متاتریدر ابزاری برای معاملات فارکس

 

اگر شما جزو علاقه‌مندان به بازارهای مالی فارکس باشید، احتمالاً تا به الان نام فارکس را شنیده‌‍اید. فارکس یک بازار مالی بین‌المللی است که در آن ارزهای مختلف به صورت آنلاین مبادله می‌شوند. روزانه معامله‌گران بسیاری از این بازار استفاده می‌کنند و گردش مالی روزانه این بازار بسیار بالا است. در صورتی‌که بتوان علم لازم برای ورود به این بازار را کسب کرد، این بازار یک بازار بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

سالانه مردم زیادی پول‌های خود را در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند. اما برای ورود به بازار فارکس قبل ازهر اقدامی، باید به یادگیری شیوه معامله در این بازار پرداخت. در صورتی‌که شما بتوانید یک یادگیری مناسب از این بازار داشته باشید، می‌توانید با استفاده از سرمایه خود سودهای خوبی کسب کنید. اما در صورت آموزش نامناسب و استفاده از ابزارهای نامناسب بازار فارکس می‌تواند ضررهای مالی زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد.امروز برای ورود به بازار فارکس، ابزارها و آموزش‌های مختلفی پدید آمده‌اند که شما با استفاده از این آموزش‌ها و ابزارها می‌توانید به بازار فارکس وارد شوید و معامله در این بازار نیز یاد بگیرید.

یکی از ابزارهایی که امروزه در این بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد، متاتریدرنام دارد. متاتریدر ابزاری است که امروز معامله‌گران زیادی از آن استفاده می‌کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی متاتریدر بپردازیم. اگر شما نیز جزو علاقه‌مندان به بازار فارکس هستید، مطالب مربوط به متاتریدر می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

 

آشنایی با بازار فارکس در متاتریدر

متاتریدر ابزاری است که شما با استفاده از آن می‌توانید معاملات خود در بازار فارکس را انجام دهید. این ابزار ابزاری کمکی برای مدریت سرمایه و انجام معاملات در بازار فارکس است. پس لازم است که قبل ‌از معرفی و بررسی ویژگی‌های مختلف متاتریدر با بازار فارکس نیز تا حدی آشنا شویم. آشنایی با بازار فارکس، به شما این امکان را می‌دهد که بهتر بتوانید با متاتریدر و ویژگی‌های آن آشنا شوید.

 بازار فارکس یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازارهای معاملاتی دنیا است که افراد زیادی از سرتاسر جهان در این بازار سرمایه‌گذاری مالی می‌کنند. شیوه کار این بازار، به این صورت است که شما یک جفت ارز معاملاتی انتخاب می‌کنید و آن‌ها را به‌ازای یکدیگر معامله می‌کنید. شما برای ورود به بازار فارکس به یک بروکر نیاز دارید. بروکر ابزاری است که با استفاده از آن دستورهای معاملاتی معامله‌گران، به بازار فارکس ابلاغ می‌شود. متاتریدر ابزاری است که به کمک بروکر می‌آید و با استفاده از متاتریدر بهتر می‌توان بروکر را مدیریت کرد.

شما برای استفاده از متاتریدر، لازم است حسابی را که در بروکر خود افتتاح کرده‌اید را مجدداً در متاتریدر لاگین کنید تا بتوانید از ابزارهای متاتریدر برای انجام معاملات استفاده کنید. استفاده از متاتریدر در بازار فارکس دارای مزایای متعددی است که در ادامه این مقاله به بررسی این مزایا نیز خواهیم پرداخت. با استفاده از این مزایا شما می‌توانید راحت تر و بهتر معاملات خود را انجام دهید.

 

جهت آشنایی بیشتر با فارکس فرم درخواست تماس را تکمیل کنید!

اندیکاتور در متاتریدر چیست؟

مفهوم دیگری که قبل ‌از معرفی و بررسی متاتریدر لازم است که با آن آشنا شوید، اندیکاتور است. اندیکاتور یکی از ابزارهایی است که در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. قسمتی از نرم‌افزار متاتریدر برای مدیریت و استفاده از اندیکاتورهای مختلف است. ب همین علت است که آشنایی با اندیکاتور باعث می‌شوید که شما بهتر می‌توانید با نرم‌افزار متاتریدر نیزآشنا شوید. اندیکاتور یک ابزار بسیار حرفه‌ای و کارآمد برای تحلیل تکنیکال بازار فارکس است.

تمامی تحلیلگران حرفه‌ای این بازار، از اندیکاتورها برای انجام معاملات خود استفاده می‌کنند. شیوه کار اندیکاتورها، به این صورت است که با استفاده از یک سری اطلاعات خام بازار فارکس و ترکیب آن‌ها با برخی از توابع ریاضی، برای شما نمودارهای کمکی را ترسیم می‌کند که شما با استفاده از این نمودارهای کمکی می‌توانید اطلاعات زیادی را درباره معاملات خود استخراج کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کنند که شما بتوانید بهترین زمان برای ورود و خروج به معاملات بازار فارکس را تشخیص دهید.

 البته باید به این مسئله توجه داشت که اندیکاتور یک ابزار صد درصدی برای تصمیم‌گیری در بازار فارکس نیست و حتما باید از سایر روش‌های تحلیل بازار و ابزارهای دیگر نیز در کنار اندیکاتور، برای تصمیم‌گیری در بازار فارکس نیز استفاده کرد. اندیکاتور تنها یک ابزار کمکی است که به شما کمک می‌کند تصمیمات بهتری در زمینه معاملات فارکس خود بگیرید. در نرم‌افزار متاتریدر قسمتی به استفاده از اندیکاتورها اختصاص یافته ‌است. شما با استفاده از این قسمت، میتوانید به ‌راحتی از اندیکاتورهای مختلف استفاده کنید. همچنین شما با استفاده از متاتریدر می‌توانید تمامی اندیکاتورهای مورد نیاز خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. و حتی می توانید اندیکاتورهای دلخواه خود را نیز بر روی متاتریدر خود نصب کنید.

متاتریدر چیست؟

در ابتدای معرفی و بررسی متاتریدر و کاربردهای آن، لازم است که به این سؤال بپردازیم که متاتریدر چیست. متاتریدر ابزاری است که با استفاده از آن معامله‌گران فارکس، راحت‌تر می‌توانند معامله کنند. متاتریدر یک نرم‌افزار است که شرکت متاکونس این نرم‌افزار را توسعه داده و در اختیار دیگران قرار داده ‌است. نرم‌افزار متاتریدر، نرم‌افزاری است که بسیاری از معامله‌گران جهان از آن استفاده می‌کنند. این نرم‌افزار نرم‌افزاری است که اطلاعات زیادی را برای کاربران به‌ صورت لحظه‌ای نمایش می‌دهد و همچنین تحلیل‌ها و اطلاعات خوبی از بازار فارکس را نیز در اختیار معامله گران قرار می‌دهد.

معامله‌گران با استفاده از متاتریدر، می‌توانند دید شفاف‌تری نسبت ‌به بازار و معاملات داشته باشند و همچنین بتوانند تغییرات بازار را بهتر درک کنند. به ‌طور مثال متاتریدر به ‌صورت لحظه‌ای قیمت‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و همچنین این امکان را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد که بتوانند از نمودارهای مختلف مربوط به فارکس استفاده کنند. همچنین متاتریدر امکان انجام معاملات و خرید و فروش ارزها را نیز در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در ادامه بررسی متاتریدر ، ویژگی‌های مختلف این نرم‌افزار مورد بررسی قرار خواهیم داد و همچنین کاربرد های مختلف آن‌ها را نیز برای شما شرح خواهیم داد.

