حرکت صعودی USDJPY

حرکت صعودی USDJPY در میان واگرایی سیاست ها

USDJPY در میان واگرایی سیاست ها به 151 نزدیکتر می شود

جفت USD/JPY در روز جمعه شاهد کاهش 0.17 درصدی بود و هفته را در 149.554 بسته شد. سیاست های پولی واگرا همچنان نقش محوری در شکل دادن به حرکت های آن ایفا می کند. مواضع جنگ طلبانه فدرال رزرو به نفع دلار آمریکا است و USD/JPY را به مرز 151 نزدیک می کند، در حالی که سیاست فوق العاده ضعیف بانک مرکزی ژاپن و نرخ های منفی همچنان یک باد مخالف برای ین ژاپن است.

موضع بانک ژاپن و تأثیر رشد دستمزد

بانک ژاپن سیاست فوق العاده سست خود را حفظ می کند و اظهارات اخیر حاکی از تداوم وضعیت موجود در کوتاه مدت است. رشد دستمزدها در ژاپن همچنان یک نقطه کانونی برای BoJ است، زیرا ارقام اخیر دلایل محدودی برای دور شدن از نرخ های بهره منفی را نشان می دهد. پویایی رشد تورم- دستمزد قیمت مصرف کننده بر مخارج مصرف کننده تأثیر می گذارد. کاهش احتمالی این شکاف می‌تواند هزینه‌های مصرف‌کننده را تقویت کند و انگیزه دور شدن از نرخ‌های منفی را ایجاد کند.

تمرکز داده‌های تولید ایالات متحده و سخنرانی‌های اعضای فدرال رزرو

با نگاهی به آینده، شاخص تولید ایالت نیویورک تحت نظارت دقیق قرار خواهد گرفت و اقتصاددانان کاهشی در ماه اکتبر را پیش بینی می کنند. اگرچه بخش تولید کمتر از یک چهارم اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می دهد، عملکرد آن همچنان می تواند بر تصمیمات سیاست فدرال رزرو تأثیر بگذارد. علاوه بر این، نظرات اعضای FOMC، مانند پاتریک هارکر، بسیار مهم خواهد بود. موضع هارکر در مورد نرخ بهره می تواند تاثیر قابل توجهی در بازار داشته باشد.

پیش بینی کوتاه مدت: پویایی بازار فارکس

پیش‌بینی کوتاه‌مدت USD/JPY تحت تأثیر واگرایی سیاست‌های پولی جاری است. به نظر می رسد که این جفت با حمایت سیاست مساعد ایالات متحده، آماده حرکت به سمت 151 هستند. با این حال، تهدید احتمالی مداخلات ین و درگیری در خاورمیانه، بالشتکی در مقابل جنبه های منفی ایجاد می کند. معامله گران فارکس به دقت مراقب داده های تولیدی ایالات متحده بهتر از حد انتظار و نظرات تندروانه فدرال رزرو برای افزایش تقاضای دلار خواهند بود. در مقابل، رکود در فعالیت های تولیدی ایالات متحده و تشدید درگیری های جهانی می تواند بر USD/JPY تاثیر بگذارد.

تحلیل فنی و پیامدهای بازار فارکس

در حوزه معاملات فارکس، نمودارهای روزانه و ۴ ساعته USD/JPY سیگنال های صعودی را نشان می دهد. بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه و 200 روزه باقی مانده است که نشان دهنده شتاب صعودی است. شکست بالای سطح مقاومت 150.293 می تواند جفت را بیشتر به سمت 151 سوق دهد. با این حال، سقوط به زیر سطح حمایت 148.405 به خرس ها فرصتی برای اعمال فشار می دهد. معامله گران فارکس باید به RSI 14 روزه توجه داشته باشند که نشان دهنده پتانسیل ورود USD/JPY به قلمرو خرید بیش از حد است که بر تصمیمات معاملاتی در بازار فارکس تأثیر می گذارد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}