هفته 2 اکتبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

هفته 2 اکتبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

عقب نشینی Bondcano: مهلتی برای بازارها

اصطلاح "bondcano" که برای توصیف افزایش بازده اوراق بهادار به قیمت سهام استفاده می شود، به نظر می رسد با عقب نشینی بازده از بالاترین سطح اخیر خود، در حال کاهش است. با افزایش نگرانی ها مبنی بر اینکه سیستم مالی ممکن است در آستانه یک بحران باشد، این تحول باعث آرامش در بازار شده است. با اتخاذ مواضع نسبتاً بدبینانه اعضای فدرال رزرو، این سوال مطرح می شود که آیا سرمایه گذاران اوراق قرضه دوباره وارد بازار خواهند شد تا از بازدهی جذاب سرمایه گذاری کنند و تأثیر نوسانات اخیر اوراق قرضه را کاهش دهند.

نگاهی به گذشته: واکنش های بازار مختلط

هفته دوم اکتبر شاهد اتفاقات مهمی در دنیای مالی بود. بازارهای طلا و نفت هفته را با افزایش شدید به دلیل تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه آغاز کردند. اعضای فدرال رزرو در مورد افزایش بازده اوراق قرضه ابراز نگرانی کردند که منجر به تغییر در انتظارات برای افزایش نرخ بهره در نوامبر شد. کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) موضع "بالاتر برای طولانی تر" خود را در مورد نرخ بهره تکرار کرد، در حالی که قیمت های تولید کننده ایالات متحده فراتر از انتظارات بود. با وجود این تحولات، وال استریت افزایش یافت و طلا به بالاترین حد خود در 8 روز گذشته رسید، اما قیمت نفت نتوانست رشد خود را حفظ کند. بانک مرکزی استرالیا (RBA) از «مرحله سوم» تشدید سیاست پولی خود خبر داد.

نگاه به آینده: در انتظار رویدادهای کلیدی اقتصادی

در هفته آینده، چندین رویداد و موضوع کلیدی چشم انداز مالی را شکل خواهند داد. آیا سناریوی باندکانو می تواند با وارد شدن عوامل دیگر به عقب برگردد؟ بریتانیا قرار است اطلاعات مربوط به اشتغال، دستمزد و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را منتشر کند. داده‌های اقتصادی چین، از جمله تولید ناخالص داخلی، تولید صنعتی و خرده‌فروشی به دقت رصد خواهند شد. گزارش تورم کانادا می تواند پیامدهایی بر تصمیمات آتی نرخ بهره داشته باشد و داده های اشتغال استرالیا همچنان در کانون توجه قرار دارد.

مهلت Bondcano: شانسی برای رالی ریسک

افزایش اخیر در بازده اوراق قرضه توجه و نگرانی قابل توجهی را به خود جلب کرد که منجر به اصلاح قیمت اوراق با عادی شدن بازده شد. با این حال، به لطف اظهارنظرهای تندتر فدرال رزرو و بازگشت برخی سرمایه گذاران برای حمایت از بازار اوراق قرضه، تسکین در چشم است. اکنون سؤال این است که آیا این تحولات می‌توانند پایدار باشند و به طور بالقوه باعث افزایش ریسک‌پذیری شوند.

معضل اشتغال استرالیا و RBA

بانک مرکزی استرالیا (RBA) همچنان به نظارت دقیق داده های اشتغال، که نقشی حیاتی در تصمیم گیری های سیاست پولی آن ایفا می کند، ادامه می دهد. با ارقام قوی اشتغال و کاهش آهسته تورم، RBA در رابطه با افزایش نرخ بهره در آینده با معضلی مواجه است. در حالی که سایر شاخص های اقتصادی ممکن است به دلایلی برای ثابت نگه داشتن نرخ ها اشاره کنند، هر تغییر قابل توجهی در داده های اشتغال می تواند تعادل را تغییر دهد. سرنوشت دلار استرالیا (AUD/USD) همچنان با بازده اوراق قرضه آمریکا، دلار آمریکا و اقدامات فدرال رزرو در هم تنیده است.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}