طلا احساسات صعودی را تجدید کرد

طلا احساسات صعودی را تجدید کرد

گاوهای طلا در بحبوحه ضعف دلار دوباره به راه افتادند

قیمت طلا در روز جمعه با کاهش مواجه شد، اما این روند کوتاه مدت بود، زیرا در آغاز هفته احساسات صعودی را تجدید کرد. علیرغم بازدهی پایین تر و تضعیف دلار، طلا توانست در دو روز اول معاملاتی ثابت بماند که حاکی از افزایش مجدد احساسات در میان سرمایه گذاران است.

پیش بینی قیمت طلای ثابت قبل از تعطیلات

با نزدیک شدن به فصل تعطیلات، بازارها حجم معاملات کمتری را پیش بینی می کنند. علیرغم نوساناتی که اخیراً قیمت‌های آتی طلا به پایین‌ترین و بالاترین سطح خود رسیده است، آنها توانستند با سود خالص 7.40 دلار به پایان برسند. این روند با خریدهای پیگیر در بازار ادامه دارد.

ضعف دلار باعث افزایش آتی طلا می شود

فعال ترین قرارداد آتی طلا در فوریه 2024 با 12 دلار افزایش به 2053 دلار و 20 سنت رسیده است که بالاترین قیمت امروز به 2061 دلار و کمترین قیمت به 2034.80 دلار رسیده است. کاهش 0.35 درصدی دلار و ثابت شدن روی 102.149، به طور قابل توجهی به سیر صعودی طلا در بازار کمک کرده است.

تنش های ژئوپلیتیک و تأثیر طلای فدرال رزرو

جدای از ضعف دلار، تنش های ژئوپلیتیکی نیز نقشی اساسی در تقویت جذابیت فلزات گرانبها، به ویژه طلا، که به عنوان دارایی بهشت تلقی می شود، ایفا می کند. علاوه بر این، مواضع بدتر فدرال رزرو، که در آخرین نشست FOMC مشهود بود، با نشانه هایی از کاهش نرخ بهره پیش بینی شده در چند سال آینده، بیشتر بر تمایل سرمایه گذاران نسبت به طلا تأثیر می گذارد.

گزارش های اقتصادی موثر بر قیمت طلا

انتشار آتی گزارش های مختلف اقتصادی، از جمله داده های اعتماد مصرف کننده و شاخص هایی مانند GDP، PCI و PCE، پتانسیل قابل توجهی برای حمایت از قیمت طلا دارد. پیش‌بینی‌های کاهش تورم، در صورت تحقق، ممکن است روند صعودی طلا را با تقویت انتظارات برای کاهش قابل توجه نرخ‌ها توسط فدرال رزرو در سال آینده تقویت کند.

روند طلا بر معاملات فارکس تاثیر می گذارد

روند اخیر قیمت طلا، به ویژه تحت تاثیر ضعف دلار و تنش های ژئوپلیتیکی، عوامل محوری موثر بر بازار فارکس را برجسته می کند. معامله گران به دقت این شاخص ها را زیر نظر دارند، زیرا نوسانات در ارزش دلار و تغییرات ژئوپلیتیکی اغلب با حرکات قیمت طلا مرتبط است و بر استراتژی های معاملاتی فارکس تأثیر می گذارد. موضع غیرقابل قبول فدرال رزرو در مورد نرخ بهره پیچیدگی بیشتری را به پیش بینی های فارکس می افزاید و فعالان بازار از نزدیک گزارش های اقتصادی را برای پیش بینی تأثیرات احتمالی بر جفت ارزهای مرتبط با دلار تجزیه و تحلیل می کنند. در چنین سناریوهایی، درک تأثیر متقابل بین طلا، ارزش گذاری دلار و رویدادهای ژئوپلیتیکی برای تصمیم گیری آگاهانه در بازار فارکس، به ویژه در بحبوحه تغییر پویایی اقتصاد جهانی، حیاتی می شود.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}