هفته 2 نوامبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

هفته 2 نوامبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

سخنرانی پاول روند پیروزی های وال استریت را متوقف می کند

با نگاه به هفته گذشته، وال استریت یک برد 8 روزه چشمگیر را تجربه کرد و بهترین عملکرد خود را در دو سال اخیر ثبت کرد. با این حال، این خط به طور ناگهانی با سخنرانی جنگجویانه جروم پاول متوقف شد. S&P 500، Nasdaq 100 و Dow Jones روز پنجشنبه در پاسخ به هشدارهای پاول مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است سیاست های خود را در صورت لزوم بیشتر کند، روزهای نزولی را تشکیل دادند. بازده اوراق قرضه نیز افزایش یافت، به ویژه بازدهی 2 ساله که به انتظارات سیاست پولی حساس است. بانک مرکزی استرالیا (RBA) نرخ نقدی خود را افزایش داد، اما فقدان تعهد قاطع به افزایش های آینده، معامله گران را ناامید کرد.

نگاه به آینده: تمرکز بر تورم و تهدیدات تعطیلی دولت

همانطور که معامله گران به تحولات هفته گذشته فکر می کنند، توجه به تقویم هفته آینده معطوف می شود. بازار برای گزارش تورم در حالت آماده باش به سر می برد و موضع جنگ طلبانه پاول همچنان تازه است. علاوه بر این، اگر سقف بدهی تا روز جمعه افزایش نیابد، نگرانی‌ها در مورد تعطیلی احتمالی دولت بسیار زیاد است.

تهدید تعطیلی دولت آمریکا دوباره به چشم می خورد

یکی از موضوعات کلیدی برای هفته آینده، تهدید احتمالی تعطیلی دولت ایالات متحده است. شبح تعطیلی بیشتر شده است و با نزدیک شدن به ضرب الاجل 17 نوامبر، بحث در مورد یک قطعنامه حیاتی می شود. انتظار می‌رود مایک جانسون، رئیس جدید مجلس نمایندگان جمهوری‌خواه، برنامه‌های خود را برای جلوگیری از یک فاجعه در چند روز آینده فاش کند. با این حال، تاریخ نشان می دهد که مذاکرات می تواند تا ساعت پایانی ادامه یابد و بر ریسک ریسک تأثیر بگذارد.

S&P 500 در میان احساسات Hawkish با نوسان بالقوه روبرو می شود

تحلیل تکنیکال S&P 500 یک نوسان بالقوه به دنبال سخنان جنگ طلبانه پاول را نشان می دهد. این شاخص قبل از اظهارات پاول بیش از 7 درصد افزایش یافته بود، اما روز نزولی در حال فراگیر شدن نشان دهنده تغییر در احساسات است. معامله گران به دقت سطوح فنی کلیدی، از جمله مقاومت شکاف، اوج های اکتبر، دسته 4400 و خط روند نزولی را رصد خواهند کرد. بسته شدن شکاف صعودی در حدود 4320 ممکن است یک نقطه کانونی باشد، با نزولی بیشتر که به طور بالقوه EMA 200 روزه و شکاف صعودی کمتر را هدف قرار می دهد.

تمرکز بازار بر تورم ایالات متحده و داده های اقتصاد جهانی

با توجه به اینکه اظهارات جنگ طلبانه پاول همچنان در بازار طنین انداز است، تمرکز به گزارش تورم هفته آینده ایالات متحده تغییر می کند. افزایش فشار قیمت ها می تواند منجر به افزایش مجدد نرخ بهره در بازار شود. CPI اصلی با افزایش ماهانه 0.3% برای دو ماه متوالی و نرخ سالانه 4.1% در حال افزایش بوده است. روایت جنگ طلبانه فدرال رزرو ممکن است ادامه یابد مگر اینکه اعداد تورم در جهت نزولی غافلگیر کننده باشند. علاوه بر این، توجه به تورم دستمزد استرالیا و داده‌های اشتغال جلب می‌شود که می‌تواند بر تصمیمات آتی بانک رزرو استرالیا تأثیر بگذارد. در نهایت، داده‌های اقتصادی چین و ژاپن، از جمله کاهش تولید ناخالص داخلی مورد انتظار ژاپن و آمار تولید صنعتی، سرمایه‌گذاری و فروش خرده‌فروشی چین، بینش‌هایی را درباره چشم‌انداز اقتصاد جهانی ارائه می‌دهند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}