کارگزاری فارکسر نرم افزار معاملاتی متاتریدر5 را با نام فارکسر5 به صورت انحصاری به مشتریان خود ارائه می دهد.

متاتریدر

آشنایی با مفهوم اسپرد در معاملات متاتریدر

در بازار فارکس، مفاهیمی وجود دارند که قبل ‌از ورود به معاملات معامله‌گران حتما باید با این مفاهیم آشنا شوند. مفهوم اسپرد یکی از مفاهیم بسیار مهم در انجام معاملات در بازار فارکس است. اگر بخواهیم اسپرد را به زبان ساده برای شما توضیح دهیم، اسپرد میزان سودی است که یک کارگزاری از معاملات شما برای خودش برمی‌دارد. میزان اسپرد معاملات به فاکتور‌های مختلفی وابسته است. آشنایی با این فاکتور ها باعث می‌شود که شمادر نهایت بروکر مناسب تری را برای آنجام معاملات خود انتخاب کنید.

به ‌طور مثال هر جا که حجم معاملات شما بیشتر باشد، مبلغ اسپرد نیز کمتر خواهد شد. همچنین کارگزاری‌های مختلف میزان اسپرد متفاوتی را از معامله‌گران خود دریافت می‌کنند. شما باید دنبال کارگزاری باشید که اسپرد مناسبی از شما برای انجام معاملات دریافت کند. یکی از بخش‌های متاتریدر مربوط به کنترل میزان اسپرد در معاملات است که در قسمت‌های بعدی به این قسمت از متاتریدر خواهیم پرداخت و شیوه‌ای کار کردن با آن را به شما آموزش خواهیم داد.

با استفاده از متاتریدر چه تحلیل های را می‌توان در بازار فارکس انجام داد؟

برای انجام معاملات در بازار فارکس، حتماً لازم است که معامله‌‌گران تحلیل مناسبی از وضعیت بازار داشته باشد. تحلیل در بازار فارکس به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود. اولین نوع تحلیل، تحلیل فاندامنتال است. البته این نوع تحلیل زیاد ربطی به متاتریدر ندارد و معمولاً خود کاربر به ‌تنهایی باید این تحلیل را انجام دهد. تحلیل بعدی در بازار فارکس، تحلیل تکنیکال است. این تحلیل، تحلیلی است که می‌توان با استفاده از ابزارهای موجود در متاتریدرها این تحلیل را انجام داد. تحلیل تکنیکال تحلیلی است که با استفاده از آن می‌توان زمان ورود و خروج به بازار را تعیین کرد. تحلیل تکنیکال با استفاده از یک سری اطلاعات مختلف انجام می‌شود. اطلاعاتی از قبیل قیمت و نوسانات بازار ارز، ابزارهایی برای انجام تحلیل تکنیکال هستند. برای انجام تحلیل تکنیکال، باید نمودارهای مختلفی را رسم کرد. نرم‌افزار متاتریدر ابزارهایی را در اختیار کاربران خود قرار داده‌ است که با استفاده از این ابزارها، به ‌راحتی می‌توان اقدام به رسم نمودارهای مختلف کرد. در ابزار متاتریدر، اندیکاتورهای مختلفی وجود دارد و با استفاده از این اندیکاتورها، می‌توان تحلیل‌های مناسبی از نمودار خود داشت. همچنین بخش جداگانه‌ای به نام charts نیز در متاتریدر وجود دارد که می‌توان شکل خام نمودارها را در متاتریدر کشید. در ادامه این مقاله به معرفی انواع نمودارهای مورد استفاده در بازار فارکس خواهیم پرداخت.

 

 

انواع نمودارها در متاتریدر

همان‌طور که در قسمت قبلی مقاله نیز به آن اشاره شد، برای انجام تحلیل‌های مختلف در بازار فارکس، نیاز به بررسی نمودارهای مختلفی است. نرم‌افزار متاتریدر امکانی را برای کاربران خود ایجاد کرده ‌است که کاربران می‌توانند با استفاده از این نرم‌افزار نمودارهای دلخواه خود را رسم کنند و اطلاعات مورد نیازشان را از این نمودارها استخراج کنند. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به معرفی نمودارهای مختلفی که در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرند بپردازیم. شما قبل ‌از ورود به بازار معاملات فارکس حتما باید با انواع نمودارهای مورد استفاده در این بازار آشنا باشید تا بتوانید تحلیل‌های مناسبی از این بازار را داشته باشید.

نمودارها در بازار فارکس به سه دسته مختلف تبدیل می‌شوند که هر کدام از این نمودارها دارای کارایی خاص هستند. با استفاده از تحلیل این نمودارها، شما می‌توانید یک تحلیل تکنیکال مناسب از وضعیت بازار فارکس داشته باشید. در ادامه با چهار نوع از معروف ترین نمودار‌های مربوط به بازار فارکس آشنا خواهیم شد.

 • اولین دسته از نمودارهایی که در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد، نمودارهای میله‌ای هستند. نمودارهای میله‌ای، بیشترین و کمترین نرخ ارزها در یک بازه زمانی را به شما نشان می‌دهد. شما با استفاده از این نمودار می‌توانید روند تغییرات قیمتی یک ارز را ببینید و همچنین یک پیش‌بینی مناسبی از قیمت آینده بازار ارز داشته باشید.
 • نوع بعدی نمودار که در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد، نمودار شمعی است. نمودار شمعی از لحاظ کاربردی شباهت‌های زیادی به نمودار میله‌ای دارد. اما این نمودار، از نمودار میله‌ای اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از نمودار شمعی، شما می‌توانید تحلیل مناسبی از وضعیت بازار فارکس داشته باشید. بیشتر معامله‌گران حرفه‌ای بازار فارکس برای تحلیل و بررسی قیمت‌ها از نمودار شمعی استفاده می‌کنند.
 • آخرین دسته از نمودارهایی که در بازار فارکس مورد استفاده قرار گیرد، نمودار خطی است. نمودار خطی، قیمت‌های بسته ‌شده در زمان‌های مختلف در بازار فارکس را در اختیار شما قرار می‌دهد. این نمودار دارای ظاهر بسیار ساده است. ظاهر ساده این نمودار، باعث شده است که تمامی معامله‌گران به‌ راحتی بتوانند از این نمودار استفاده کنند. وصل کردن نمودارهای خطی بازار فارکس، به یکدیگر می‌تواند نتایج جالبی را برای معامله‌گران پدید آورد. نمودار خطی نموداری است که معمولاً تمامی معامله‌گران فارکس برای روند تغییرات قیمتی ارزها از آن استفاده می‌کنند.
 • نمودار رنکو یکی دیگر از انواع نمودارهایی است که در بخش نمودار‌های متاتریدر می‌توانید مشاهده کنید. نمودار رنکو نموداری است که بسیاری از معامله‌گران، برای تحلیل بازار ازین نمودار استفاده میکنند. نمودار رنکو تغییرات قیمت در بازار فارکس نشان می‌دهد. نمودار رنکو به این منظور طراحی ‌شده است که تغییرات قیمت را به ‌صورت کلی نشان دهد و در معامله‌گران را درگیر جزئیات نکند. با استفاده از نمودار رنکو، می‌توان مسیر کلی تغییرات قیمت ارزها را مورد بررسی قرار داد.

