پویایی جهانی و چالش های ژئوپلیتیکی

پویایی جهانی و چالش های ژئوپلیتیکی

بخش گاز طبیعی مایع (LNG) که برای ترکیب انرژی اولیه جهانی بسیار مهم است، در سال 2024 با سفری جذاب روبرو خواهد شد. حتی با کاهش احتمالی این تنش ها، اروپا شاهد یک روند نزولی با شروع کاهش قیمت گاز است.

افزایش عرضه و پویایی بازار

در میان سرمایه‌گذاری‌های بی‌سابقه در زیرساخت‌های LNG، مصرف‌کنندگان آرامش پیدا می‌کنند زیرا ممکن است قیمت‌ها به دلیل افزایش عرضه پایین بماند. Neil Beveridge از Sanford C Bernstein & Co پیش‌بینی می‌کند که در سه سال آینده ۱۴۰ میلیون تن متریک اضافه شود که ۳۰ درصد از بازار جهانی LNG را تشکیل می‌دهد. این افزایش همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی‌های بلومبرگ NEF حاکی از افزایش 70 درصدی ظرفیت LNG تا سال 2030 است که نشان‌دهنده شروع سومین موج مهم در LNG است.

دینامیک منطقه ای و پیشتاز آسیا

به گفته واحد اطلاعات اکونومیست، آسیا به عنوان پیشرو در تقاضای LNG ظاهر می شود و بیش از 40 درصد در رشد جهانی در سال 2024 نقش داشته است. در همین حال، اروپا در یک چشم انداز اقتصادی حرکت می کند که با بادهای مخالف مانند نرخ بهره بالاتر، تورم مداوم و چالش های سیاسی مشخص شده است. رکود صنعتی در منطقه یورو فشار نزولی بر تقاضا وارد می کند، اما ذخایر قوی یک شبکه ایمنی ایجاد می کند و ترکیبی از سیگنال های متناقض را به مصرف کنندگان ارائه می دهد.

انتظارات قیمت و پیش بینی بازار

گزارش بازار میان مدت گاز 2023 تصویری از رشد پایدار تقاضای گاز جهانی را ترسیم می کند، البته با نرخ کاهش 1.6 درصد در سال بین سال های 2022 تا 2026. انتظار می رود تقاضای گاز در آسیا، آمریکای شمالی و اروپا به میزان 1 درصد در هر سال کاهش یابد. سال تا 2026. تغییرات ساختاری، همراه با پس‌زمینه اقتصادی جهانی، به نفع بازار صعودی LNG نیست. مورگان استنلی چشم انداز قیمت سال 2024 خود را با تاکید بر تعدیل نزولی به 10.10 یورو در هر میلی متر واحد حرارتی بریتانیا بازبینی می کند.

تأثیرات ژئوپلیتیک و واکنش استراتژیک اروپا

درگیری بین روسیه و اوکراین اساساً بازار جهانی انرژی را تغییر داده است و اروپا را وادار می کند تا رویکرد خود را مجدداً تنظیم کند. منطقه که با وابستگی به گاز روسیه مواجه است، به طور فعال منابع و تامین کنندگان انرژی خود را متنوع می کند. علی‌رغم این تلاش‌ها، احتمال افزایش ناگهانی قیمت LNG همچنان منوط به حل و فصل یا کاهش تنش جبهه‌های باز ژئوپلیتیکی است. موضع محتاطانه اروپا شامل حفظ موجودی های بالا و پایبندی به پر کردن مجدد برنامه ریزی شده، همسو کردن استراتژی خود با عدم قطعیت حاکم در چشم انداز ژئوپلیتیکی است.

پیامدها برای معامله گران فارکس

برای معامله گران فارکس و کریپتو که از نزدیک چشم انداز انرژی را رصد می کنند، بازار LNG در سال 2024 چالش ها و فرصت ها را معرفی می کند. عرضه مازاد مورد انتظار و عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی ممکن است بر ارزش پول، به ویژه آنهایی که به اقتصادهای وابسته به انرژی وابسته هستند، تأثیر بگذارد. معامله گران فارکس باید با توجه به تاثیر بالقوه قیمت LNG بر بازارهای نفت و گاز هوشیار باشند. پویایی در حال تحول LNG، که در ارزش گذاری ارز منعکس شده است، به معامله گران بینش بیشتری نسبت به تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می دهد. با وقوع رویدادهای ژئوپلیتیکی، معامله گران فارکس ممکن است همبستگی هایی بین روند بازار LNG و نوسانات ارز پیدا کنند که نشانه های استراتژیک برای تصمیمات تجاری آنها ارائه می دهد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}