تفاوت در چشم انداز سیاست ها به نوسانات USDJPY کمک می کند

تفاوت در چشم انداز سیاست ها به نوسانات USDJPY کمک می کند

USD/JPY بهبود می یابد، اما احتیاط همچنان ادامه دارد

جفت USDJPY یک سوگیری مثبت خفیف داشته است و درست بالاتر از اواسط 149.00 معامله می شود، زیرا از نزول سه روزه بازگشته است. در حالی که جهش اندک در بازده اوراق قرضه ایالات متحده به احیای تقاضای دلار کمک کرده است، احساسات محتاطانه در میان معامله گران صعودی به دلیل فقدان خرید قوی دنبال می شود. این جفت کاهش اصلاحی خود را نسبت به اوج اخیر خود در اکتبر 2022 متوقف کرده است.

عوامل موثر بر USD/JPY

بازگشت بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از شاخص USD (DXY) حمایت کرده است که پس از انتشار داده های مشاغل ایالات متحده، از پایین ترین سطح شش هفته ای خود بازگشته است. به‌علاوه، موضع غیرقانونی بانک مرکزی ژاپن و محیط پرخطر فعلی، ین ژاپن (JPY) را تضعیف کرده است و بادهای عقبی را برای USD/JPY ایجاد کرده است. تغییر جزئی بانک مرکزی آمریکا در سیاست کنترل منحنی بازده، حکایت از انحراف تدریجی از سیاست پولی تطبیقی دارد.

واگرایی سیاست بین BoJ و فدرال رزرو

واگرایی در سیاست پولی بین بانک مرکزی ژاپن (BoJ) و فدرال رزرو (Fed) مشهود است. در حالی که فدرال رزرو چشم انداز نسبتاً متعصبانه با فضایی برای افزایش بیشتر نرخ بهره را حفظ می کند، BoJ نسبت به چشم انداز دستمزد و تورم ژاپن ابراز ابهام می کند و به کاهش سیاست خود برای حمایت از فعالیت های اقتصادی ادامه می دهد. این تفاوت ها در چشم انداز سیاست ها به نوسانات USD/JPY کمک می کند.

سفته بازی و احتیاط برای معامله گران USD/JPY

گمانه زنی های بازار در مورد مداخله بالقوه ژاپن در بازار ارز خارجی (فارکس) برای مبارزه با کاهش ارزش ین، قیمت USD/JPY را محدود کرده است. این، همراه با تردیدها در مورد تصمیمات سیاست آتی فدرال رزرو، احتیاط را برای معامله گران صعودی تضمین می کند. با توجه به این عدم قطعیت ها، بازار فارکس همچنان مراقب است.

سطوح فنی و تجزیه و تحلیل فارکس

تجزیه و تحلیل فنی نشان می دهد که جفت USD/JPY در حال حاضر با قیمت 149.54 معامله می شود و سطوح کلیدی آن قابل مشاهده است. میانگین متحرک روزانه، بالا و پایین های قبلی و سطوح فیبوناچی داده های ارزشمندی را برای معامله گران فارکس فراهم می کند. در حالی که بازار فارکس نسبت به انتشارات اقتصادی و اقدامات بانک مرکزی حساس است، رفتار جفت USD/JPY به دقت توسط معامله گران نظارت می شود زیرا آنها به دنبال فرصت هایی در این جفت ارز هستند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}