معاملات فارکس

این چهار نمودار که در این قسمت از مقاله معرفی‌شده، معروف‌ترین کاربردی‌ترین نمودارها در تحلیل بازار فارکس هستند. نرم‌افزار متاتریدر، امروز امکانی را فراهم کرده ‌است که با استفاده از آن، به‌راحتی می‌توان این نمودارها را رسم کرد و با استفاده از این نمودار‌ها تحلیل‌های مختلفی از بازار فارکس داشت.

استفاده از نرم افزار متاتریدر دارای چه مزایای برای معامله‌گران است؟

استفاده از نرم‌افزار متاتریدر، دارای مزایای متعددی است که همین مزایا باعث می‌شود بسیاری از معامله‌گران بازار فارکس به سمت استفاده از این نرم‌افزار سوق پیدا کنند. در ادامه‌ی این قسمت از مقاله معرفی متاتریدر به بررسی مزایای مختلف این نرم‌افزار می‌پردازیم.

 • اولین مزیت استفاده از متاتریدر، دانلود و نصب راحت این نرم‌افزار است. شما به‌ راحتی می‌توانید این نرم‌افزار از اینترنت دانلود کنید و بر روی سیستم‌های خود نصب کنید.
 • مزیت بعدی استفاده از این نرم‌افزار قابلیت‌های تجاری زیادی است که متاتریدر در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. به ‌طور مثال یکی از بهترین قابلیت‌های این نرم‌افزار پیگیری راحت نوسانات ارزهای مختلف در بازار فارکس است.
 • مزیت بعدی استفاده از متاتریدر، انجام اتوماتیکی معاملات است که کاربران با استفاده از این ویژگی می‌توانند کار انجام معاملات مختلف را برای خود بسیار راحت‌تر کنند.
 • نکته بعدی که استفاده از این نرم‌افزار بسیار راحت و دل‌چسب می‌کند، تنظیمات بسیار راحت این نرم‌افزار است. به ‌طوری‌که کاربران مبتدی نیز به‌ راحتی می‌توانند تنظیمات دلخواه خود و بر روی متاتریدر اعمال کنند. 
 • آخرین امکانی که نرم‌افزار متاتریدر در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، امکان بازدید از معاملات قبلی است. شما با استفاده از مشاهده معاملات قبلی خود می‌توانید به بسیاری از نقاط ضعف و نقاط قوت خود در زمینه انجام معاملات فارکس پی ببرید.

 

مزایای استفاده از متاتریدر در بازار فارکس

نرم‌افزار متاتریدر به‌ علت ویژگی‌هایی که دارد دارای مزایای مختلفی برای کاربران است. مهم‌ترین مزیت استفاده از این نرم‌افزار برای کاربران، این است که کار انجام معامله را برای آن‌ها راحت‌تر میکند. اما استفاده از متاتریدر علاوه ‌بر راحت‌تر کردن معاملات، دارای مزایای دیگری برای تحلیل بازار فارکس نیز است. در این قسمت می‌خواهیم به بررسی این مزایا نیز بپردازیم.

اولین مزیت متاتریدر در بازار فارکس، این است که می‌توان با استفاده از آن، دستورات معاملاتی مختلف را مشخص کرد و با مشخص کردن دستورهای معاملاتی شما راحت‌تر و بهتر می‌توانید معامله کنید. همچنین شما با استفاده از متاتریدر می‌توانید حد سود وضرر خود را نیز مشخص کنید. مشخص کردن حد سود و ضرر، به شما در  مدیریت سرمایه تان کمک می‌کند.

مزیت بعدی استفاده از متاتریدر در بازار فارکس، استفاده از اندیکاتورهای مختلف است. اندیکاتورها می‌توانند به شما کمک کنند که تحلیل‌های حرفه‌ای‌تر و مناسب‌تری را از بازار داشته باشید. همچنین این اندیکاتورها، در داشتن یک تحلیل تکنیکال مناسب نیز به شما کمک می‌کنند.

مزیت بعدی استفاده از متاتریدر در بازار فارکس، این است که شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای موجود در متاتریدر معاملات قبلی خود را مشاهده کنید. مشاهده این معاملات، به شما کمک می‌کند که بتوانید یادگیری بهتری از بازار فارکس داشته باشید. همچنین شما می‌توانید اشتباهات معاملاتی خود را مشخص کنید و با بررسی اشتباهاتتان به یک معامله‌گر حرفه‌ای در این بازار تبدیل شوید. 

مزیت دیگری که این نرم‌افزار در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، ارائه نمودارهای مختلف است. متاتریدر دارای قسمتی است که شما می‌توانید انواع نمودارهایی که با استفاده از دیتاهای موجود در بازار رسم شده‌اند را مشاهده کنید. این نمودارها نیز برای انجام تحلیل تکنیکال بسیار مؤثر هستند.

 

اشنایی با متاتریدر5

متاتریدر 5 یکی از بروزترین و کاربردی‌ترین نسخه‌های متاتریدر است که به بازار فارکس معرفی ‌شده است. این نسخه متاتریدر دارای کاربران زیادی است و در نزد معامله‌گران بسیار محبوب است.

 

آشنایی با ویژگی های جدیدترین ورژن نرم‌افزار متاتریدر5

آخرین ورژن نرم‌افزار متاتریدر که به بازار فارکس معرفی ‌شده است، متاتریدر 5 است. این نرم‌افزار به نسبت متاتریدر 4، دارای تغییراتی بوده است. این ورژن از متاتریدر دارای ویژگی‌هایی است که با استفاده از این ویژگی‌ها می‌توان بهتر و راحت‌تر از قبل بازار فارکس را رصد کرد. اولین ویژگی مثبت این ورژن از متاتریدر، این است که می‌تواند عمق بازار را به شما نشان دهد. شما با بررسی عمق بازار فارکس، می‌توانید تحلیل‌های بهتری را از وضعیت بازار داشته باشید. همچنین این ورژن از نرم‌افزار، دارای چند زبان مختلف است و شما می‌توانید تنظیمات متاتریدر خود را بر روی زبان دلخواهتان بگذارید.

همچنین این نرم‌افزار ویژگی‌هایی را در اختیار کاربران خود قرار داده ‌است که با استفاده از این ویژگی‌ها کاربران می‌توانند استراتژی‌های معاملاتی مختلفی را داشته باشند. این نرم‌افزار فضای تست مجازی قدرتمندی را نیز در اختیار کاربران خود قرار داده ‌است. شما با استفاده از متاتریدر 5، می‌توانید به پایگاه‌های رایگان مختلفی دسترسی داشته باشید و با استفاده از این پایگاه‌ها، تحلیل‌های مؤثری از بازار فارکس داشته باشید. همچنین شما با استفاده از آخرین ورژن نرم‌افزار متاتریدر، می‌توانید به نقدینگی سهام‌های خود دسترسی پیدا کنید و با استفاده از این نرم‌افزار هر زمان که خواستید اقدام به نقد کردن سهام‌های خود در بازار فارکس کنید.

متاتریدر 5 دارای مزایای متعددی است که این مزایا باعث شده‌ است که کاربران زیادی در سرتاسر جهان از این ابزار استفاده کنند.

