افزایش جزئی EURUSD در جلسه آسیایی

افزایش جزئی EURUSD در جلسه آسیایی

سود EURUSD با نرم شدن USD

جفت یورو/دلار آمریکا در روز سه‌شنبه در جلسه آسیایی افزایش جزئی را تجربه کرد و در منطقه 1.0575-1.05780 معامله شد که با کمی بیش از 0.15 درصد افزایش در روز. این سوگیری مثبت خفیف ناشی از لحن ملایم تر پیرامون دلار آمریکا (USD) بود که به عقب نشینی بازده اوراق قرضه ایالات متحده و لحن ریسک مثبت در بازارها نسبت داده شد. شاخص USD (DXY) به دلیل کاهش رشد دستمزدها و گمانه زنی ها در مورد موضع ملایم تر فدرال رزرو (فدرال رزرو) بر دلار تاثیر گذاشت، به پایین ترین حد در یک هفته و نیم اخیر رسید.

وضعیت پناهگاه امن Greenback ضعیف شده است

درگیری‌های نظامی اخیر بین اسرائیل و حماس، اگرچه در ابتدا باعث آشفتگی مختصری در بازار شد، اما منجر به چرخش مثبت در بازارهای سهام شد. این تغییر وضعیت نسبی امن USD را از بین برده است و از جفت EUR/USD حمایت می کند. با این حال، این افزایش همچنان محتاطانه است زیرا گمانه زنی ها مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا (ECB) ممکن است افزایش بیشتر نرخ بهره را به تعویق بیندازد، وجود دارد. از منظر فنی، EUR/USD از ماه ژوئیه در یک روند نزولی کوتاه مدت قرار داشته است که نشان دهنده یک رویکرد انتظار و دید برای معامله گران است.

عوامل فنی در بازی

کاهش اخیر EURUSD طی سه ماه گذشته کانالی با شیب نزولی را تشکیل داده است که نشان دهنده یک روند نزولی کوتاه مدت است. برای تأیید پایین آمدن کوتاه مدت، به معامله گران توصیه می شود که منتظر خریدهای بعدی قوی باشند، به ویژه در منطقه 1.0450-1.0445، که مطابق با پایین ترین سطح سال تا تاریخ است. علاوه بر این، فعالان بازار تصمیمات معاملاتی را قبل از انتشار اخبار کلیدی، از جمله صورتجلسه FOMC و ارقام تورم مصرف کننده ایالات متحده در اواخر هفته، متوقف می کنند.

پویایی بازار و سخنرانی های تاثیرگذار

در روزهای آینده، معامله گران سخنرانی های برنامه ریزی شده کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا و اعضای بانفوذ FOMC را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت. انتظار می‌رود این سخنرانی‌ها، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک گسترده‌تر، تقاضا برای دلار را شکل دهند و فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت جفت EUR/USD را ارائه دهند. در غیاب داده های اقتصادی قابل توجه، احساسات بازار همچنان یک محرک مهم است.

پیامدهای بازار فارکس

در بازار فارکس، حرکت جفت یورو/دلار در حال حاضر تحت تأثیر ترکیبی از عوامل، از جمله ضعف دلار، تحولات ژئوپلیتیکی و روندهای فنی است. معامله گران فارکس به شدت عملکرد جفت ارز را مشاهده می کنند و روند نزولی اخیر آن را در نظر می گیرند. با نزدیک شدن به انتشارات کلیدی اقتصادی و سخنرانی های مقامات بانک مرکزی، معامله گران فارکس ممکن است محتاط باشند و قبل از اتخاذ تصمیمات تجاری مهم منتظر سیگنال های ملموس تر باشند. وضعیت پناهگاه امن دلار و تصمیمات سیاست پولی بانک مرکزی اروپا عواملی هستند که همچنان بر پویایی بازار فارکس در کوتاه مدت تأثیر خواهند گذاشت.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}