پیش بینی تکنیکال یورو دلار

پیش بینی تکنیکال EUR/USD: قیمت فعلی جذاب نیست

بازار فارکس بسیار پویا و دائماً در حال تحول است و عوامل مختلفی بر نرخ ارز تأثیر می گذارد. EUR/USD در چند وقت اخیر دوره‌ای از رشد متوسط ​​را تجربه کرده است و معامله‌گران تغییرات تکنیکال مهم را زیر نظر دارند. با این حال، فقدان نوسانات قابل توجه ممکن است برخی از معامله گران را وادار کند که تمرکز خود را به جفت ارزهای دیگر با روندهای قوی تر معطوف کنند.

در سه ماهه اول سال 2023، یورو در برابر دلار افزایش یافت

در سه ماهه اول سال 2023، یورو در برابر دلار افزایش یافت و به طور موقت در اوایل فوریه به بالاترین سطح خود از آوریل 2022 رسید. سقف تکنیکال اصلی که توسط اصلاح فیبوناچی 50 درصدی لغزش 2018-2022، سطح 1.1035 شناسایی شده بود، نمی توانست توسط EUR/USD پاک شود زیرا احساس خطر در بازارهای جهانی فوران کرد.

علیرغم شکست قاطعانه از مقاومت بلندمدت خط روند و فراتر رفتن از حد 200 روزه، یورو/دلار آمریکا از اواخر سال 2022 سوگیری نسبتاً مثبتی را حفظ کرده است که باعث صعودی قابل توجه شد.

فرصت پیشرفت ممکن است به زودی ایجاد شود

اگرچه اقدامات اخیر قیمت هنوز هیچ نشانه ای از یک روند قابل توجه و پایدار را نشان نمی دهد، دلیل کمی وجود دارد که فکر کنیم وضعیت در سه ماهه دوم به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد. با این حال، به نظر می رسد افزایش تدریجی یورو، حداقل در حال حاضر، محتمل ترین نتیجه باشد. فقدان نوسان در EURUSD می تواند معامله گرانی را که به دنبال روندهای قوی و پیکربندی های جذاب تر هستند وسوسه کند تا تمرکز خود را به جفت ارزهای دیگر معطوف کنند، اگرچه اگر سطوح فنی مهم به چالش کشیده شوند و سپس قاطعانه رد شوند، ممکن است احتمالات فریبنده همچنان تحقق یابد.

تغییرات تکنیکال مهم

مراقب خط روند نزولی باشید که از اوج خود در ماه مه 2021 ادامه یافته است و در عین حال بر تنظیمات صعودی تمرکز کنید اگر قیمت‌ها بتوانند از این مقاومت پویا در بالا (1.0920) عبور کنند، گاوی ها ممکن است از سال 2023 به نوسان حمله کنند. با فرض تداوم قدرت، تمرکز بر روی دسته 1.1200 و سپس به 1.1392 تغییر خواهد کرد، که 61.8% اصلاح فیب از حرکت مورد بحث قبلی است.

برای ترکیب‌های نزولی که با شکست آغاز می‌شوند، معامله‌گران باید حمایت نزدیک به 1.0630 را هدف قرار دهند. در صورت عبور از این ناحیه، EUR/USD ممکن است به سرعت به سمت 1.0515 سقوط کند. به نظر می رسد که این یک کف بسیار سست است، بنابراین ممکن است در نهایت جای خود را بدهد و راه را برای نزول به سمت میانگین متحرک ساده 200 روزه، که نزدیک به سطح 1.0350 قرار دارد، هموار کند.

 جمع بندی

معامله گران فارکس باید از تحولات اقتصادی و سیاسی جهانی مطلع باشند تا با بازار دائما در حال تحول فارکس همگام شوند. فارکس با میانگین گردش مالی روزانه 6.6 تریلیون دلار بزرگترین بازار مالی جهان است. این 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته باز است و از طریق یک شبکه جهانی غیرمتمرکز از بانک ها، موسسات مالی و معامله گران فردی فعالیت می کند. معاملات فارکس شامل خرید همزمان یک ارز و فروش ارز دیگر با هدف سود بردن از نوسانات نرخ ارز است. مانند هر بازار دیگری، معاملات فارکس خطراتی را به همراه دارد، اما با آموزش صحیح و مدیریت ریسک، معامله گران می توانند بازار را با موفقیت طی کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}