 

چگونه متاتریدر بر روی سیستم خود نصب کنیم؟

در این قسمت از معرفی متاتریدر و بررسی ویژگی‌های مختلف آن، می‌خواهیم به شیوه نصب این نرم‌افزار بپردازیم. همان‌طور که در قسمت قبل نیز به آن اشاره شد، نصب این نرم‌افزار بسیار راحت است و شما به‌ تنهایی می‌توانید این نرم‌افزار برروی سیستم خود نصب کنید. برای نصب این نرم‌افزار، باید چند مرحله مختلف را بگذرانید که در ادامه این مراحل را به ‌صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد. قبل ‌از نصب متاتریدر، شما باید یک بروکر مناسب را انتخاب کرده باشید و در آن ثبت‌نام کنید.

 • در اولین مرحله نصب متاتریدر، لازم است که شما در ابتدا وارد اکانت خود در یک بروکر مانند کارگزاری فارکسر شوید.
 • سپس متناسب با پلتفرمی که حساب شما را پشتیبانی می‌کند یکی از نسخه‌های متاتریدر 5 را انتخاب کنید و سپس آن را دانلود کنید.
 • پس ‌از دانلود بسته متاتریدر، لازم است که نرم‌افزار را بر روی سیستم خود اجرا کنید. پس ‌از اجرای این نرم‌افزار چند مرحله ساده را بگذرانید و با انتخاب گزینه next به مراحل بعدی بروید. (این مراحل هیچ‌گونه نکته خاصی ندارد و تنها شما باید با فشار دادن گزینه next  نرم‌افزار برروی سیستم خود نصب کنید)
 • پس ‌از این ‌که نرم‌افزار به ‌صورت کامل بر روی سیستم شما نصب شد، لازم است که با استفاده از حسابی که قبلاً در کارگزاری فارکسر افتتاح کرده بودید، به نرم‌افزار متاتریدر لاگین کنید.
 • پس ‌از انجام دادن این مراحل، اگر به شما به ‌درستی تمامی این مراحل را انجام داده باشید نرم‌افزار بر روی سیستم شما به‌ درستی نصب می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار متاتریدر، اقدام به ثبت معاملات مختلف کنید.

 

 

آموزش رایگان فارکس

آشنایی با قسمت‌های مختلف اخرین نسخه نرم‌افزار متاتریدر

نرم‌افزار متاتریدر از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌ شده که هرکدوم از این قسمت‌ها کار خاصی را در این نرم‌افزار انجام می‌دهند. شما قبل ‌از اینکه بخواهید اقدام به کار با نرم‌افزار متاتریدر کنید، لازم است که با قسمت‌های مختلف آن آشنا شوید. آشنایی با قسمت‌های مختلف این نرم‌افزار، باعث می‌شود که شما بتوانید بهتر و روان‌تر با این نرم‌افزار کار کنید. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به بررسی قسمت‌های مختلف آخرین ورژن معرفی ‌شده این نرم‌افزار یعنی متاتریدر 5 بپردازیم. البته متاتریدر 5دارای شباهت‌های زیادی با متاتریدر 4 است. یعنی اگر شما هنوز هم از نسخه چهار این نرم‌افزار استفاده کنید، این آموزش می‌تواند برای شما مفید باشد.

 • File: اولین قسمت از نرم‌افزار متاتریدر 5 که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، قسمت فایل در این نرم‌افزار است. قسمت فایل خود از چندین بخش مختلف تشکیل‌ شده است که هرکدام از این بخش‌ها وظیفه خاصی را در این نرم‌افزار دارند. اولین قسمت بخشی فایل، قسمت new chart است.  شما با استفاده از این قسمت می‌توانید نمودارهای مربوط به ارزهای موجود در بازار فارکس را مشاهده کنید. قسمت بعدی‌ای که در این بخش می‌توانید از آن استفاده کنید، قسمت  open deleted است. با استفاده از این قسمت می‌توانید نمودارهای مختلفی را که قبلاً مشاهده کرده‌اید و بسته‌اید را مجدداً بررسی کنید. آخرین قسمت نیز قسمت پروفایل است که شما با استفاده از این قسمت می‌توانید یک پروفایل برای خود بسازید و اطلاعات تحلیلی مختلف خود را در این قسمت ایجاد کنید.
 • Charts: قسمت بعدی از نرم‌افزار متاتریدر، قسمت charts است. شما در این قسمت می‌توان عمق بازار فارکس را مورد بررسی قرار دهید. این قسمت نیز همانند سایر قسمت‌های متاتریدر دارای زیر بخش‌های مختلفی است که هر کدام از این زیربخش‌ها دارای کارایی متفاوت است. اولین قسمت از این بخش Depth of market است که شما می‌توانید با استفاده از آن عمق معاملات بازار را مورد بررسی قرار دهید. قسمت بعدی، Indicator list نام دارد. شما با استفاده از این قسمت، می‌توانید اندیکاتورهای مختلف را بررسی کنید و هر کدام را که نیاز ندارید از نمودار خود حذف کنید. قسمت بعدی این بخش، object نام دارد. شما با استفاده از این قسمت می‌توانید از ابزارهای مختلفی برای تحلیل نمودارها استفاده کنید. همچنین می‌توانید ابزارهایی که به نظرتان زیادی است را نیز حذف کنید.
 • View: نرم‌افزار متاتریدر از قسمتدیگری به نام  view تشکیل‌ شده است در این قسمت شما می‌توانید زبان متاتریدر را به زبان دلخواه خود تغییر دهید. همچنین در این قسمت می‌توانید نمودار مورد نظر خود را برای یک ارز نیز انتخاب کنید.
 • Insert: قسمت بعدی نرم‌افزار متاتریدر که در این قسمت می‌خواهیم به معرفی آن بپردازیم، قسمت insert نام دارد. با استفاده از این بخش شما می‌توانید تمامی ابزارهایی که برای تحلیل نمودارهای مختلف نیاز دارید را انتخاب کنید. همچنین در این قسمت اندیکاتورهای مختلف نیز نمایش داده می‌شوند و شما متناسب با نیازهایتان می‌توانید یک اندیکاتور خاص را انتخاب کنید.
 • :tools قسمت بعدی از نرم‌افزار متاتریدر، tools نام دارد. همان‌طور که از نام این قسمت نیز پیداست، شما می‌توانید ابزار های مورد نظرتان را از این قسمت انتخاب کنید. در بخشی tools، قسمتی به نام New order وجود دارد که شما می‌توانید تنظیمات معامله جدیدتان را در این قسمت ایجاد کنید. همچنین قسمتی به نام volume نیز در این  بخش وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید حجم معاملات خود را تعیین کنید. همچنین در این قسمت می‌توانید حد ضرر و حد سود خود را نیز مشخص کنید و خرید و فروش ‌های جدید خود را نیز ثبت کنید.
 • :Windows آخرین قسمت از نرم‌افزار متاتریدر که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم، بخش windows است. با استفاده از این بخش شما می‌توانید نمودارهای مختلفی که مورد نظرتان هستند را در یک صفحه مورد بررسی قرار دهید. همچنین شما می‌توانید نمودارهایی که مربوط به یک بازه زمانی خاص نیز هستند را در این قسمت بررسی کنید.  به طور مثال می‌توانید نمودار روند تغییرات قیمت دلار در یک بازه یک هفته‌ای را ببینید و بررسی کنید.

