افزایش قیمت نفت به دنبال کاهش ذخایر نفتی در آمریکا

قیمت نفت به دلیل انتظارات ذخیره سازی و تقاضای قوی ایالات متحده افزایش یافت

قیمت نفت به دلیل انتظارات ذخیره سازی و تقاضای قوی ایالات متحده افزایش یافت (11 آوریل)، زیرا انتظارات کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و نشانه‌هایی از تقاضای قوی در بازارهای نوظهور وجود دارد. انتظار می‌رود که ایالات متحده، بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان، کاهش ذخایر نفت را تجربه کند، در حالی که تقاضا در هند، سومین مصرف‌کننده بزرگ نفت، با جهش 5 درصدی در مصرف سوخت در ماه مارس، سالم باقی مانده است. علاوه بر این، افزایش در بازارهای سهام آسیایی و همچنین تصمیم بانک‌های مرکزی برای ثابت نگه داشتن نرخ‌های بهره، احتمالاً باعث تقویت معاملات آتی نفت خام شده است.

تقاضای شدید هند قیمت نفت را افزایش داد

تقاضای بالای سوخت هند عامل مهمی در حمایت از قیمت نفت بوده است. در ماه گذشته، مصرف سوخت در هند 5 درصد افزایش یافت و به رکورد 4.83 میلیون بشکه در روز رسید و این کشور را به سومین مصرف کننده بزرگ نفت در جهان تبدیل کرد. نفت خام اورال روسیه با وجود متوسل شدن جریان تجارت جهانی نفت در پی تهاجم به اوکراین، همچنان منبع اصلی نفت این کشور است.

کاهش تولید اوپک باعث افزایش قیمت نفت می شود

پس از آنکه اوپک و متحدانش از جمله روسیه دور جدیدی از کاهش تولید را از ماه می اعلام کردند، قیمت‌های آتی نفت بیش از 5 درصد افزایش یافت. این اقدام بازار را شگفت زده کرد و از افزایش قیمت نفت طی سه هفته متوالی حمایت کرد.

داده‌های ذخایر نفت خام ایالات متحده در روز سه‌شنبه منتشر می شود

داده‌های صنعت در مورد ذخایر نفت خام آمریکا روز سه‌شنبه منتشر می‌شود و تحلیلگران کاهش متوسط ​​حدود 1.3 میلیون بشکه در هفته منتهی به 7 آوریل را تخمین می‌زنند. ایالات متحده بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت جهان است و هر افت قابل توجهی در ذخایر احتمالاً موجب تقویت قیمت‌های آتی نفت خواهد شد.

انتظارات افزایش نرخ بهره آمریکا و گزارش تورم بر نفت تاثیر می گذارد

انتظارات افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و گزارش تورم ایالات متحده بر قیمت نفت تاثیر گذاشته است. شاخص دلار آمریکا در روزهای دوشنبه و سه شنبه تحت تاثیر انتظارات افزایش نرخ بهره افزایش یافت و نفت را برای سایر دارندگان ارز گرانتر کرد. علاوه بر این، گزارش تورم که روز چهارشنبه منتشر خواهد شد، احتمالا به سرمایه گذاران کمک می کند تا مسیر کوتاه مدت نرخ بهره را بسنجند.

معامله گران فارکس قیمت نفت را برای تاثیر ارز مشاهده می کنند

معامله گران فارکس به دقت قیمت نفت را زیر نظر دارند، زیرا اغلب تأثیر قابل توجهی بر بازار ارز دارند. افزایش قیمت نفت معمولاً به نفع کشورهایی است که صادرکنندگان اصلی نفت هستند، مانند کانادا، روسیه و نروژ، که منجر به تقویت ارز می شود. برعکس، واردکنندگان نفت، مانند ژاپن و هند، ممکن است به دلیل افزایش قیمت نفت، ارز ضعیف تری را تجربه کنند. به این ترتیب، معامله گران فارکس احتمالاً به داده های موجودی انبار ایالات متحده و سایر عواملی که می توانند بر قیمت نفت تأثیر بگذارند، توجه داشته باشند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}