پتانسیل EURUSD برای تعدیل در سیاست پولی بانک مرکزی اروپا

پتانسیل EURUSD برای تعدیل در سیاست پولی بانک مرکزی اروپا

افزایش اندک EURUSD در میان شاخص های اقتصادی

جفت EUR/USD حرکت های آرام و در عین حال مثبتی را از خود نشان داد و با شروع معاملات این سه شنبه در حدود 1.0840 قرار گرفت. این رفتار پس از یک روند نزولی چهار روزه صورت می‌گیرد، جایی که رشد دوباره دلار آمریکا باعث حمایت حاشیه‌ای از این جفت شد. اخبار اخیر در مورد کاهش 3.6 درصدی سفارشات کارخانه ایالات متحده در ماه اکتبر، برخلاف رشد 2.3 درصدی قبلی، نقطه کانونی تأثیرگذار بر پویایی ارز بود. علاوه بر این، لوئیس دو گویندوس، رئیس بانک مرکزی اروپا، داده‌های مثبت اخیر تورم را تایید کرد، اما نسبت به جشن‌های زودهنگام هشدار داد و تأکید کرد که سیاست پولی به روند داده‌های آینده بستگی دارد.

تأثیر شاخص های اقتصادی ایالات متحده

چشم انداز اقتصادی ایالات متحده یک عامل تأثیرگذار در این روایت بوده است. شایان ذکر است، شاخص PMI تولید ISM ایالات متحده که توسط مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) منتشر شده است، در ماه نوامبر در سطح 46.7 راکد ماند و کمتر از انتظارات بود. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نیز اذعان کرد که سیاست پولی ایالات متحده در حال دستیابی به تأثیر پیش‌بینی‌شده خود بوده است، زیرا نرخ بهره یک شبه معیار به سمت قلمرو محدودکننده منحرف شده است. نشانه‌های پاول مبنی بر آمادگی فدرال رزرو برای تشدید سیاست‌های بیشتر، احساسات بازار را کاملاً منصرف نکرد، زیرا به نظر می‌رسید مطمئن بودند که چرخه افزایش نرخ به پایان رسیده است و در نتیجه فشار نزولی بر گرین‌بک وارد می‌کرد.

چشم انداز سیاست پولی بانک مرکزی اروپا

در مقابل، در منطقه یورو، کاهش نرخ تورم توجه را به سمت هدف تورم 2 درصدی بانک مرکزی اروپا هدایت کرده است. داده های اخیر از پتانسیل تعدیل در سیاست پولی بانک مرکزی اروپا خبر می دهد، یک تغییر قابل توجه از تابستان 2021. معاون رئیس بانک مرکزی اروپا، لوئیس دی گیندوس، احتیاط را تکرار کرد و ضمن ارزیابی چشم انداز تورم در حال تحول، بر نیاز به رویکردی وابسته به داده تاکید کرد.

انتظارات بازار و انتشار داده های آتی

معامله گران فارکس به شدت شاخص های اقتصادی آینده ایالات متحده مانند PMI خدمات ISM، داده های Job Openings JOLTS و گزارش چهارشنبه ADP را زیر نظر دارند. با این حال، مهم ترین نقطه این هفته گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) روز جمعه است که پیش بینی می شود منعکس کننده ایجاد 180 هزار شغل در اقتصاد ایالات متحده باشد. نتایج این گزارش‌ها می‌تواند بازارهای فارکس را تحت تأثیر قرار دهد و پویایی EUR/USD را مجدداً تعریف کند.

پیامدهای بازار فارکس

برای معامله گران فارکس و کریپتو، حرکات EUR/USD بر اهمیت نظارت بر شاخص های اقتصادی ایالات متحده و تعدیل سیاست های بانک مرکزی اروپا تاکید دارد. تأثیر متقابل بین موضع سختگیرانه فدرال رزرو و خوش بینی محتاطانه بانک مرکزی اروپا در مورد تورم احتمالاً به شکل گیری احساسات بازار فارکس ادامه خواهد داد. انتشار داده‌های آتی، به‌ویژه گزارش NFP، پتانسیل تأثیرگذاری قابل‌توجهی بر استراتژی‌های معاملات فارکس، تضمین هوشیاری و سازگاری در پاسخ به شرایط در حال تحول بازار برای هدایت نوسانات جفت EUR/USD را دارد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}