 

تحلیل تکنیکال با استفاده از متاتریدر

تحلیل تکنیکال یکی از انواع تحلیل‌های بسیار مؤثر در بازار فارکس است. معامله‌گری که بتواند یک تحلیل تکنیکال مناسب از بازار داشته باشد، می‌تواند به کمک این تحلیل معاملات بهتری را در بازار داشته باشد. امروز برای انجام تحلیل تکنیکال، ابزارهای مختلفی به ‌وجود آمدهاند که هر کدام از این ابزارها دارای کارایی‌های متفاوتی هستند. یکی از ابزارهایی که امروزه با استفاده از آن می‌توان تحلیل تکنیکال برای سرمایه انجام داد، متاتریدر است. تحلیل تکنیکال، تحلیلی است که با استفاده از آن می‌توان روند تغییرات قیمت‌ها در بازار سرمایه را پیش‌بینی کرد.

 همچنین این تحلیل اطلاعات مناسبی از زمان خروج و ورود مناسب به بازار فارکس را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. برای انجام تحلیل تکنیکال، به دیتاهای مختلفی همچون قیمت ارز، نوسانات آن،ارزش معاملات و مواردی از این قبیل نیاز است. برای انجام تحلیل تکنیکال، شما باید بتوانید این اطلاعات را به نمودار تبدیل کنید و با استفاده از تحلیل این نمودارها، تحلیل تکنیکال بازار سرمایه را انجام دهید. متاتریدر، امروزه امکانی را فراهم کرد است که انواع و اقسام نمودارها را با استفاده از اطلاعات بازار برای شما رسم می‌کنید. شما با استفاده از نمودارهای موجود در متاتریدر، می‌توانید اطلاعات زیادی را در مورد تغییرات قیمت در بازار کسب کنید.

همچنین متاتریدر دارای اندیکاتورهای مختلفی نیز است که با استفاده از این اندیکاتورها، می‌توان اطلاعات زیادی از بازار سرمایه به دست آورد. برای کسانی که می‌خواهند تحلیلی تکنیکال برای بازار سرمایه انجام دهند، یادگیری کار با متاتریدر، می‌تواند بسیار مفید باشد.

رمزارزها در متاتریدر

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی مقاله نیز به آن اشاره شد، بازار فارکس بر پایه مبادله ارزهای مختلف است و مشتریان از تفاوت قیمت این ارزها در بازار سود می‌کنند، رمزهای دیجیتال نیز جزو ارزهایی هستند که در بازار فارکس معامله می‌شوند. در چند سال اخیر که رمزهای دیجیتال در بین مردم محبوب‌تر شده‌اند، جای خود را در بازار مالی فارکس نیز باز کرده‌اند.  رمزهای دیجیتال در چند سال اخیر سود بسیار زیادی را برای سرمایه‌گذاران فارکس پدید آورده‌اند.

به دلیل محبوبیت این رمز ارزها در چند سال اخیر، امروزه سرمایه‌گذاران زیادی به سمت استفاده از ارزهای دیجیتال آمده‌اند. به‌ علت محبوبیت این ارزها در بین مردم، متاتریدر نیز از خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال و معاملات آن‌ها پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از متاتریدر معاملتی مبنی ‌بر ارزهای دیجیتال انجام دهید. همچنین متاتریدر مانند سایر ارزها، انواع نمودارها و اندیکاتورهای مختلف را نیز برای تحلیل بازار این ارزها در اختیار معامله‌گران خود قرار می‌دهد. بسیاری از رمز ارزها همانند بیت کوین، لایت کوین، اتر، پیل و ... را می‌توان از طریق متاتریدر در بازار فارکس معامله کرد.

بازار فارکس

چگونه در متاتریدر پروفایل بسازیم؟

پس ‌از اینکه شما متاتریدر را بر روی سیستم خود نصب کردید، لازم است که برای خود در این نرم‌افزار یک پروفایل بسازید. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به شیوه‌ ساخته یک پروفایل در متاتریدر بپردازیم. ساخت پروفایل، این امکان را به شما می‌دهد که بهتر و راحت‌تر بتوانید سهام‌های خود را مدیریت کنید و همچنین بتوانید تحلیل بهتر و مناسب‌تری از بازار داشته باشید. همچنین داشتن یک پروفایل مناسب، این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که بتوانید اطلاعات مورد نظر خودتان را به‌ صورت کاملاً طبقه ‌بندی ‌شده در پروفایل تان ذخیره کنید.

 همچنین متاتریدر دارای این امکان هست که اطلاعات موجود در پروفایل تان را دائماً آپدیت کند. برای تنظیم نمودار متاتریدر، لازم است که شما در ابتدا به قسمت فایل در این نرم‌افزار بروید. سپس شما از این قسمت می‌توانید بر روی گزینه پروفایل کلیک کنید و اطلاعات مربوط به خودتان را در این قسمت وارد کنید. پروفایل شما دارای قسمت‌های مختلفی است که شما می‌توانید از این قسمت‌ها برای مدیریت سرمایه خود استفاده کنید.

چگونه با استفاده از متاتریدر معامله کنیم؟

بعد از آشنایی با ویژگی‌های مختلف نرم‌افزار متاتریدر و آشنایی با مزایای آن، احتمالاً این سوال برای شما پیش می‌آید که چگونه می‌توان با استفاده از این نرم‌افزار در بازار فارکس معامله کرد. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به شیوه معامله با متاتریدر بپردازیم. برای معامله کردن با نرم‌افزار متاتریدر، لازم است که در ابتدا وارد این نرم‌افزار شوید و سپس از منو گزینه order را انتخاب کنید.

در این قسمت شما می‌توانید معاملات مختلف خود را ثبت کنید. پس ‌از این‌که شما این قسمت را انتخاب کردید از زیربخش‌های order، باید قسمت new order را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این قسمت، شما می‌توانید حجم معاملات و شیوه معاملات خود را در این قسمت وارد کنید. پس ‌از وارد کردن این اطلاعات معاملات شما به ‌صورت خودکار ثبت می‌شود. همچنین شما در هنگام ثبت معاملات می‌توانید هم‌زمان نمودارهای مختلف مربوط به معادلات خود را نیز چک کنید و بهترین معامله‌ی ممکن را ثبت کنید.

 

چگونه میزان سرمایه خود را در متاتریدر ببینیم؟

یکی از قسمت‌های که متاتریدر برای کاربران خود طراحی کرده ‌است، قسمتی است که شما با استفاده از آن می‌توانید میزان سرمایه‌تان را در حساب بروکر خود مشاهده کنید. شما برای مشاهده‌ی سرمایه‌تان در متاتریدر، لازم است که اول وارد پنجره‌ی Market Watch در قسمت سمت چپ صفحه شوید. پس ‌از این‌که وارد این قسمت شدید لازم است که حساب‌های موجود در بروکرتان را مشاهده کنید. شما باید بر روی حساب مورد نظرتان کلیک کنید تا بتوانید دارایی‌هاتان را در حساب بروکرتان مشاهده کنید .

 

چگونه با استفاده از متاتریدر حد ضرر و حد سود مشخص کنیم؟

یکی از مزایای استفاده از متاتریدر، مشخص کردن میزان حد سود و ضرر است. این ویژگی بستری ایمن برای شما ایجاد می‌کند که راحت‌تر و بهتر بتوانید سرمایه خود را مدیریت کنید. مشخص کردن میزان حد سود و حد ضرر در متاتریدر برای معامله‌گران تازه‌کار که در این امر ضعیف هستند، بسیار مناسب است و از ضرر کردن و در معاملات مختلف جلوگیری می‌کند. برای اینکه شما بتوانید حد سود و ضرر تان و در متاتریدر ثبت کنید، لازم است که ابتدا وارد نرم‌افزار متاتریدر خود شوید.

