BoJ و فدرال رزرو آماده تغییر احساسات بازار هستند

BoJ و فدرال رزرو آماده تغییر احساسات بازار هستند

پیش بینی USDJPY و تحرکات اخیر بازار

جفت USDJPY در پایان معاملات روز جمعه شاهد افزایش 0.21 درصدی بود و در 142.134 ثابت شد. قبل از افت 0.73 درصدی در روز پنجشنبه، این جفت ارز بین بالاترین 142.466 و 141.427 در جریان معاملات روز جمعه در نوسان بود. تحلیلگران بازار پیش بینی می کنند که تحرکات محوری تحت تأثیر تصمیم سیاست آتی بانک مرکزی ژاپن (BoJ) همراه با داده های حیاتی بخش مسکن ایالات متحده و گفتگوهای نمایندگان فدرال رزرو برای روز دوشنبه باشد.

تصمیم و احساسات بانک مرکزی ژاپن

Boj و فدرال رزرو آماده تغییر احساسات بازار هستند. با تصمیم سیاست پایان سال خود که برای سه شنبه برنامه ریزی شده است، بانک مرکزی ژاپن (BoJ) روز دوشنبه در کانون توجه قرار دارد. بر اساس نظرسنجی اخیر رویترز، انتظار می رود که در میان اقتصاددانان، نرخ بهره بدون تغییر در -0.10٪ باقی بماند. با این حال، بین کارشناسان اختلاف نظر وجود دارد، به طوری که 20 درصد انتظار خروج از نرخ های منفی در ژانویه را دارند و 80 درصد انتظار دارند که این تغییر تا پایان سال 2024 پیش بینی شود. راهنمایی های رو به جلو اخیر از BoJ باعث ایجاد عدم اطمینان در مورد زمان چرخش از نرخ های منفی شده است. نرخ های منفی، بازار را در حالت تعلیق قرار می دهد.

اهمیت بخش مسکن ایالات متحده

تمرکز روز دوشنبه بر بازار مسکن ایالات متحده است که توسط اقتصاددانان به عنوان یک شاخص پیشرو شناخته شده است. روندهای مثبت در این بخش باعث تقویت چشم انداز اقتصادی و هزینه های مصرف کننده می شود. بازار مسکن که بیش از 15 درصد به اقتصاد ایالات متحده کمک می کند و به طور غیرمستقیم بیش از 60 درصد از طریق مصرف خصوصی تأثیر می گذارد، انتظار می رود در دسامبر شاهد افزایش پیش بینی شده در شاخص بازار مسکن NAHB از 34 به 36 باشد. علیرغم چالش‌های سال 2023 ناشی از افزایش نرخ بهره و وام مسکن، امیدهای متکی به مسیر نرخ سازگارتر فدرال رزرو ممکن است نشان دهنده یک چرخش مطلوب برای بخش مسکن باشد.

پیش بینی کوتاه مدت و چشم انداز بازار

پیش‌بینی‌های کوتاه‌مدت برای جفت USD/JPY عمدتا حول محور دستورالعمل‌های نرخ بهره آتی بانک مرکزی ژاپن است. هر گونه برنامه قطعی برای دور شدن از نرخ های منفی در اوایل سال 2024 می تواند به طور قابل توجهی بر احساسات خریداران در مورد USD/JPY تأثیر بگذارد. اهداف سیاست های متفاوت، سیاست های پولی را به طور مطلوب به سمت ین تغییر می دهد و در کوتاه مدت بر بازارهای ارز تأثیر می گذارد.

اقدام قیمت USD/JPY و تحلیل فنی

شاخص های فنی برای جفت USD/JPY چشم انداز محتاطانه ای را نشان می دهد. این جفت در زیر EMAهای 50 روزه و 200 روزه باقی می ماند که نشان دهنده یک مسیر نزولی است. یک پیشرفت بالقوه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه در 144.713 دلار می تواند پشتیبانی ایجاد کند، در حالی که افت به زیر سطح حمایت 142.177 دلار ممکن است حرکت به سمت علامت حمایت 139.359 دلار را آغاز کند. قرائت RSI به احتمال نزولی زیر سطح حمایت 142.177 دلار قبل از ورود به قلمرو فروش بیش از حد اشاره دارد.

تصمیم BoJ و داده های مسکن ایالات متحده در USD/JPY

معامله گران فارکس به شدت سیاست های بانک مرکزی، انتشار داده های اقتصادی و رویدادهای ژئوپلیتیکی را که بر ارزش گذاری ارز تأثیر می گذارند نظارت می کنند. در مورد جفت USD/JPY، تصمیم قریب الوقوع بانک مرکزی ژاپن در مورد نرخ بهره و تاثیر داده های بخش مسکن ایالات متحده نقش اساسی دارد. اهداف سیاست متفاوت بین BoJ و فدرال رزرو در حال تغییر احساسات بازار هستند که به طور بالقوه بر استراتژی های معاملاتی برای شرکت کنندگان فارکس تأثیر می گذارد. شاخص های تحلیل تکنیکال، از جمله خوانش های EMA و RSI، بینش های مهمی را برای معامله گران فارکس فراهم می کند که نقاط ورود و خروج احتمالی در موقعیت های USD/JPY خود را می سنجند. پیچیدگی های این عوامل اساسی و فنی بر اهمیت یک رویکرد جامع در استراتژی های معاملاتی فارکس تأکید می کند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}