابهام پایدار است

اگر فدرال رزرو به چرخه فعلی افزایش نرخ پایان دهد، طلا از حمایت کافی برخوردار است تا بتواند در آینده قابل پیش بینی در سطح بالای 1900 دلار معامله شود، در حالی که نشانه هایی از افزایش بیشتر مورد نیاز ممکن است آن را به سمت 1900 دلار کاهش دهد. علاوه بر این، تحولات مربوط به سقف بدهی ایالات متحده نیز تحت نظارت است.

معامله گران فارکس به دقت تغییرات قیمت طلا را زیر نظر دارند زیرا می توانند بر ارزش ارزها تأثیر بگذارند. ضعیف تر شدن دلار آمریکا، همراه با عدم اطمینان در مورد اقتصاد ایالات متحده، می تواند سرمایه گذاران را به دنبال دارایی های امن مانند طلا سوق دهد که می تواند تقاضا را افزایش دهد و قیمت ها را افزایش دهد. در مقابل، دلار قوی‌تر می‌تواند طلا را برای خریداران خارجی گران‌تر کند و تقاضا را کاهش دهد و منجر به کاهش قیمت‌ها شود. معامله‌گران فارکس می‌توانند با سرمایه‌گذاری در طلا یا جفت‌های فارکس که ارتباط نزدیکی با قیمت طلا دارند، مانند USD/XAU یا AUD/XAU، از این حرکت‌ها استفاده کنند. همچنین می توان از تحلیل تکنیکال برای شناسایی روندها و نقاط ورود و خروج احتمالی در معاملات طلا استفاده کرد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}