سپس از قسمت بالایی نوار ابزار گزینه new order را انتخاب ‌کنید. بعد از انتخاب این گزینه، فیلدهای حد ضرر و حد سود را انتخاب می‌کنید (آخرین ورژن نرم‌افزار متا س ری، این امکان را برای شما به وجود آورده‌است که با استفاده از زبان فارسی معاملات خود را انجام دهید). پس‌از انتخاب فیلدهای حد سود و حد ضرر میزان حد سود حد ضرر خود را مشخص کنید پس ‌از مشخص کردن این مقدارها گزینه buy by market را فشار دهید.  پس از انجام این مراحل حد سود و ضرر شما مشخص می‌شود.

 

چگونه به اندیکاتور های مختلف را به متاتریدر اضافه کنیم؟

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در تحلیل معاملات، استفاده از اندیکاتورهای مختلف برای تحلیل نمودارهای مختلف است. امروز اندیکاتورهای متعددی به‌ وجودآمده که هر کدام می‌توانند به‌ نحوی نمودارهای مربوط به بازار فارکس را تحلیل کند و اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار معامله‌گران قرار دهند. استفاده از اندیکاتورهای مختلف، برای انجام تحلیل تکنیکال نیز بسیار مفید و مؤثر است. متاتریدر دارای قسمتی است که می‌توان با استفاده از آن اندیکاتورهای مختلف را به نرم‌افزار اضافه کرد. شما برای اضافه کردن اندیکاتورهای مختلف به نرم‌افزار متاتریدر باید چند مرحله را پشت سر بگذارید.

 در گام اول شما وارد برنامه متاتریدر خود می‌شوید. سپس اندیکاتورهای مورد نظر خود را از پنجره‌ی toolbox دانلود می‌کنید. پس ‌از دانلود اندیکاتورها، آن‌ها را در پوشه متاتریدر نصب می‌کنید. پس ‌از طی کردن این مراحل، شما می‌توانید از اندیکاتورها در محیط متاتریدر استفاده کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که برای اضافه کردن اندیکاتورهای مختلف، باید از متاتریدر 5 نسخه سوپریم استفاده کنید. زیرا تمامی اندیکاتور های قوی را می‌توان بر روی این نسخه نصب کرد.

 

چگونه در متاتریدر حد ضرر متحرک ایجاد کنیم؟/span>

یکی از توابعی که شما می‌توانید برای انجام معاملات بهتر در متاتریدر مشخص کنید، حد ضرر متحرک است. در ابتدا لازم است که شما را با مفهوم حد ضرر متحرک آشنا کنیم و سپس به شیوه ایجاد حد ضرر متحرک در متاتریدر بپردازیم. حد ضرر متحرک نیز حدی است که معامله‌گر برای معاملات خود می‌گذارد تا بتواند سرمایه‌اش را بهتر مدیریت کند. حد ضرر متحرک نیز  مانند حد ضرر ثابت از ضرر کردن شما جلوگیری میکند.

 اما حد ضرر متحرک به نسبت قیمت‌ها در بازار تغییر می‌کند. حد ضرر متحرک برای مدریت سرمایه، می‌تواند بسیار کارآمدتر باشد. شما قبل‌ از اینکه اقدام به تعیین حد ضرر متحرک کنید، لازم است که حتما آموزش‌های مربوط به این مسئله را در ببینید. برای مشخص کردن حد ضرر متحرک در متاتریدر، لازم نیست که شما چند مرحله مختلف را طی کنید.

 • در اولین مرحله برای ثبت حد ضرر متحرک، لازم است که کلیدهای میانبر ctrl+t را فشار دهید. تا قسمت ابزار های متاتریدر باز شود.
 • پس ‌از اینکه قسمت ابزارها باز شد، لازم است که گزینه Trade را از این قسمت انتخاب کنید و پس ‌از انتخاب این گزینه، از روی نمودار بر روی خطی که می‌خواهید حد ضررتان را بر روی آن مشخص کنید کلیک می‌کنید.
 • پس ‌از اینکه گزینه‌های مختلف پیش روی شما باز شد، از بین تمامی گزینه‌ها، گزینه trailing stop را انتخاب می‌کنید. پس ‌از این‌که مقدار استاپ خود را برای حد ضررتان را مشخص کردید آن را تایید می‌کنید. پس ‌از انجام این مراحل حد ضرر متحرک شما برای معاملات ثبت می‌شود.

 

بازه های زمانی در متاتریدر چگونه مشخص می‌شوند؟

برای کشیدن نمودارهای مختلف، لازم است که حتما بازه‌های زمانی مختلفی در نظر گرفته شود. نمودارهایی با بازه‌های زمانی متفاوت می‌تواند اطلاعات زیادی درباره وضعیت بازار به شما بدهند. ممکن است که شما گاهی برای تحلیل وضعیت بازار، نیاز داشته باشید که یک نمودار را در در بازه زمانی مختلف مورد بررسی قرار دهید. در متاتریدر شما می‌توانید نمودارهای مختلف را با بازه‌های زمانی مختلف مورد بررسی قرار دهید. نرم‌افزار متاتریدر این امکان را برای شما قرار می‌دهد که به‌ صورت کاملاً سفارشی شده بازه‌های زمانی مورد نظرتان را ایجاد کنید.

 برای مشخص کردن بازه‌های زمانی مختلف از نمادهای خاصی استفاده می‌شود. برای نشان ‌دادن بازه زمانی دقیقه از M استفاده می‌شود. به طور مثال برای نشان‌دادن چهار دقیقه 4M نوشته می‌شود. همچنین برای مشخص کردن بازه‌ها به‌صورت ساعت، از H استفاده می‌شود. به ‌طور مثال بازه زمانی شش ساعت را به‌ صورت H6 نشان خواهیم داد. شما می‌توانید برای ایجاد بازه زمانی دلخواهتان، کلیک راست کرده و به قسمت Timeframes بروید و واحد زمانی مورد نظرتان را ایجاد کنید.

 

چگونه میزان اسپرد معاملات را در متاتریدر ببینیم؟

اسپرد در معاملات، به تفاوت قیمتی خرید و فروش ارزها گفته می‌شود. به زبان ساده‌تر اسپرد سودی است که کارگزاری‌ها از ارائه خدمات به مشتریان خود دریافت می‌کنند. شما می‌توانید میزان اسپرد معاملات مختلف خود را در متاتریدر مشاهده کنید. همچنین می‌توانید میزان اسپرد را بر روی نمودار مشاهده کنید. مشاهده میزان اسپرد در معاملات، به این دلیل مهم است که میزان سود در معاملات شما، کاملاً وابسته به اسپرد است. معامله شما زمانی وارد فاز سوددهی می‌شود که سود معامله از میزان اسپرد معامله بیشتر شده باشد.

 پس به همین علت است که مشاهده میزان اسپرد بر نمودار قیمت ارزها و معاملات شما می‌تواند دید خوبی نسبت‌ به معاملات و سود و ضررتان به شما بدهد.  برای دیدن میزان اسپرد در متاتریدر، لازم است که در ابتدا وارد بخش نمودار خرید و فروش معاملات خود شوید. پس ‌از ورود به این نمودار، لازم است که از قسمت Market Watch فیلد Difference را پیدا کنید. بعد از انتخاب این فیلد شما می‌توانید میزان اسپرد معاملات خود را مشاهده کنید.

