سود ین در حدس و گمان مداخله فارکس

سود ین در حدس و گمان مداخله فارکس

ین در میان گمانه زنی های مداخله ای رشد می کند

جفت USDJPY در روز سه‌شنبه 0.58% کاهش را تجربه کرد که نشان‌دهنده برگشت از 0.36% افزایش مشاهده شده در روز گذشته بود. با بسته شدن در 148.985، این جفت ارز بین بالاترین 150.160 و پایین ترین سطح 147.273 در نوسان بود. گمانه زنی ها در مورد مداخله بالقوه در بازار فارکس باعث افزایش عدم اطمینان شد اما منجر به افزایش قابل توجهی برای ین ژاپن شد، برخلاف روند غالب.

موضع بانک ژاپن و شاخص های اقتصادی

در حالی که حدس و گمان زنی های مداخله ای برای سود ین مهلت ایجاد کرد، بانک ژاپن (BoJ) یک سیاست پولی ثابت را حفظ کرد. فرماندار Ueda اخیراً پارامترهای تغییر احتمالی از نرخ های بهره منفی را مجدداً تأیید کرد. با این حال، برای تحقق چنین تغییری، ژاپن نیاز به افزایش رشد دستمزد و افزایش مصرف دارد. داده‌های مخارج خانوارهای آتی برای سنجش این حرکت به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد، در حالی که یک تجدید نظر رو به بالا در PMI بخش خدمات می‌تواند ین را بیشتر تقویت کند.

تأثیر داده های اقتصادی ایالات متحده بر USD/JPY

بازار فارکس به دقت دو شاخص کلیدی اقتصادی ایالات متحده را زیر نظر دارد. اولا، داده های تغییر اشتغال غیرکشاورزی ADP ایالات متحده بر جفت USD/JPY تأثیر می گذارد. افزایش بیش از حد انتظار در اشتغال غیرکشاورزی می تواند تقاضا برای دلار آمریکا را افزایش دهد. به طور همزمان، اعداد PMI غیر تولیدی ISM نیز نقشی محوری خواهند داشت. یک بخش خدمات قوی تر، که به طور قابل توجهی به اقتصاد ایالات متحده کمک می کند، ممکن است نشان دهنده موضع جنگ طلبانه تر فدرال رزرو باشد.

پیش بینی کوتاه مدت و اقدام قیمت

واگرایی سیاست پولی همچنان به نفع دلار آمریکا در بازار فارکس است. با این حال، فعالیت ضعیف‌تر بخش خدمات ایالات متحده و سرعت آهسته‌تر در استخدام می‌تواند مقداری از تقاضا برای دلار آمریکا را کاهش دهد. با این حال، هرگونه انحراف از دستورالعمل فعلی حفظ نرخ های بهره بالاتر ممکن است بر ارز فشار وارد کند. حرکت قیمت USD/JPY بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه و 200 روزه باقی می ماند که نشان دهنده روند صعودی است. حفظ سطوح بالای 149 ممکن است جفت را به سمت سطح مقاومت 150.293 سوق دهد.

پیامدهای بازار فارکس

در دنیای پویای معاملات فارکس، رویدادهایی مانند سفته بازی و شاخص های اقتصادی می توانند ارزش ارز را تحت تاثیر قرار دهند. معامله گرانی که جفت USD/JPY را زیر نظر دارند باید تاثیر بالقوه زمزمه های مداخله بر ارزش ین را در نظر بگیرند. علاوه بر این، انتشار داده های اقتصادی آتی ایالات متحده احتمالاً منجر به نوسانات در نرخ ارز USD/JPY خواهد شد. معامله گران فارکس باید احتیاط کنند و در مورد این عوامل آگاه باشند تا تصمیمات معاملاتی آگاهانه در بازارهای ارز در حال تحول اتخاذ کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}