تاثیر آشوب ژئوپلیتیکی بر فارکس

تاثیر آشوب ژئوپلیتیکی بر فارکس

تنش های ژئوپلیتیکی بر تجارت EUR/USD تاثیر می گذارد

در ساعات اولیه معاملات روز پنجشنبه آسیا، جفت یورو/دلار آمریکا با مقاومتی مواجه شد که کاهش اندکی را در صعود خود نشان داد. این آشفتگی ناشی از آشوب ژئوپلیتیکی فزاینده بین اسرائیل و حماس، همراه با سیر صعودی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده است که بر بازارهای فارکس تأثیر می گذارد.

دلار آمریکا در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری تقویت می شود

به طور همزمان، شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای دلار آمریکا، افزایشی را نشان می‌دهد و در 106.55 ثبت می‌شود که ناشی از افزایش بازده اوراق قرضه است. این توسعه بازار فارکس توسط صداهایی از فدرال رزرو هدایت می شود که بر قصد آنها برای حفظ نرخ های بهره غالب تأکید می کند.

سیگنال های مختلط از بخش مسکن ایالات متحده

در بخش املاک و مستغلات، بخش مسکن ایالات متحده تصویر ظریفی را در روز چهارشنبه به تصویر کشید. پروانه های ساختمانی بیش از پیش بینی ها بود، در حالی که Housing Starts رکود جزئی را تجربه کرد. این عوامل بر احساسات معاملات فارکس تأثیر گذاشت، اما مسیر حرکت فدرال رزرو را تغییر نداد.

چشم انداز اقتصادی منطقه یورو و تورم

از منطقه یورو، شاخص هماهنگ شده قیمت های مصرف کننده (HICP) در سپتامبر 0.3٪ تعیین شد و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) بر تورم قوی و شتاب دستمزد تاکید کرد. این تحولات منطقه یورو پیامدهایی برای بازار فارکس EUR/USD دارد.

نگاه به آینده: پیش بینی بازار فارکس و شاخص های کلیدی

با نگاه به آینده، تمرکز بازار بر شاخص های اقتصادی قریب الوقوع، از جمله مطالبات بیکاری ایالات متحده و شاخص فیلی فدرال رزرو است. گفتمان مورد انتظار پاول، رئیس فدرال رزرو دارای اهمیت است. در جبهه اروپا، رونمایی آتی از حساب جاری منطقه یورو برای ماه آگوست مشتاقانه در انتظار است، با این اظهارات که برای شکل دادن به مسیر جفت ارز EUR/USD آماده است.

در میان تنش های ژئوپلیتیکی و شاخص های اقتصادی، بازار فارکس شاهد نوسانات جفت یورو/دلار است. معامله گران به دقت تأثیر افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و موضع فدرال رزرو در مورد نرخ بهره را زیر نظر دارند. علاوه بر این، سیگنال‌های ترکیبی از بخش مسکن ایالات متحده و چشم‌انداز اقتصادی منطقه یورو، از جمله نرخ تورم، بر احساسات معاملات فارکس تأثیر می‌گذارد. در حالی که بازار در انتظار شاخص های کلیدی اقتصادی و سخنرانی های بانک مرکزی است، معامله گران فارکس در میان این بادهای متقاطع ژئوپلیتیکی و اقتصادی در حال حرکت بر روی EUR/USD هستند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}