معامله‌گران فارکس

چگونه نمودار رنکو را در متاتریدر نمایش دهیم؟

 یکی دیگر از امکاناتی که نرم‌افزار متاتریدر در اختیار کاربران خود قرار داده‌ است این است که می‌توانند نمودار رنکو مربوط به ارزهای مختلف را در متاتریدر مشاهده کنید. نمودار رنکو یکی از انواع نموداری است که در تحلیل بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً شیوه کار بقیه نمودارها به این صورت است که با استفاده از فاکتور زمان و تغییرات قیمت ارز و روند تغییرات قیمت این ارزها در بازار را مورد بررسی قرار می‌دهند. اما نمودار رنکو فاقد فاکتور زمان است و تنها با استفاده از روند تغییرات قیمت ارزهای نمودار رسم می‌شود. نمودار رنکو به ‌علت جزئیات کمتری که دارد، می‌تواند اطلاعات کلی و مناسبی را به معامله‌گران بدهد.

نمودار رنکو می‌تواند مسیر کلی تغییرات قیمت یک ارز را به ‌صورت کامل به شما نشان دهد شما می‌توانید نمودار رنکو ارزهای مورد نظرتان را در نرم‌افزار متاتریدر مشاهده کنید برای مشاهده نمودارهای رنکو و در متاتریدر، لازم است که در ابتدا اندیکاتوری به نام اندیکاتور Admiral MiniChart را به قسمت نمودارهای معاملاتی تان بیفزایید. پس ‌از این‌که این اندیکاتور را اضافه کردید، به قسمت تنظیمات این اندیکاتور بروید و نمودار رنکو را انتخاب کنید. پس ‌از انتخاب نمودار رنکو، می‌توانید تنظیمات خاص مربوط به این نمودار را نیز در همین قسمت انجام دهید. پس ‌از طی کردن این مراحل، شما باید بر روی گزینه ok کلیک کنید تا نمودار رنکو مورد نظرتان برایتان نمایش داده شود.

 

استفاده از متاتریدر بر روی گوشی‌های اندرویدی

بسیاری از معامله‌گران برای انجام معاملات از گوشی‌های تلفن‌همراه خود استفاده می‌کنند. همچنین بعلت اینکه حمل گوشی‌های تلفن‌همراه راحت نیست بسیاری از معامله‌گران در زمان سفر و یا زمان‌هایی که از کامپیوتر خود دور هستند و از گوشی‌های خود استفاده می‌کنند به‌ همین ‌علت متاتریدر نسخه اندرویدی نیز به بازار معرفی کرده است. اگر شما هم جزو معامله‌گرانی است که می‌خواهید معاملات خود را با استفاده از گوشی اندرویدی تان انجام دهید، در این قسمت می‌توانید نحوه نصب و راه‌اندازی متاتریدر پنج را بر روی گوشی‌های اندرویدی را ببینید.

 • در ابتدا برای راه‌اندازی متاتریدر 5بر روی گوشی اندرویدی تان، لازم است که برنامه متاتریدر را از گوگل پلی دریافت کنید. پس ‌از دریافت این برنامه، آن را بر روی تلفن همراهتان نصب کنید.
 • سپس وارد برنامه شوید و با استفاده از اطلاعات حساب کاربری در بروکر، وارد برنامه‌ای متاتریدر شوید.
 • بر روی قسمت بالایی سمت راست صفحه این برنامه یک علامت مثبت وجود دارد. پس‌ از اینکه بر روی این علامت مثبت کلیک کردید، لازم است که ابزارهای مورد نیازتان را برای انجام معاملات از این قسمت انتخاب کنید.
 • در قسمت بعدی، می‌توانید حد سود و حد ضررتان را نیز مشخص کنید. مشخص کردن این دو فاکتور در انجام بهتر معاملات بسیار به شما کمک خواهد کرد. پس‌از انجام این مراحل و تنظیمات، شما می‌توانید از برنامه متاتریدر پنج‌ بر روی تلفن همراهتان برای انجام معاملات مختلف در بازار فارکس استفاده کنید.  برای راه اندازی برنامه متاتریدر بر روی گوشی های آیفون نیز لازم است که همین مراحل را طی کنید.

 

 

کارگزاری فارکسر و متاتریدر

برای انجام معاملات در بازار فارکس، حتماً نیاز است که شما از یک کارگزاری استفاده کنید. امروزه در سرتاسر جهان، کارگزاری‌های مختلفی به وجود آمده‌اند که خدمات مربوط به بازار فارکس را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. تمام کارگزاری‌ها در حال رقابت با یکدیگر هستند که با ارائه خدمات مناسب، مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند. یکی از خدماتی که کارگزاری‌ها به مشتریان خود ارائه می‌کنند، ارائه نسخه‌های شخصی‌سازی شده‌ی متاتریدر است.

 کارگزاری‌ها در سرتاسر جهان، نسخه‌ای بهینه ‌شده و شخصی‌سازی شده از نرم‌افزار مزیت استفاده از این کارگزاری، این است که دیگر شما برای انجام معاملات تان، مشکلی با آی‌پی ایرانی ندارید و به ‌راحتی می‌توانید وارد بازار فارکس شوید. همچنین با استفاده از این کارگزاری، شما می‌توانید سرمایه خود را به‌ صورت ریالی به این کارگزاری وارد کنید و همچنین سرمایه خود را به‌صورت ریالی نیز دریافت کرد. همچنین کارگزاری فارکسر، نسخه‌ی بهینه‌ سازی شده‌ و شخصی‌سازی شده‌ی متاتریدر 5 را با عنوان فارکس در اختیار معامله‌گران خود قرار می‌دهد. استفاده از این نسخه، می‌تواند یک مزیت بسیار مناسب به بازار فارکس باشد.

اگر شما به‌ دنبال انتخاب یک کارگزاری مناسب برای شروع فعالیت‌هایتان در بازار فارکس هستید، کارگزاری فارکس می‌تواند یک کارگزاری بسیار مناسب برای شروع کارتان باشد. همچنین فارکسر 5 نیز می‌تواند یک نسخه بسیار مناسب از برای افراد مبتدی باشد. اگر شما کنجکاو به دریافت اطلاعات بیشتر درباره کارگزاری فارکس هستید، می‌توانید به آدرس وب www.forexer.us مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری درباره این کارگزاری کسب کنید.

 

سخن پایانی

بازار فارکس یکی از بازارهای مالی بسیار مهم در سرتاسر دنیا است که امروز مردم زیادی بخشی از سرمایه‌های خود را در این بازار سرمایه‌گذاری کرده‌اند. بازار فارکس بر پایه مبادله ارزهای مختلف با یکدیگر است. شما با مبادله ارزهای مختلف با یکدیگر، می‌توانید از تفاوت قیمت این ارزها سود کسب کنید. امروزه به ‌علت محبوبیت بازار فارکس در دنیا، ابزارهای متعددی برای مدیریت این بازار پرسود به وجود آمده است.

یکی از این ابزارها که در این مقاله به معرفی آن پرداخته، متاتریدر نام دارد. متاتریدر نرم‌افزاری است که با استفاده از آن، می‌توان به مدیریت بخش‌های مختلف بازار فارکس پرداخت. شما در ابتدا برای ورود به بازار فارکس، نیاز دارید که در یک کارگزاری مربوط به فارکس ثبت‌نام کنید. پس ‌از ثبت‌نام در یک بروکر، شما می‌توانید با اطلاعات مربوط به ثبت‌نام تان به متاتریدر وارد شوید و کارهای مربوط به معاملات خود را با استفاده از نرم افزار انجام دهید. شما با استفاده از متاتریدر، می‌توانید نمودارها، اندیکاتورها و اسپرد های معاملات خود را به ‌صورت کامل مدیریت کنید.

 برای تحلیل بازار فارکس، از دو مدل تحلیل تکنیکال و فاندامنتال استفاده می‌شود. برای تحلیل فاندامنتال، معمولاً نیاز به استفاده از متاتریدر نیست. اما برای انجام تحلیل تکنیکال، استفاده از متاتریدر کار شما را بسیار راحت‌تر از قبل می‌کند. به ‌طور مثال برای تحلیل تکنیکال فارکس، از چهار نمودار مختلف استفاده می‌کنیم. شما با استفاده از متاتریدر، می‌توانید این نرم‌افزارها را به‌ صورت کامل و جامع مشاهده کنید و نکات بسیاری را از این نمودارها استفاده کنید. امروز از دو ورژن 4 و 5 متاتریدر در بازار فارکس استفاده می‌شود. 

متاتریدر 5، به نسبت متاتریدر 4 دارای مزایای بیشتری است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که آن به نسبت متاتریدر 4 دارد، نمایش عمق معاملات برای کاربر است. اما نسخه چهار این نرم‌افزار، دارای و محیط ساده‌تری به نسبت نسخه 5 آن است. همین مسئله باعث شده ‌است که کار کردن با این نرم‌افزار برای کاربران مبتدی راحت‌تر باشد. کاربران مبتدی، ممکن است در هنگام کار کردن با نسخه 5 کمی گیج شوند و نتوانند به ‌راحتی کارهایشان را انجام دهند. همچنین نسخه‌ چهار نرم‌افزار، به نسبت نسخه پنج آن دارای محیط روان‌تری نیز است و کمتر دچار قطعی و هنگ کردن می‌شود.

بعد از اینکه شما ورژن مناسب را انتخاب کنید، لازم است که آن را بر روی سیستم خود نصب ما در این مقاله، تمامی مراحل نصب نرم‌افزار متاتریدر را به‌ صورت کامل برای شما شرح داده‌ایم. این نرم افزار محدود به نسخه‌ی کامپیوتر نیست و شما می‌توانید نسخه آی‌او اس و یا اندروید این نرم‌افزار را نیز دانلود کنید. همچنین نسخه تحت وب این نرم‌افزار نیز وجود دارد که شما می‌توانید بدون نصب کردن هیچ‌چیزی بر روی کامپیوتر و گوشی تلفن‌همراه خود، از این نرم‌افزار استفاده کنید.  استفاده از نسخه تحت وب این نرم‌افزار، مناسب افرادی است که از چندین دیوایس مختلف برای انجام معاملات استفاده می‌کنند.

 این نرم‌افزار از چندین قسمت خاص تشکیل شده‌ است که هر کدام از این قسمت‌ها، دارای کاربردی خاص هستند. اولین قسمت از این نرم‌افزار، قسمت file است که شما با استفاده از این قسمت می‌توانید تمامی گزینه‌های مربوط به متاتریدر را مشاهده کنید. قسمت chart یکی دیگر از قسمت‌های این نمودار است که می‌توانید انواع و اقسام نمودارها را در آن مشاهده کنید. در قسمت بعدی نرم‌افزار که view نام دارد، شما می‌توانید تنظیمات مختلف خود را برای این نرم‌افزار انجام دهید. در قسمت بعدی این نرم‌افزار که این inserts نام دارد، شما می‌توانید ابزارهای مورد نیاز برای تحلیل نمودارها استفاده کنید و در آخرین قسمت که tools نام دارد شما می‌توانید ابزارهایی که برای یک معامله‌ای جدید نیاز دارید را انتخاب کنید.

 امروزه رمز ارزها در بازارهای مالی بسیار محبوب شده‌اند و بسیاری از مردم به سمت استفاده از رمز ارزها رفته‌اند. در بازار مالی فارکس نیز رمز ارزها مبادله می‌شوند و بسیاری از معامله‌گران و سرمایه خود را بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید. به ‌همین‌ علت متاتریدر نیز دارای گزینه‌هایی شده‌ است که با استفاده از این گزینه‌ها، می‌توان معاملات مربوط به رمز ارزها را انجام داد.

شما در هنگامی‌که وارد این نرم‌افزار شوید، لازم است که در ابتدا یک پروفایل برای خود بسازید. در این مقاله به بررسی روند ساخت یک پروفایل پرداخته‌ایم. شما با استفاده از اطلاعات این مقاله بیرون می‌توانید یک پروفایل مناسب برای خودتان در نرم‌افزار متاتریدر بسازید. همچنین شما می‌توانید اطلاعاتی که به ‌صورت روزانه برای تحلیل بازار به آن‌ها نیاز دارید را در قسمت پروفایل وارد کنید. برنامه متاتریدر به ‌صورت خودکار این اطلاعات را برای شما آپدیت خواهد کرد. بعد از این‌که شما یک پروفایل برای خود بسازید، می‌توانید معاملات خود را در بازار فارکس شروع کنید.

 در یکی از قسمت‌های این مقاله نیز به بررسی چگونگی انجام معاملات در متاتریدر پرداخته‌ایم. شما می‌توانید انجام معاملات خود را در متاتریدر به ‌صورت خودکار انجام دهید. همچنین می‌توانید یک حد سود و حد ضرر برای خودتان در متاتریدر مشخص کنید. با استفاده از این حد سود و ضرر، می‌توانید از ضررهای هنگفت در بازار فارکس جلوگیری کنید. همچنین امکان دیگری که متاتریدر برای شما ایجاد می‌کند، استفاده از حد ضرر متحرک است. حد ضرر متحرک تا حدی شبیه به حد ضرر معمولی است اما این تابع با استفاده از تغییرات قیمت‌ها تغییر می‌کند. برای مشخص کردن حد ضرر متحرک نیز در این نرم‌افزار، ما مراحل را به ‌صورت کامل برای شما شرح داده‌ایم.

 یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از این نرم‌افزار، این است که می‌توان بازه‌های زمانی مختلف را بر روی این نرم‌افزار مشخص کند و با استفاده از این بازه‌های زمانی مختلف، نمودارهای مختلفی را رسم کرد. با استفاده از این نمودارها، شما می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی از قیمت‌ها در بازه‌های زمانی مختلف داشته باشید. بازه‌های زمانی مختلف در متاتریدرها با استفاده از حروف M معنای دقیقه و H به‌ معنای ساعت نشان داده می‌شود. مسئله بعدی کهبا استفاده از این نرم‌افزار می‌توان آن را مشخص کرد و روند تغییرات آن را مشاهده کرد، شاخص اسپرد است. به تفاوت قیمت خرید و فروش ارزها، اسپرد گفته می‌شود. شاخص اسپرد برای مشخص کردن میزان سود شما، شاخصی بسیار اساسی است. به ‌همین دلیل است که در نرم‌افزار متاتریدر، بخشی به نشان‌دادن شاخص اسپرد اختصاص داده شده ‌است.

 

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}